سایت تخصصی پزشکی و دارو | متخصص مغز و اعصاب |متخصص روانپزشکی | کلینیک روانشناسی | مرکز مشاوره ازدواج | زوج درمانی | تست خواب | درمان خروپف

حقایقی در مورد وسواس و درمان های خانگی – مرکز تخصصی بیوفیدبک

حقایقی در مورد وسواس و درمان های خانگی

 

اگرچه درمان اختلال وسواس فکری (OCD) اغلب شامل مشاوره با متخصص حرفه ای بهداشت روان می شود، اما تعدادی از استراتژی ها و روش هایی وجود دارد که می توانید از آن برای شروع درمان تان در منزل استفاده کنید.

 

حقایق را بدست آورید 


شاید مهمترین استراتژی برای وسواس این است که تا آنجا که ممکن است در مورد بیماری خود یاد بگیرید.

وسواس (OCD ) یک بیماری مزمن است که به جای تمرکز بر درمان نهایی، نیازمند مدیریت علائم روزمره است. داشتن یک بیماری مزمن مستلزم آن است که شما در معرض شرایط خاص خود باشید.

 

کلینیک تخصصی نوروفیدبک – بیوفیدبک آلومینا 

 

 

یاد بگیرید که به طور موثر مقابله کنید

اگر وسواس (OCD) دارید، می دانید که وسواس و استرس با یکدیگر درارتباط هستند. در حالی که تعدادی از راه هایی که مردم برای مقابله با استرس وشان در نظر می گیرند، به اندازه کافی برای مدیریت علائم خود موثر نیستند.

در واقع، برخی از استراتژی های مقابله می توانند آسیب بیشتری نسبت به درمان آن ایجاد کنند. یک ابزار خودکفایی ضروری در  برای یادگیری راهبردهای مقابله ای خوب برای مقابله با استرس داشتن خواب کافی، خوردن غذا، تمرین مدیتیشن و رسیدگی به برنامه درمانی است.

 

 

کنترل نگرانی های خود 

وسواس مانند استرس،اغلب با نگرانی بیش از حد ارتباط دارد. این نگرانی می تواند بر روی موضوع وسواس های خود، پیامدهای بیماری شما تمرکز کند یا می تواند به مسائل روزمره مانند پرداخت صورتحساب و یا انجام کار در محل کار کمک کند.

متاسفانه، اغلب مسائل نگران کننده  می توانند  مانع استراحت فرد شوند .(کنترل غیردارویی استرس با روش بیوفیدبک )

 

کاهش علائم اضطرابی با روش بدون دارو و عارضه ی بیوفیدبک 

 

 

تمرینات آرامش بخش

با توجه به این که استرس و نگرانی باعث ایجاد علائم وسواس ( OCD ) می شوند، یکی از بهترین راه های تقویت مهارت های کنترل وسواس، یادگیری و تمرین تعدادی از تکنیک های آرام سازی(بیوفیدبک )است.

تنفس عمیق، تمرکز ذهنی و آرامش عضلانی پیشرفته می تواند برای کنترل علائم وسواس  بسیار موثر باشد.

 

حرکت کنید

اکثر ما با بسیاری از مزایای فیزیکی ورزش هوازی آشنا هستیم از جمله : کاهش سطح کلسترول و کاهش خطر ابتلا به بیماری های قلبی و دیابت.

با این حال، شواهد رو به رشدی وجود دارد که تمریناتی نظیر راه رفتن ممکن است یک استراتژی خودکفا ومهم برای کاهش فرکانس و شدت علائم وسواس باشد.

 

 

تمرین ذهن آگاهی 

توجه به سنت های  شرقی مانند بودیسم، توجه به تأکید بر آگاهی  از احساسات بدن، مناظر، صداها، افکار و احساسات است.

چند راه وجود دارد که در آن توجه به ذهن شما کمک می کند تا با وسواس کنار بیایید.

اول، توجه به افكار ناراحت کننده یا ناراحت كننده ممكن است به عنوان یكی از مواجهه با وسواس های ترسناک عمل كند كه شبیه فردی است كه سعی می كند با سگ مواجه شود تا ترسش را كاهش دهد. ذهن آگاهی ممکن است به شما کمک کند که در اندیشه های خود کمتر سرمایه گذاری کنید و به شما کمک کنید تا متوجه شوید که یک تفکر فقط یک مجموعه ای از کلمات یا تصاویر است و چیزی به خودی خود ترس آور نیست .

 

کاوش درمان های جایگزین

داروهای جایگزین مانند داروهای گیاهی در اروپا و آمریکای شمالی در حال افزایش است. بسیاری از افراد مبتلا به اختلالات اضطرابی نظیر وسواس را با درمان های جایگزین در یک زمان  مورد آزمایش قرار داده اند.

یکی از محبوب ترین داروهای گیاهی برای اضطراب، داروهای ضد افسردگی است، اگر چه شواهد مخالف آن است که آیا آن موثر است یا خیر؟

البته قبل از شروع هرگونه درمان گیاهی، با پزشک خود مشورت کنید.

 

منبع

همین حالا اقدام کنید


گروه پزشکان جایروس (آلومینا) حاصل بزرگترین کار گروهی فوق تخصصی مغز و اعصاب و روان در ایران

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

نقطه قوت مجموعه پزشکان جایروس نه لوستر های زیباست و نه تزییات راهرو! بلکه پزشکان و روانشناسان قوی است، کادر درمانی جایروس در تمام کشور بی نظیر است

ما از سال 1388 آغاز کردیم و اکنون گروه پزشکان جایروس با معرفی برترین کادر درمانی در مناطق مختلف تهران و شهرستان های مختلف کشور حضور دارند و در رفع مشکلات جسمی در حیطه های مغز و اعصاب و روان و ارتوپدی و توانبخشی و مشکلات روانپزشکی بزرگسالان و کودکان به شما مردم عزیز خدمت رسانی می کنند.

بدون نظر
  1. مریم عبداللهی روانشناس , رواندرمانگر و نوروتراپیست می گوید

    امتیاز بینندگان:5 ستاره

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: