درمان بیماری خودگرایی (اوتیسم) با روش های نوروفیدبک

بهبود رفتارهای خشونت آمیز کودکان مبتلا به اوتیسم
بهبود رفتارهای خشونت آمیز کودکان مبتلا به اوتیسم

براساس تحقیقات، نوروفیدبک به عنوان روشی موثر برای درمان افراد مبتلا به اختلال اوتیسم و کمک به بهبود عملکرد مغز از طریق تمرین دادن متداوم و فشرده مغز شناخته شده است. علم و تکنولوژی نوروفیدبک بسیار پیشرفته و چند جانبه بوده، اما در عین حال تمامی مراحل درمان ساده و غیر فرسایشی یا غیر تخریبی ست. در طی درمان، فرد مورد معالجه هیچگونه دردی را احساس نمی کند.

چگونگی اثربخشی نوروفیدبک بر بیماران توهمی یا اوتیسمی

در واقع، به فرد مبتلا به بیماری اوتیسم آموزش داده می شود تا مشابه  دیگر روش های کسب مهارت ها، به راحتی از طریق تمرین و بازخورد مغز،  فعالیت های مغز خود را کنترل کرده و تغییر دهد. با بهره گیری از روش نوروفیدبک، بیمار مبتلا به اوتیسم واکنش و یا بازخوردی را دریافت می کند که از پیش قابل حصول و موجود نبوده است. نوروفیدبک اطلاعات کاملی را  از تغییرات امواج مغزی ارائه می دهد. به طور مشابه، در صورت عدم تکمیل و عدم  بروز  واکنش مثبت  به اهداف مشخص، هیچگونه پاداش و عکس العمل مثبتی برای بیمار مبتلا به اوتیسم در نظر گرفته نمی شود.

درمان بیماران مبتلا به اوتیسم از طریق روش نوروفیدبک با کاهش فعالیت هوش هیجانی و احساسی در مغز و نیز افزایش کاربرد حواس پنجگانه و حس اجتماع پذیری همراه است. این مورد مگر با روش های منسجم  پس خوراندی میسر نمیگردد.

درمان اوتیسم با روش نوروفیدبک
درمان اوتیسم با روش نوروفیدبک

طول درمان

درمان بیماران مبتلا به اوتیسم از طریق روش نوروفیدبک یک پروسه درمانی طولانی مدت است. هر جلسه درمان در حدود سی دقیقه تا چهل و پنج دقیقه طول می کشد. اما در یک بازه زمانی کوتاه مدت، در حدود 18 هفته—بیماران اوتیسمی که روش نوروفیدبک را مورد آزمایش و بررسی قرار دادند، در بروز رفتار های اجتماعی، احساسی و  واکنش های شخص نسبت به محیط اطراف خود ، پاسخ و عکس العمل مثبت نشان دادند.

اگرچه مطالعات و تحقیقات بسیاری باید در این زمینه صورت گیرد، شواهد علمی نشان می دهد که نوروفیدبک بعنوان یک گزینه درمانی احتمالی باید در کنار دیگر روش های دیرینه و مورد تایید پزشکان  مانند: تحلیل کاربردی رفتار و کنش های فرد و یا گفتار درمانی  مورد ملاحظه قرار گیرد.

0 0 رای
امتیاز دهی به این نوشته

بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

به دلیل شیوع کرونا، مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

 

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021 ☎

واحد انجام تست خواب ☎ 02122639401 ☎

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب ☎ 02122648627 ☎

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021 ☎

 واحد مغز و اعصاب و روان غرب تهران (آزادی) ☎ 02166158469 ☎


درمان بی خوابی

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

 


درمان افسردگی

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


 

عضویت
Notify of
guest
2 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
محبوبه نجیب مقدم

سلام مطالب علمی جالب و خواندنی می باشد .من خودم لیسانس روانشناسی کودکان استثنایی هستم .و از مطالب شما استفاده میکنم.البته به تازگی با سایت شما اشنا شدم.

ممنون، بی صبرانه منتظر نظرات شما عزیزان هستیم.

2
0
نظر دارید؟ سوالی دارید؟x