روش های درمانی مناسب برای کودکان با اختلال بیش فعالی-نقص توجه

 

 

 

خیلی از والدین مراجعین با اختلال مخصوصا با بیش فعالی – نقص توجه  به من مراجعه می کنند اغلب میپرسند که بعد این درمان فرزند ما کامل خوب میشود یا خیر؟

و یا اگر ما  روش های درمانی دیگری را به آنها پیشنهاد دهیم ممکن است سوء برداشت ایجاد شود.اما تجربه بنده و خیلی از همکاران من و همچنین تحقیقات انجام شده در ایران و خارج از ایران حاکی از این می باشد که دربرخی موارد از اختلالات که قطعا شامل اختلال نقص توجه -بیش فعالی می باشد نیاز  است که به صورت گروهی و ترکیبی ازدرمان ها بهره برد تا بتوانیم نتیجه مورد نظر را دریافت کنیم.

لازم دانستم تا روش های درمانی مناسب در حیطه اختلال بیش فعالی -نقص توجه را برای عزیزانی که نیاز دارند توضیح دهم.

 

 

از جمله روش های درمانی مورد نظر :

 

روش درمان دارویی =>تحت نظر فوق تخصص اعصاب وروان کودک و نوجوان


اگر به دنبالی راهی برای افزایش هوش و حافظه و بهبود عملکرد مغزتان هستید، دوره تقویت هوش و تقویت حافظه دکتر مصطفی امیری را از دست ندهید.

تقویت هوش


 

روش درمان رفتاری => تحت نظر متخصص روانشناسی کودک: جهت رفتاردرمانی و آموزش و کنترل رفتارهای ناسازگارانه کودک و والدین

 

روش گفتاردرمانی => تحت نظر گفتاردرمانگر : برای کودکانی که مشکل ارتباط کلامی دارند و همچنین گروهی از افرادی که بااختلال در یادگیری مواجه هستند.

 

روش بازی درمانی => تحت نظر روانشناسی که دوره های تخصصی بازی درمانی را پشت سر گذاشته است : جهت کنترل رفتار های تکانشی و جلوگیری از ایجاد اضطراب و یا هر گونه مشکل رفتاری و بهبود روابط بین فردی و…

 

روش نوروفیدبک => تحت نظر روانشناسی که دوره های تخصصی نوروفیدبک را گذرانده است و تجربه کافی در این حیطه دارند : جهت افزایش توجه وتمرکز – کنترل و کاهش پرش افکار و همچنین رفتاری تکانشی

 

روش کاردرمانی =>تحت نظر کاردرمانگر : جهت هماهنگی فیزیکی، سازماندهی و همچنین در حیطه اختلالات یادگیری و…

 

تمامی روش های نامبرده در بالا برای بهبود عملکرد مراجع می باشد و نیاز است که تقریبا تمامی روش ها به موازات ودر راستای هم به کار گرفته شوند تا روند بهبودی و ماندگاری روش های درمان موثر تر واقع شود .

البته قابل ذکر است که گاهی دیده شده تمامی روش های نامبرده باعث بهبودی در فرد نشده و با توجه به بررسی عملکرد گذشته وی میتوان گفت که منجر به ثابت نگه داشتن علائم شده و از بدتر شدن علائم جلوگیری کرده اند.

 

 

پیشگیری همیشه بهتراست از درمان است به امید روزی که تمامی افراد جهت مشاوره به مراکز مشاوره مراجعه کنند نه برای درمان

 

 

 

 

 

 

 

  • مریم عبداللهی
  • روانشناس و نوروتراپیست

 

ارائه خدمات نوروفیدبک در مرکز سلامت روان رستا – واحد آلومینا در کرج


بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *