تاثیر روش CBT بر روی اختلالات ناشی از اضطراب اجتماعی

 

 CBT

 

علل موثر بودن روش های رفتار درمانی-شناختی بر روی اختلالات ناشی از اضطراب اجتماعی

 

واژه “cognitive” به فرآيند يادگيرى و فهم و داورى و یا یک چیزی-شناختی مربوط می شود، بنابراین بار دیگر صحبت از ساختار مغز و ذهن به میان می آید، زیرا مغز اطلاعات ورودی ( خاطرات، شعور، بصیرت، خودآگاهی) را پردازش کرده و این توانایی را به ما می دهد تا چیزهای جدیدی بیاموزیم.

 

ایده جالبی به نظر می رسد اگر تنها با استفاده از مصرف دارو و یا تزریق آن بتوان تمام این چیزهای آموختنی را یکجا به مغز انسان اضافه کرد. مغز به طور مداوم باید در حال فعالیت باشد، چیزهای جدید بیاموزد، اطلاعات را پردازش کند و تمام این مراحل به صرف زمان زیادی نیاز دارد، زیرا اگر قرار باشد که چیزی به درستی و کامل به خاطر سپرده شود، نیاز به تمرین و تکرار و ممارست است.

هر چقدر که شما در انجام کاری بیشتر تلاش می کنید (برای مثال، مطالعه کردن بسیار)، مهارت بیشتری برای انجام ان بدست آورده و اطلاعات بیشتری در آن زمینه دارید.

 

هیچ راه میانبری برای یادگیری وجود ندارد!!

 

اگر بخواهیم درباره اینکه چه چیزی موجب غلبه بر اضطراب و هراس اجتماعی ما می شود، بحث و گفتگو کنیم، چاره دیگری جز فرآیند یادگیری برای ما نمی ماند.

امروزه، بسیاری از انجمن های پزشکی از جمله روانپزشکی و دیگر حوزه های مربوط به دانش مغز و علم عصب شناسی، بر پایه روش رفتار درمانی-شناختی بنا شده اند.

ابداع روش رفتار درمانی-شناختی به دکتر آرون بک و آلبرت الیس نسبت داده می شود، شخصیت های برجسته ای که به طور مستقل عمر خود را صرف تحقیق و مطالعه بر روی این روش درمانی کرده و در دهه 1950 ، تئوری های رایج فروید را در رابطه با مشکلات روحی و روانی به چالش کشیدند.

در دهه 1980، این تحقیقات شکلی یکپارچه به خود گرفت و از همه مهم تر بخش جدیدی به بیماری “اضطراب اجتماعی” یا اجتماع هراسی در کتاب تفسیر روان پزشکی اختصاص داده شد.

 

بخش اعظمی از تحقیقات که از دهه 1990 آغاز شده است، توسط مرکز بین المللی سلامت روان حمایت و تامین شده و زیر نظر دکتر ریچارد هیمبرگ و لیبوویتز به کار خود ادامه داده است.

تمامی پروسه پژوهش براساس استانداردهای طلایی و توسط این اشخاص صورت گرفته است. دکتر هیمبرگ پیشرفت های اساسی را در این زمینه بوجود آورده و در حال حاضر مشغول انتشار مقالاتی در این باب است.

 

ادامه در صفحه بعد

 


بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *