داروی جدید برای درمان افسردگی – مرکز تخصصی نوروفیدبک

داروی جدید برای درمان افسردگی – مرکز تخصصی نوروفیدبک

 

تحقیقات جدید نشان داده است که زعفران ممکن است در انجام وظایف در کنار داروهای ضد افسردگی  ، به بزرگسالان مبتلا به افسردگی کمک کند.

محققان دانشگاه مرداک ،دکتر آدریان لوپرستی و پروفسور پیتر دراموند در بزرگسالانی که از کپسول های زعفران برای درمان افسردگی ( تحت نظر روانپزشکان و روانشناسان جایروس ) استفاده میکنند طور به مداوم کاهش  علائم افسردگی  رامشاهده کردند .

300x300 - داروی جدید برای درمان افسردگی - مرکز تخصصی نوروفیدبک

دکتر لوپرستی گفت: این آزمایش در نوع خود تا به امروز بزرگترین بررسی بوده و اولین مطالعه ای است که به بررسی اثرات زعفران به عنوان یک افزودنی برای داروهای ضد افسردگی دارویی پرداخته است.

تحقیقات قبلی فقط در مورد اثرات ضد افسردگی زعفران به عنوان یک درمان مستقل مورد بررسی قرار گرفته است.

دکتر لوپرستی گفت: “در تحقیقات ما ، در شرکت کنندگان زعفران در مقایسه با دارونما با کاهش 41 و 21٪ علائم افسردگی دیده شده است.”

 

علاوه بر این ، پیشرفت هایی در کیفیت خواب ، ابتکار عمل و انگیزه و علاقه و لذت به فعالیت ها رخ داده است.

دکتر لوپرستی گفت: این مطالعه نشان می دهد که زعفران می تواند به عنوان یک مکمل طبیعی که در ابتدای درمان داروهای ضد افسردگی داده می شود برای افزایش اثربخشی آن و احتمالاً کاهش عوارض جانبی احتمالی که گاه با تجویز داروهای ضد افسردگی( با روانپزشکان مجرب جایروس ) نیز تجربه می شود ، استفاده شود.

ارائه خدمات دارویی و غیردارویی از جمله رواندرمانی ، CBT ، DBT جهت درمان افسردگی 

دکتر لوپرستی گفت: “از ابتدا می توان از زعفران همراه با داروهای ضد افسردگی استفاده کرد یا اگر علائم به طور کامل برطرف نشود ، می تواند به داروهای ضد افسردگی اضافه شود.”

وی گفت: “در حال حاضر ، اگر داروهای ضد افسردگی ای کار نکند ، گزینه افزایش دوز یا آزمایش داروی ضد افسردگی جدید استفاده میشود.

این احتمال عوارض جانبی را افزایش می دهد.

اکنون گزینه جدید این است که داروهای ضد افسردگی و زعفران را با هم جمع کنیم. ”

 

منبع 


بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و روان در ایران

Untitled 206x300 - داروی جدید برای درمان افسردگی - مرکز تخصصی نوروفیدبک

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

نقطه قوت مجموعه پزشکان جایروس نه لوستر های زیباست و نه تزییات راهرو! بلکه پزشکان و روانشناسان قوی است، کادر درمانی جایروس در تمام کشور بی نظیر است

ما از سال 1388 آغاز کردیم و اکنون گروه پزشکان جایروس با معرفی برترین کادر درمانی در مناطق مختلف تهران و شهرستان های مختلف کشور حضور دارند و در رفع مشکلات جسمی در حیطه های مغز و اعصاب و روان و ارتوپدی و توانبخشی و مشکلات روانپزشکی بزرگسالان و کودکان به شما مردم عزیز خدمت رسانی می کنند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: