راهکارهای بهبود روابط عاشقانه

رابطه جنسی

رابطه جنسی می تواند به مایه دلخوشی زندگی زناشویی مبدل گردد.

زمانی که صحبت از روابط جنسی به میان می آید،  عبارت “عشق ورزی” می تواند جایگزین لغوی مناسبی برای آن باشد. هر فرد بالغی می تواند رابطه جنسی برقرار کند، اما همین رابطه جنسی برای دو شخص که با هم پیوند مقدس زناشویی می بندند، تعهد می آورد.

رابطه جنسی و عشق ورزی مایه آرامش زن و مرد است، زیرا سبب می شود که فشارهای روحی و عصبی از بدن آنها خارج شود. ماساژ بدن برای رفع خستگی بسیار خوب و مفید است، اما روابط جنسی برای رفع فشارهای روحی و جسمی مناسب تر است. خداوند قادر و  نوع آفرین  مطمئنا در آفرینش خود ماهرانه عمل کرده است. زمانی که زن و مرد با یکدیگر رابطه جنسی برقرار می کنند، در عین حال می توانند به یک موجود دیگر زندگی ببخشند، با گوشت و پوست خود همدیگر را احساس کنند، نسبت به یکدیگر آگاهی و شناخت  پیدا کنند و همچنین در شرایط استرس زا یار و غمخوار یکدیگر باشند.

چگونگی-داشتن-رابطه-جنسی-عالی-ویژه-خانم-ها-1

در اینجا ما به بیان چند مورد از فواید برقراری رابطه جنسی و عشق ورزی خواهیم پرداخت.

  1. احساس شديد عشق يا شهوت همسر خود را درک کنید. این احساس در برخی مواقع به بالاترین حد خود می رسد و گاهی اوقات فروکش می کند. زمانی می رسد که برقراری رابطه جنسی و عشق ورزی برای زوج های جوان عادی و به یک امر طبیعی تبدیل می گردد. آنچه باید در این میان بدنبال آن باشید، درک مفهوم عشق و برقراری رابطه فیزیکی با شریک زندگی است. عشق تنها یک حس فوق العاده و آتشین نیست. در واقع، این حس شور و اشتیاق می تواند یک شخص باشد… همسر شما. یکی از معانی که برای عشق ورزی و شورمندی ذکر شده، این است که: ابراز احساس شديد عشق يا شهوت نسبت به فردی که به او تمایل جنسی داریم.

به نظر شما، اگر همسران به جای تمرکز بر رفع  نیازهای جنسی، عاطفی و عشقی شریک زندگی خود، برای شناخت او تلاش کنند، چه تحولاتی در زندگی زوج های جوان رخ خواهد داد؟

مقاربت جنسی، واژه ای است که مردان و زنان و پدرمان و مادران آینده باید نسبت به آن آگاهی و شناخت پیدا کنند. این رابطه صمیمی و عاشقانه هدیه ای از طرف خداوند برای خداوند است تا زن و شوهر از طریق صمیمیت و اعمال عاشقانه به شناخت یکدیگر بپردازندف رابطه ای که فقط و فقط به آنها تعلق دارد.

رابطه4

احساس شور و عشق واقعی از جایی ناشی می شود که زن و مرد شناخت کاملی نسبت به یکدیگر پیدا کنند و تنها به جنبه های فیزیکی و جنسی زندگی نمی پردازند.

  1. همیشه خود را مایل به مقاربت جنسی نشان دهید. هیچ خانم یا آقایی دوست ندارد که همسرش نسبت به فرد دیگری تمایل جنسی نشان دهد. هیچ کس نمی خواهد که همسرش در دید دیگران به فردی آسیب پذیر و ضعیف از نظر جنسی تبدیل شود.

ازدواج مثل این است که دو طرف به یکدیگر هدیه ارزانی می کنند. زن بدن خود را در اختیار مرد قرار می دهد و مرد نیز بدن خود را در اختیار زن قرار می دهد، که در این میان سهم زن بیشتر است. اگر دقیق تر فکر کنید، این یک مفهوم زیبا از رابطه عاشقانه است. متسفانه اولین چیزی که زوج های جوان از زندگی نادرست دیگران الگو می گیرند، این است که به محض آنکه با یکدیگر اختلاف پیدا می کنند، دیگری را از برقراری رابطه عاشقانه محروم می کند. تصور کنید زمانی که می خواهیم به کسی هدیه ای بدهیم، سعی می کنیم که هدیه ما از بهترین نوع آن باشد. زوج های جوان نیز باید زمان زیادی را برای شناخت یکدیگر صرف کنند، چه از نظر معنوی و چه از نظر فیزیکی.

رابطه جنسی324

برای یک مرد، رابطه جنسی چیزی بیش از یک نیاز فیزیکی است. عدم برقراری رابطه جنسی،  سرد شدن رابطه عاشقانه و سکوت مرد نشان دهنده این است که چیزی موجبات ناراحتی و دلخوری او را فراهم کرده است و چنین سکوت سنگینی زندگی زناشویی را تهدید می کند.

زمانی که یک زن با همسر خود رابطه عاشقانه و جنسی داردف بدین معناست که او را دلپذیر، خوشایند و مورد علاقه خود می بیند. چنین احساسی به فرد این قدرت را می دهد تا در مقابل دشواری های زندگی بایستد و اعتماد بنفس پیدا کند. برقراری رابطه جنسی به او احساس دوست داشته شدن می دهد.

نکاتی مفید برای آشنایی بیشتر آقایان با ماهیت وجودی بانوان

  • میل جنسی خانم ها کمتر از آقایان است و هر زمان که اراده کند، می تواند آن را تغییر دهد.
  • بدن یک مرد احساسات زن را بر نمی انگیزد.
  • برای یک خانم، رابطه جنسی (سکس) از قلب آغاز می شود.
  • برای شروع رابطه عاشقانه، زن به آمادگی ذهنی و جسمی بیشتری نیاز دارد.
  1. برای ساعات خلوت های عاشقانه خود برنامه ریزی کنید. اکثر افراد از کمبود وقت شکایت دارند و اینکه نمی توانند زمان مناسبی را با همسر خود در خلوت بگذرانند.

روابط عاشقانه و جنسی1234

 همان طور که برای کارهای دیگر خود برنامه ریزی می کنید و جدول زمانبندی قرار می دهید، برای این بخش از زندگی هم ارزش قائل باشید و زمانی را نیز به خلوت های عاشقانه خود اختصاص دهید. زوج های جوانی که به صورت منظم و در زمان مقرر با یکدیگر رابطه جنسی دارند، در واقع پایه های زندگی خود را مستحکم می کنند و یکی از نیازهای اساسی خود را رفع می کنند. در زندگی های زناشویی، روابط جنسی مثل ادویه ای می ماند که زندگی ها را از حالت یکنواختی خارج می کند. زندگی زناشویی یا بعبارتی زندگی بزرگسالی با مسئولیت های متعددی همراه است. هر فردی پیش از آنکه ازدواج کند اطمینان دارد که با  ازدواج  معجزه و رخداد مهمی برای او اتفاق می افتد و همین امید است که زندگی های ما را شکل می دهد. البته همین عدم مسئولیت،  خسارت های جبران ناپذیری از جمله خسارت های روحی و جسمی به خانواده ها وارد می سازد.

در زندگی های ماشینی امروزه، روابط جنسی و عاشقانه حکم  یک بازی مهیج را ایفا میکند، چیزی که ما را از زندگی های بیروح و خشک رها می کند. علاوه بر صمیمیت در خلوت های عاشقانه خود، افراد باید تلاش کنند که خارج از این محیط و در زندگی واقعی نیز احساسات خود را ابراز کنند و با یکدیگر روابط دوستانه خوبی برقرار کنند. در طی مصاحبه ای که از 10 هزار خانم و آقا در مورد چگونگی حد اکثر لذت بردن از اوقات فراغت بعمل آمد،  پاسخ 85 درصد از مردان و 59 درصد از آقایان، روابط جنسی یا سکس بود. 12 درصد از خانم ها خرید کردن را به روابط عاشقانه ترجیح میداند یا به تماشای تلویزیون و انجام کارهای خانه می پرداختند.

تازه-گی-روح-400x400

شما هستید که باید برای خود زمان بسازید. تقویمی برای خود تهیه کنید و روزهایی را که زمان بیشتری دارید تا لحظات عاشقانه ای را برای همسر خود خلق کنید، علامت گذاری کنید،  برای مثال در کنار روزهای هفته،  شکل قلب قرار دهید. این قلب به شما یادآوری می کنید که در آن روز خاص قرار است که لحظات نابی را با همسر خود تجربه کنید.

  1. در حین انجام مراقبت جنسی، زمانی را مکث کنید و به ستایش همسر خود بپردازید و این که چقدر شما از اینکه در کنار او هستید احساس لذت و خوشبختی می کنید.

خداوند روابط جنسی و عاشقانه را مایه دلخوشی و آرامش زن و مرد قرار داده است تا از خستگی روزگار و دشواری های زندگی به آغوش یکدیگر پناه ببرند. اگر شما خواننده عزیز احساس می کنید که این حس عاشقانه در زندگی شما گم شده است، کافی است که در برنامه زندگی و طرز رفتار و گفتار و اندیشه های خود تغییر ایجاد کنید. آنچه که در اینجا از اهمیت خاصی برخوردار استف رضایت زن و مرد از زندگی زناشویی و یکدیگر است. هموراه بدنبال خوشحال کردن همسر خود باشید و در این میان به آرامش روحی خود نیز فکر کنید.

 

 

منبع:

http://www.familylife.com/articles

نگارنده: حدیث بختیاری

[divider]

مرکز مشاوره و کلینیک فوق تخصصی مغز و اعصاب و روان آلومینا

0 0 رای
امتیاز دهی به این نوشته

بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

به دلیل شیوع کرونا، مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

 

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021 ☎

واحد انجام تست خواب ☎ 02122639401 ☎

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب ☎ 02122648627 ☎

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021 ☎

 واحد مغز و اعصاب و روان غرب تهران (آزادی) ☎ 02166158469 ☎


درمان بی خوابی

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

 


درمان افسردگی

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


 

عضویت
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
0
نظر دارید؟ سوالی دارید؟x