درمان بیماری خودگرایی (اوتیسم) با روش های نوروفیدبک

ویژگی های شخصیتی بیماران اوتیسم
ویژگی های شخصیتی بیماران اوتیسم

علل برتری روش نوروفیدبک بر داروهای مخصوص بیماران اوتیسمی

دارو تنها موجب کاهش اثرات و علائم بیماری برای مدت زمانی کوتاه می شود و کمک ناچیزی به رفع اختلالات زمینه ای و اصلی مغز می کنند. علاوه بر این، برخی داروهای مشخص و خاص می توانند عوارض جانبی  جدی بر بیمار اوتیسمی داشته باشند. از سوی دیگر، نوروفیدبک، به عنوان روشی دقیق و کامل با استفاده از نوار مغزی، فعالیت ها و عملکرد مغز را ارزیابی می کند. نتایج بدست آمده به پزشک در شناسایی هر گونه اختلال مغزی یا رفتاری و همچنین چگونگی واکنش مغز به محرک های ارسالی کمک بسیار می کند .

به طور کلی،  وجود نقاط قرمز در تصویر ارائه شده از مغز به ما نشان میدهد که تحریکات احساسی مغز دراین  نواحی بیش از اندازه و حد معمول است و به محض آنکه ریشه مشکل شناسایی شد، آن نقطه مشخص برای انجام تمرینات نوروفیدبک هدفگیری می شود. در این روش فرصتی برای بیماران اوتیسمی فراهم می گردد تا ساختار مغز خود را بازدیسی کرده و تنها به کاهش علائم بیماری اکتفا نکنند.

کودک اوتیسمی
کودک اوتیسمی

علاوه بر این، نوروفیدبک به بیماران اوتیسمی کمک می کند تا بر برخورد یا احساس و فکر و عمل خود کنترل بیشتری داشته باشند. نکته جالب توجه این است که تاثیرات روش نوروفیدبک حتی با وجود قطع و عدم پیگیری درمان همچنان ادامه می یابد. مطالعات نشان می دهد که تاثیرات و فواید تمرینات نوروفیدبک تا 12 ماه یا حتی بیشتر از این مدت و پس از اتمام درمان نیز ادامه پیدا می کند.

منبع:

http://braincoretherapy.com

نگارنده: حدیث بختیاری

[divider]

کلینیک فوق تخصصی مغز و اعصاب و روان آلومینا

0 0 رای
امتیاز دهی به این نوشته

بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

به دلیل شیوع کرونا، مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

 

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021 ☎

واحد انجام تست خواب ☎ 02122639401 ☎

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب ☎ 02122648627 ☎

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021 ☎

 واحد مغز و اعصاب و روان غرب تهران (آزادی) ☎ 02166158469 ☎


درمان بی خوابی

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

 


درمان افسردگی

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


 

عضویت
Notify of
guest
2 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
محبوبه نجیب مقدم

سلام مطالب علمی جالب و خواندنی می باشد .من خودم لیسانس روانشناسی کودکان استثنایی هستم .و از مطالب شما استفاده میکنم.البته به تازگی با سایت شما اشنا شدم.

ممنون، بی صبرانه منتظر نظرات شما عزیزان هستیم.

2
0
نظر دارید؟ سوالی دارید؟x