سایت تخصصی پزشکی و دارو | متخصص مغز و اعصاب |متخصص روانپزشکی | کلینیک روانشناسی | مرکز مشاوره ازدواج | زوج درمانی | تست خواب | درمان خروپف

خروپف؛ مشکلی آزاردهنده برای همسران

خروپف

تاثیر نحوه خواب بر مشکلات مرتبط با ان :مشکلی آزار دهنده برای همسران

خر و پف در خواب باعث ازار دیگران شده و بنابر تحقیقات انجام گرفته 39 درصد از افراد انرا کاملا ازار دهنده تلقی مینمایند .خر و پف به نوعی شرم اور است ولی باید فرد فاعل را از این مورد و تاثیر ان بر دیگران و سلامتی خود اگاه نمود .بنابراین آنها میتوانند در جهت رفع این مورد تلاش نمایند .

محققان به طور تصادفی 1009 نفر را انتخاب نمودند و 89 درصد از انها اعلام نمودند که همسر انها مبتلا به خرو پف شبانه میباشد. ولی فقط 26 درصد انها اعلام نمودند که این موضع برای انها ازار دهنده میباشد .این مشکل میتواند ناشی از قطع تنفس در هنگام خواب باشد که یکی از شایع ترین اختلالات مرتبط با خواب میباشد .یک نفر از خر و پف های شبانه همسرش شکایت میکند و این در حالیست که 43 درصد دیگر درباره ی سلامتی ان فرد ابراز نگرانی میکنند .

این ترس کاملا توجیح شده میباشد .قطع تنفس در خواب میتواند تا 90 درصد میزان جریان هوا را کاهش دهد و این درحالیست که بافت های نرم در پشت گلو به سمت پایین متمایل میشوند .در این حالت دریچه ی ورود هوا مسدود شده و میتواند از چند ثانیه تا چند دقیقه به طول انجامد .بدن تلاش میکند تا هوا به داخل دریچه های مسدود هدایت نماید و این حالت تا زمانی به طول می انجامد که فرد از خواب عمیق به خواب سبک تر رود و در این حالت کنترل ماهیچه ها ساده تر شده و راههای هوایی باز میشوند .

این مورد میتواند 50 تا 100 بار در ساعت رخ دهد و منجر به یک چرخه ی ممتد از خواب و بیداری در طول شب شود .معمولا کیفیت خواب فرد به علت قطع تنفس و یا خر و پف کاهش می یابد و به همین دلیل است که بلافاصله پس از تشخیص این مورد باید از روش ها ی درمانی استفاده نمود .بشر یک سوم زمان خود را در خواب میگذراند بنابراین بهداشت خواب موردی حیاتی در تامین سلامتی میباشد .

قطع تنفس در طول خواب یکی از مضراتی است که به افراد بسیاری در جهان اسیب میزند .این موضوع با کاهش میزان ماهیچه ها در گردن ,زبان بزرگ و یا در بیش از 50 مورد از موارد افزایش وزن همراه میباشد .چاقی یکی از بزرگترین و شایع ترین مشکل افراد مبتلا به خر و پف میباشد و میزان افراد چاق مبتلا به خر و پف در حال افزایش است .

ارتباط با این بیماران

اختلالات خوابی بر سلامتی و کیفیت زندگی موثرند .بسیاری از بیماری ها ناشی از خواب ناکافی میباشند و اقدامات پزشکی بسیاری برای درمان این بیماری ها مانند بی خوابی و یا قطع تنفس صورت گرفته است .

بسیاری از مورد مبتلا به خر و پف بوده بدون انکه قطع تنفس را تجربی نمایند .در این صورت فرد بسیار خوش شانس بوده ولی در هر صورت باید وزن خود را کنترل نماید .قطع تنفس در افراد چاق میتواند هشداری برای افراد چاق و عوارض ناشی از ان برای دیگر افراد باشد .

به عقیده بسیاری از زوج ها ,روش های درمانی دستگاهی کمک شایانی به فرد مبتلا در جهت بهبود سلامتی کرده است .

قطع تنفس به وسیله یک ماشین ورودی هوای مثبت و ممتد و یا دستگاههای حفاظت از دهان درمان میشود که به انها روش های درمانی دستگاهی گفته میشود .این روش ها چندان جذاب نبوده ولی میتواند میزان خر و پف مبتلایان را به میزان زیادی کاهش دهد.

هر فرد مبتلا به خروپف بایستی در ابتدا توسط متخصص اختلالات خواب بررسی و معاینه شود.


دکتر مغز و اعصاب مصطفی امیری

♦  دکتر مصطفی امیری متخصص مغز و اعصاب و ستون فقرات – دارای بورد تخصصی از دانشگاه علوم پزشکی تهران

  فلوشیپ اختلالات خواب از اسپانیا

  مدیر کلینیک خواب مجموعه کلینیک های تخصصی جایروس

کلینیک آلومینا مرکز فوق تخصصی پیشگیری و درمان اختلالات مغز و اعصاب و روان در ایران است.

تماس با ما


گروه پزشکان جایروس (آلومینا) حاصل بزرگترین کار گروهی فوق تخصصی مغز و اعصاب و روان در ایران

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

نقطه قوت مجموعه پزشکان جایروس نه لوستر های زیباست و نه تزییات راهرو! بلکه پزشکان و روانشناسان قوی است، کادر درمانی جایروس در تمام کشور بی نظیر است

ما از سال 1388 آغاز کردیم و اکنون گروه پزشکان جایروس با معرفی برترین کادر درمانی در مناطق مختلف تهران و شهرستان های مختلف کشور حضور دارند و در رفع مشکلات جسمی در حیطه های مغز و اعصاب و روان و ارتوپدی و توانبخشی و مشکلات روانپزشکی بزرگسالان و کودکان به شما مردم عزیز خدمت رسانی می کنند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: