سایت تخصصی پزشکی و دارو | متخصص مغز و اعصاب |متخصص روانپزشکی | کلینیک روانشناسی | مرکز مشاوره ازدواج | زوج درمانی | تست خواب | درمان خروپف

درمان بیش فعالی (ADHD) بدون دارو

درمان بیش فعالی1

تصور کنید فرزندتان مبتلا به ADHD است. این وضعیت به معنای شروع یک دنیای جدید با انواع داروها می باشد. داروها مهم ترین روش درمانی برای کودکان مبتلا به این اختلال محسوب می شوند و برای حدود 80 درصد مبتلایان مفید بوده اند.

اما بسیاری از والدین نگران عوارض جانبی هستند و قبل از استفاده از دارو تمایل به امتحان روش های غیردارویی دارند. مهم نیست چه تصمیمی دارید، اما می توانید به فرزندتان کمک کنید تا زندگی آرام تر و موفق تری داشته باشد.

کدام بهتر است، درمان دارویی یا غیر دارویی؟

این یک مسئله مهم برای کودکانی مانند سونیاست. مادر سونیا می گوید: “زمانی که اختلال ADHD  در فرزند من تشخیص داده شد، او فقط 5 سال داشت و فکر می کنم او سن خیلی کمی برای مصرف دارو داشت.” بسیاری از متخصصان نیز با این عقیده موافق هستند. آنها توصیه می کنند که قبل از 6 سالگی رفتار درمانی گزینه مناسب تری است.

والدین نیز روش های درمانی دیگر را به مصرف دارو ترجیح می دهند و قبل از شروع مصرف دارو روش های دیگر را امتحان می کنند. متخصصان در این زمینه والدین را تشویق می کنند که پیش از مصرف دارو برای کودک خود روش های دیگر را امتحان کنند.

گالاگر، یکی از متخصصان در این زمینه، می گوید تغییرات رفتاری به تنهایی برای کودکانی که دچار مشکلات توجه و تمرکز هستند، مفید است و نه برای کودکانی که بیش فعال می باشند. بنابراین موفق ترین روش درمانی برای ADHD ترکیبی از داروها و مدیریت درمان می باشد.

کمک والدین و معلمین

والدین و معلم ها در کمک به کودک برای یادگیری و تنظیم رفتار خود نقش بسیار مهمی دارند. برای والدین این مسئله به معنای ایجاد اهداف کوچک و قابل مدیریت است، به عنوان مثال نشستن سر میز شام به مدت 10 دقیقه و دادن پاداش به کودک برای انجام این کار. معلم ها نیز می توانند یک گزارش روزانه از رفتار کودک در مدرسه به والدین ارائه دهند.

سونیا اکنون 10 ساله است و مادر او می گوید: ” تا زمانی که در مهد کودک بود، با معلم های وی در ارتباط بودم تا به سونیا در تغییر و تنظیم رفتار کمک کنیم. او هر 20 دقیقه بر مبنای 3 هدف اصلی، نمره می گرفت: نشستن سر جای خود، انجام وظایف و احترام به دیگران. هر زمان که موفق به انجام این سه هدف می شد، پاداش می گرفت – پاداش وی پرتاب کردن حلقه های بیشتر بود که ارائه پاداش موفق تر از تنبیه بود.

یک معلم یا مربی می تواند با کودکان بزرگتر کار کند تا به کتاب ها، مقالات و تکالیف آنها نظارت داشته باشد. نظارت توسط این افراد بسیار موثرتر از دخالت والدین در این زمینه می باشد. زیرا نظارت از طرف والدین ممکن است شکل غرغر کردن به خود بگیرد.

در ادامه : خوابیدن

اگه دوست داشتید ستاره بدید!

گروه پزشکان جایروس (آلومینا) حاصل بزرگترین کار گروهی فوق تخصصی مغز و اعصاب و روان در ایران

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

نقطه قوت مجموعه پزشکان جایروس نه لوستر های زیباست و نه تزییات راهرو! بلکه پزشکان و روانشناسان قوی است، کادر درمانی جایروس در تمام کشور بی نظیر است

ما از سال 1388 آغاز کردیم و اکنون گروه پزشکان جایروس با معرفی برترین کادر درمانی در مناطق مختلف تهران و شهرستان های مختلف کشور حضور دارند و در رفع مشکلات جسمی در حیطه های مغز و اعصاب و روان و ارتوپدی و توانبخشی و مشکلات روانپزشکی بزرگسالان و کودکان به شما مردم عزیز خدمت رسانی می کنند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: