درمان بیخوابی در دوران بارداری و درمان بی خوابی حاملگی

درمان بی خوابی در دوران حاملگی (بیخوابی بارداری)

بی خوابی در دوران بارداری

 بیشتر زنان در طول زمان بارداری اختلال در خواب را تجربه میکنند و تعدادی از انها نیز حتی به مشکلات جدی دچار میشوند (1) .دلایل بسیاری برای ایجاد این اختلالات وجود دارد و درمان انها نیاز به شناخت دقیق موضوع دارد .

اختلالت جدی در خواب همانند خواب رفتگی پاها و یا قطع تنفس در طی بارداری بسیار معمول میباشند و میتوانند مشکلات بیشتری را ایجاد نمایند .

همچنین این علائم میتوانند ناشی از افسردگی و یا اضطراب های دوران بارداری باشند .بسیاری از زنانی که مبتلا به افسردگی میباشند ,قادر به خواب متناسب نبوده و یا زود هنگام از خواب بیدار میشوند و نمیتوانند به اسانی به خواب روند (2) .معمولا برای درمان این حالتها از دارو هایی همانند فلوکسیتین و یا نورتریپتیلین و امیتریپتیلین استفاده میشود .

بسیاری ازدارو ها میتوانند کیفیت خواب فرد را بهبود بخشند ولی تعدادی از خانمها به روان درمانی هم نیازمندند. برای این افراد نیز دارو های دیگری تجویز میشود و البته سعی میشود که از تجویز آنها در دوران بارداری خودداری شود (3).

گاهی دارو های سه حلقه ای آرام بخش همانند نورترپتیلین و یا امی تریپتیلین یا داروهای دیگر مشابه، برای این زنان مناسب تر میباشند ولی انتخاب دارو حتما باید زیر نظر پزشک باشد.

 

مرکز تحقیقات مرکز تخصصی مغز و اعصاب و روان جایروس


بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *