خرخر و تاثیر آن بر روی روابط زناشویی

خرخرکردن

خروپف کردن باعث شده 18 درصد زوج ها جدا از یکدیگر بخوابند. در حقیقت خرخر کردن زوج های امریکایی را مجبور به جدا شدن از یکدیگر کرده است. به نظر می رسد که مردها کمتر تحت تاثیر این مسئله هستند و کمتر نیز به دنبال راه حل هستند. این نتایج طبق مطالعه ی بیشتر از 1000 بزرگسال امریکایی به دست آمد که توسط تکنولوژی پزشکی استرالیا انجام گرفت.

در این بررسی محققان دریافتند که خواب نامناسب در مورد 18 درصد زوج ها باعث می شود جدا از یکدیگر بخوابند. در انگلستان این آمار خیلی بیشتر است و تا 34 درصد می باشد. برای زوج هایی که از خرخر کردن شریک خود رنج می برند، مردها راحت تر می توانند خرخر کردن همسر خود را تحمل کنند. اما خانم ها معمولا به خاطر خرخر کردن شوهر خود دچار مشکل می شود ( 23 درصد خانم ها در مقابل 16 درصد آقایان ).

با وجود اینکه خرخر کردن چنین مشکلاتی را به دنبال دارد، تا کنون به نظر می رسد که مردان خیلی کمی قادر به انجام کاری برای آن بوده اند – هیچ کدام از این اقراد از محصولات درمان خرخر استفاده نکرده اند و تلاشی برای بهبود آن نداشته اند.

برخی محققان معتقدند که خرخر کردن می تواند رابطه ی زناشویی را خراب کند و تاثیر خوبی نیز بر روی سلامت افراد ندارد. خبر خوب اینکه استفاده از ابزاری مانند mute ( که نوعی قطع کننده ی صدا می باشد) می تواند زندگی و رابطه را تغییر دهد. مردان می توانند با تنفس بهتر اتاق خواب های خود را مجددا به دست آورند و برای همسر و اطرافیان خود مشکلی برای خواب ایجاد نکنند.

آیا شما خر خر می کنید؟ آیا کسی در اطرافیانتان هست که دچار این مشکل باشد؟ تجربیات خود را با ما درمیان بگذارید.

 

مرکز تحقیقات کلینیک فوق تخصصی مغز و اعصاب و روان آلومینا

[divider]

دکتر مغز و اعصاب مصطفی امیری

♦  دکتر مصطفی امیری متخصص مغز و اعصاب و ستون فقرات – دارای بورد تخصصی از دانشگاه علوم پزشکی تهران

  فلوشیپ اختلالات خواب از دانشگاه بارسلونا

  مدیر کلینیک خواب مجموعه کلینیک های تخصصی آلومینا

کلینیک آلومینا مرکز فوق تخصصی پیشگیری و درمان اختلالات مغز و اعصاب و روان در ایران است.

تماس با ما


گروه پزشکان جایروس (آلومینا) حاصل بزرگترین کار گروهی فوق تخصصی مغز و اعصاب و روان در ایران

Untitled 206x300 - خرخر و تاثیر آن بر روی روابط زناشویی

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

نقطه قوت مجموعه پزشکان جایروس نه لوستر های زیباست و نه تزییات راهرو! بلکه پزشکان و روانشناسان قوی است، کادر درمانی جایروس در تمام کشور بی نظیر است

ما از سال 1388 آغاز کردیم و اکنون گروه پزشکان جایروس با معرفی برترین کادر درمانی در مناطق مختلف تهران و شهرستان های مختلف کشور حضور دارند و در رفع مشکلات جسمی در حیطه های مغز و اعصاب و روان و ارتوپدی و توانبخشی و مشکلات روانپزشکی بزرگسالان و کودکان به شما مردم عزیز خدمت رسانی می کنند.

بدون نظر
  1. متخصص مغز و اعصاب و فلوشیپ اختلالات خواب می گوید

    امتیاز بینندگان:5 ستاره

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: