راهکاری برای برخورد با افکار منفی در اضطراب و افسردگی

آیا شما هم تا بحال دچار افسردگی و اضطراب شده اید؟ اگر پاسخ تان به این سوال مثبت است باید لحظه هایی را به خاطر بیاورید که به خود بد و بیراه گفته اید! مشکلات خود را بیشتر از آنچه که واقعا هست بزرگ نمایی کرده اید و در ذهن خود با خودتان جنگیده اید و از دست خود عصبانی شده اید!

یکی از کارهایی که باعث می شود که حالتان بهتر شود این است که ذهن خود را به آرامش دعوت کنید و ایرادهایتان را بپذیرید اما نه به صورت منفعلانه ! با این کار شما افکار منفی مخدوش تان را پیدا می کنید و خودتان را به آرامش دعوت می کنید.

اضطراب بدون دارو

این روش چگونه کار می کند:

برای اینکه بتوانید از این روش استفاده کنید باید بدانید که فکرهای نادرست زیادی در سر شما وجود دارد و الزاما همه آن ها مربوط به نالایقی شما نمی شود. ممکن است یکی از باورهای مخرب شما این باشد که همیشه از خود توقع دارید که بهترین باشید یا هیچگاه از خود توقع شکست ندارید! در این روش شما باید خودتان را با این واقعیت روبه رو کنید که قرار نیست همواره موفق باشید و اگر در کاری شکست خوردید شکست خود را بپذیرید اما نکته مهم اینجاست که وقتی با منتقد درون خود صحبت می کنید باید به او یادآور شوید که شما شکست خود را پذیرفته اید و به واقع همه انسان ها شکست می خورند !

ممکن است در ابتدا تصور کنید که شما از مدت ها عیوب خود را پذیرفته اید و درواقع از خیلی قبل تر شما خود را آدم شکست خورده اید می دانستید و دیگر اثربخشی این روش چه فایده ای دارید؟

درواقع باید بدانید که این شیوه پذیرفتن، شیوه پذیرفتن ناسالم است. این با پذیرفتن سالم تفاوت فراوان دارد. پذیرفتنی که ناسالم باشد با احساس هایی نظیر خشم، نومیدی و احساس درماندگی و ناراحتی همراه است در صورتیکه در پذیرفتن سالم دقیقا برعکس این موضوع مصداق دارد زیرا با احساس هایی نظیر شادی و اعتماد به نفس همراه است.

برای اینکه این روش را آغاز کنید باید برای افکار مثبت تان از ضمیر ” من ” و برای افکار منفی تان از ضمیر ” تو ” استفاده کنید. مهم است که ضمیرها جابه جا نشوند. در واقع سعی کنید با ضمیر ” تو ” به خودتان حمله کنید و با ضمیر ” من” از خودتان دفاع کنید و عیب تان را به صورت واقع بینانه ای ببینید. تمرین زیر می تواند برای شما کمک کننده باشد:


بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *