خطرات محصولات بهداشتی مورد مصرف خانم ها

خطرات محصولات بهداشتی مورد مصرف خانم ها
خطرات محصولات بهداشتی مورد مصرف خانم ها

یک خانم به طور معمول بیش از 12000 نوار بهداشتی یا تامپون در طول زندگی خود و برای عادت های ماهانه استفاده می کند. اما آیا استفاده طولانی مدت از این محصولات بهداشتی بی خطر است؟

اعضای کنگره جامی سلامت زنان در رابطه با عدم تحقیقات کافی در مورد ایمنی تامپون ها، پدهای بهداشتی و دیگر محصولات بهداشتی زنان اظهار نگرانی کرده اند.

واقعیت این است که بهداشت دوران قاعدگی مدت ها یک مسئله ممنوعه بوده است. زمان آن رسیده ا که محصولات بهداشتی خانم ها به طور کامل و دقیق مورد بررسی قرار گیرند و این اطمینان حاصل شود که اطلاعات کامل و دقیق در مورد این محصولات جمع آوری شده است.

هیچ تحقیقی در این زمینه وجود ندارد که به صراحت ایمنی این محصولات را اعلام کند. تحقیقات مستقلی که توسط سازمان های بهداشت زنان انجام شده است، به وجود مواد شیمیایی نگران کننده مانند دیوکسین، مواد سرطان زا و سموم باروری در تامپون ها و پدهای بهداشتی پی برده اند.

سازندگان این محصولات و سازمان غذا و دارو FDA می گویند محصولات بهداشتی خانم ها بی خطر هستند، زیرا این محصولات حاوی مواد شیمیایی خطرناک نیستند و یا تنها مقدار کمی از آنها را در خود دارند. اما برخی معتقدند هچ تضمینی در این مورد وجود ندارد، زیرا بررسی کافی مربوط به تاثیرات آنها در طول زندگی یک خانم انجام نشده است. در همین حین یک مقام رسمی از موسسه ملی بهداشت (NIH) می گوید دانشمندان آژانس در حال کار با سازمان حفاظت از محیط زیست هستند تا مواد شیمیایی موجود در پدها و تامپون ها را بررسی کنند.

پروفسور فیلیپ تیرنو، استاد میکروبیولوژی و آسیب شناسی در دانشکده پزشکی نیویورک مدت ها میکروارگانیسم هایی که در واژن زندگی می کنند و فعالیت های سندروم شوک سمی را مورد مطالعه و بررسی قرار داد. سندروم شوک سمی یک بیماری نادر و کشنده است که مربوط به استفاده از تامپون های جاذب می شود.

برخی مواد بالقوه خطرناک عبارتند از دیوکسین و باقیمانده سموم در تامپون و نوار و مواد شیمیایی معطر و رنگ ها در محصولات بهداشتی زنان، مانند دستمال مربوط. هدف از انجام این تحقیقات کم کردن مواد سمی و شیمیایی از این محصولات است.

بررسی های اخیر نشان داده اند که استفاده از مواد شوینده واژن توسط خانم ها احتمال قرار گرفتن آنها در برابر ماده شیمیایی با نام فتالات را افزایش می دهد. این ماده شیمیایی منجر به بروز برخی مشکلات بهداشتی از جمله مشکلات رشد و رفتاری در کودکان در داخل رحم می شود. استفاده از این مواد شوینده موجب بروز بیماری های مانند عفونت های واژن، بیماری های التهابی لگن و تولد زودرس می شود.

لینک منبع

نگارنده: سمیه محمدی 

گروه پزشکان جایروس

0 0 votes
امتیاز دهی به این نوشته

بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021 ☎

واحد انجام تست خواب ☎ 02122639401 ☎

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب ☎ 02122648627 ☎

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021 ☎

 واحد مغز و اعصاب و روان غرب تهران (آزادی) ☎ 02166158469 ☎


درمان بی خوابی بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

عضویت
Notify of
guest

0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
0
نظر دارید؟ سوالی دارید؟x