سایت تخصصی پزشکی و دارو | متخصص مغز و اعصاب |متخصص روانپزشکی | کلینیک روانشناسی | مرکز مشاوره ازدواج | زوج درمانی | تست خواب | درمان خروپف

روش های درمانی مناسب برای کودکان با اختلال بیش فعالی-نقص توجه

 

 

 

خیلی از والدین مراجعین با اختلال مخصوصا با بیش فعالی – نقص توجه  به من مراجعه می کنند اغلب میپرسند که بعد این درمان فرزند ما کامل خوب میشود یا خیر؟

و یا اگر ما  روش های درمانی دیگری را به آنها پیشنهاد دهیم ممکن است سوء برداشت ایجاد شود.اما تجربه بنده و خیلی از همکاران من و همچنین تحقیقات انجام شده در ایران و خارج از ایران حاکی از این می باشد که دربرخی موارد از اختلالات که قطعا شامل اختلال نقص توجه -بیش فعالی می باشد نیاز  است که به صورت گروهی و ترکیبی ازدرمان ها بهره برد تا بتوانیم نتیجه مورد نظر را دریافت کنیم.

لازم دانستم تا روش های درمانی مناسب در حیطه اختلال بیش فعالی -نقص توجه را برای عزیزانی که نیاز دارند توضیح دهم.

 

 

از جمله روش های درمانی مورد نظر :

 

روش درمان دارویی =>تحت نظر فوق تخصص اعصاب وروان کودک و نوجوان

روش درمان رفتاری => تحت نظر متخصص روانشناسی کودک: جهت رفتاردرمانی و آموزش و کنترل رفتارهای ناسازگارانه کودک و والدین

 

روش گفتاردرمانی => تحت نظر گفتاردرمانگر : برای کودکانی که مشکل ارتباط کلامی دارند و همچنین گروهی از افرادی که بااختلال در یادگیری مواجه هستند.

 

روش بازی درمانی => تحت نظر روانشناسی که دوره های تخصصی بازی درمانی را پشت سر گذاشته است : جهت کنترل رفتار های تکانشی و جلوگیری از ایجاد اضطراب و یا هر گونه مشکل رفتاری و بهبود روابط بین فردی و…

 

روش نوروفیدبک => تحت نظر روانشناسی که دوره های تخصصی نوروفیدبک را گذرانده است و تجربه کافی در این حیطه دارند : جهت افزایش توجه وتمرکز – کنترل و کاهش پرش افکار و همچنین رفتاری تکانشی

 

روش کاردرمانی =>تحت نظر کاردرمانگر : جهت هماهنگی فیزیکی، سازماندهی و همچنین در حیطه اختلالات یادگیری و…

 

تمامی روش های نامبرده در بالا برای بهبود عملکرد مراجع می باشد و نیاز است که تقریبا تمامی روش ها به موازات ودر راستای هم به کار گرفته شوند تا روند بهبودی و ماندگاری روش های درمان موثر تر واقع شود .

البته قابل ذکر است که گاهی دیده شده تمامی روش های نامبرده باعث بهبودی در فرد نشده و با توجه به بررسی عملکرد گذشته وی میتوان گفت که منجر به ثابت نگه داشتن علائم شده و از بدتر شدن علائم جلوگیری کرده اند.

 

 

پیشگیری همیشه بهتراست از درمان است به امید روزی که تمامی افراد جهت مشاوره به مراکز مشاوره مراجعه کنند نه برای درمان

 

 

 

 

 

 

 

  • مریم عبداللهی
  • روانشناس و نوروتراپیست

 

ارائه خدمات نوروفیدبک در مرکز سلامت روان رستا – واحد آلومینا در کرج


گروه پزشکان جایروس (آلومینا) حاصل بزرگترین کار گروهی فوق تخصصی مغز و اعصاب و روان در ایران

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

نقطه قوت مجموعه پزشکان جایروس نه لوستر های زیباست و نه تزییات راهرو! بلکه پزشکان و روانشناسان قوی است، کادر درمانی جایروس در تمام کشور بی نظیر است

ما از سال 1388 آغاز کردیم و اکنون گروه پزشکان جایروس با معرفی برترین کادر درمانی در مناطق مختلف تهران و شهرستان های مختلف کشور حضور دارند و در رفع مشکلات جسمی در حیطه های مغز و اعصاب و روان و ارتوپدی و توانبخشی و مشکلات روانپزشکی بزرگسالان و کودکان به شما مردم عزیز خدمت رسانی می کنند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: