در تحقیقات جدید عوامل تاخیر در رشد زبان کشف شد

 

با توجه به  بررسی هایی که در مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها در طول سال های 2006 تا 2008 انجام شده بود  ، از هر 6 کودک 1 نفر در ایالات متحده به  یک معلولیت رشدی  از جمله ناتوانی فکری دچار هستند .

تحقیقات جدید نشان می دهد که عوامل ژنتیکی و  جنسیت  میتواند نقش مهمی در تاخیر رشد زبان بازی کند و پسران نسبت به دختران بیشتر در معرض خطر هستند.

این بر ​​اساس یک مطالعه که اخیرا در مجله بین المللی اختلالات زبان و ارتباطات منتشر شده است می باشد.

مشکلات ژنتیکی زبان

در این مطالعه پژوهشگران داده های تحقیق را بر اساس پرسشنامه های تکمیل شده که توسط مادران نروژی پر شده بود مورد تجزیه و تحلیل قرار دادند.

این مطالعه شامل 10587 کودکانی که از هفته 17 بارداری تا 5 سالگی مورد پیگیری قرار گرفته بودند، بود.

در بین سنین 3 تا 5 سالگی ، محققان کودکان را به سه گروه تقسیم کردند:

گروه اول کودکان با تاخیر مداوم  رشد زبان که در حال حاضر در 3 و 5 ساله بودند قرار داشتند.

 

گروه دوم ،  کودکان با تاخیر گذرای رشد زبان که تنها 3 سالشان بود ،وجود داشتند.

 

در حالی که گروه سوم از کودکان با تاخیر رشد زبان که برای اولین بار در 5 سالگی شناخته شده بود روبرو بودند،که از لحاظ بیولوژیکی پسران بیشتر از دختران دچار اختلالات زبانی میشدند .

محققان دریافتند که گروه های پایدار و گذرا تاخیر رشد زبان به طور عمده از پسران ساخته شده است.

 

محقق ارشد مطالعه می گوید: که پسران از همان دوران زندگی جنینی و درون رحم مادر بیشتر از دختران دچار مشکلات رشدی میشوند.، او اشاره می کند که مطالعات گذشته سطح هورمون تستوسترون در مایع آمنیوتیک را مورد ارزیابی  قرار داده اند و ارتباط هایی میان آن با اختلال طیف اوتیسم  پیدا کرده اند.

 

وی اشاره می کند که پسران در یک سال اول زندگی از نظر تحول زبان از دختران عقب تر هستند و این به آن معنی است که پسران  قبل از سن مدرسه بیشتر در معرض خطر اختلالات مداوم یا گذرای زبان هستند.

محققان می گویند تحقیقات قبلی نشان داده است که ژن نقش مهمی در رشد زبان کودکان بازی  می کند  و ژن های مختلف در اختلالات زبان های مختلف درگیر هستند.

 

علاوه بر عوامل ژنتیکی ، عوامل محیطی نیز در سخنوری و مشکلات خواندن و نوشتن کودک موثر است ،مشکلات خواندن و نوشتن در خانواده از عوامل خطر غالب برای مشکلات دیررس زبان می باشد.

بهتر است از 3 سالگی درمان کودکتان را با متخصص گفتار درمانی آغاز کنید تا هر چه زودتر مشکل را تشخیص و درمان کنید .

منبع :

MNT

[divider]

مرکز تخصصی آلومینا هم گام با علم روز دنیا ، جهت حیطه های گفتاری ، آماده ارائه خدمات تخصصی می باشد برای نوبت ویزیت به بخش تماس با ما مراجعه فرمائید


بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *