خروپف؛ مشکلی آزاردهنده برای همسران

خروپف

تاثیر نحوه خواب بر مشکلات مرتبط با ان :مشکلی آزار دهنده برای همسران

خر و پف در خواب باعث ازار دیگران شده و بنابر تحقیقات انجام گرفته 39 درصد از افراد انرا کاملا ازار دهنده تلقی مینمایند .خر و پف به نوعی شرم اور است ولی باید فرد فاعل را از این مورد و تاثیر ان بر دیگران و سلامتی خود اگاه نمود .بنابراین آنها میتوانند در جهت رفع این مورد تلاش نمایند .

محققان به طور تصادفی 1009 نفر را انتخاب نمودند و 89 درصد از انها اعلام نمودند که همسر انها مبتلا به خرو پف شبانه میباشد. ولی فقط 26 درصد انها اعلام نمودند که این موضع برای انها ازار دهنده میباشد .این مشکل میتواند ناشی از قطع تنفس در هنگام خواب باشد که یکی از شایع ترین اختلالات مرتبط با خواب میباشد .یک نفر از خر و پف های شبانه همسرش شکایت میکند و این در حالیست که 43 درصد دیگر درباره ی سلامتی ان فرد ابراز نگرانی میکنند .

این ترس کاملا توجیح شده میباشد .قطع تنفس در خواب میتواند تا 90 درصد میزان جریان هوا را کاهش دهد و این درحالیست که بافت های نرم در پشت گلو به سمت پایین متمایل میشوند .در این حالت دریچه ی ورود هوا مسدود شده و میتواند از چند ثانیه تا چند دقیقه به طول انجامد .بدن تلاش میکند تا هوا به داخل دریچه های مسدود هدایت نماید و این حالت تا زمانی به طول می انجامد که فرد از خواب عمیق به خواب سبک تر رود و در این حالت کنترل ماهیچه ها ساده تر شده و راههای هوایی باز میشوند .

این مورد میتواند 50 تا 100 بار در ساعت رخ دهد و منجر به یک چرخه ی ممتد از خواب و بیداری در طول شب شود .معمولا کیفیت خواب فرد به علت قطع تنفس و یا خر و پف کاهش می یابد و به همین دلیل است که بلافاصله پس از تشخیص این مورد باید از روش ها ی درمانی استفاده نمود .بشر یک سوم زمان خود را در خواب میگذراند بنابراین بهداشت خواب موردی حیاتی در تامین سلامتی میباشد .

قطع تنفس در طول خواب یکی از مضراتی است که به افراد بسیاری در جهان اسیب میزند .این موضوع با کاهش میزان ماهیچه ها در گردن ,زبان بزرگ و یا در بیش از 50 مورد از موارد افزایش وزن همراه میباشد .چاقی یکی از بزرگترین و شایع ترین مشکل افراد مبتلا به خر و پف میباشد و میزان افراد چاق مبتلا به خر و پف در حال افزایش است .

ارتباط با این بیماران

اختلالات خوابی بر سلامتی و کیفیت زندگی موثرند .بسیاری از بیماری ها ناشی از خواب ناکافی میباشند و اقدامات پزشکی بسیاری برای درمان این بیماری ها مانند بی خوابی و یا قطع تنفس صورت گرفته است .

بسیاری از مورد مبتلا به خر و پف بوده بدون انکه قطع تنفس را تجربی نمایند .در این صورت فرد بسیار خوش شانس بوده ولی در هر صورت باید وزن خود را کنترل نماید .قطع تنفس در افراد چاق میتواند هشداری برای افراد چاق و عوارض ناشی از ان برای دیگر افراد باشد .

به عقیده بسیاری از زوج ها ,روش های درمانی دستگاهی کمک شایانی به فرد مبتلا در جهت بهبود سلامتی کرده است .

قطع تنفس به وسیله یک ماشین ورودی هوای مثبت و ممتد و یا دستگاههای حفاظت از دهان درمان میشود که به انها روش های درمانی دستگاهی گفته میشود .این روش ها چندان جذاب نبوده ولی میتواند میزان خر و پف مبتلایان را به میزان زیادی کاهش دهد.

هر فرد مبتلا به خروپف بایستی در ابتدا توسط متخصص اختلالات خواب بررسی و معاینه شود.


دکتر مغز و اعصاب مصطفی امیری

♦  دکتر مصطفی امیری متخصص مغز و اعصاب و ستون فقرات – دارای بورد تخصصی از دانشگاه علوم پزشکی تهران

  فلوشیپ اختلالات خواب از اسپانیا

  مدیر کلینیک خواب مجموعه کلینیک های تخصصی جایروس

کلینیک آلومینا مرکز فوق تخصصی پیشگیری و درمان اختلالات مغز و اعصاب و روان در ایران است.

تماس با ما


بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *