حقایقی درباره روان درمانی

Other-Shoes1

برخی بر این باورند چون روان پزشک نمی تواند خود را در موقعیت مراجع بگذارد و احساس او را درک کند، نمی تواند به او کمک قابل توجهی کند. باید توجه داشت که کار روانپزشک تشخیص بیماری نیست، بلکه او هم مانند یک دوست به دقت به صحبت های مراجع گوش می کند و تلاش میکند غم و مشکل او را با تمام وجود درک کند.

تنها فرد ضعیف و بدون اعتماد به نفس است که به جلسات مشاوره و روان درمانی نیاز پیدا می کند. این یک تصور کاملا نادرست است.
تنها فرد ضعیف و بدون اعتماد به نفس است که به جلسات مشاوره و روان درمانی نیاز پیدا می کند. این یک تصور کاملا نادرست است.

تنها فرد ضعیف و بدون اعتماد به نفس است که به جلسات مشاوره و روان درمانی نیاز پیدا می کند. این یک تصور کاملا نادرست است. به این موضع فکر کنید: فردی که به مدرسه می رود،نمی تواند در منزل آموزش ببیند یا اینقدر دیرآموز است که او را به مدرسه می فرستند؟ یا فردی که که پزشک مراجعه می کند نمی تواند خوددرمانی کند؟ البته که می تواند از عهده همه این کارها بر بیاید.

متاسفانه امروزه داشتن نگرانی های عاطفی و ذهنی یک نقطه ضعف بزرگ به شمار می آید. اما حل مشکلات دیگر یک نقص و ضعف به شمار نمی آید. کمک طلبیدن از دیگران بدین معنی است که فرد مسئولیت پذیر است و برای حل مشکلات نهایت تلاش خود را می کند. در واقع کمک خواستن از دیگران شجاعتی می خواهد که هر فردی آن را در خودش نمی بیند. افراد موفق و برجسته نیز در راه رسیدن به اهدافشان از آموزه ها و راهنمایی های بزرگان زمان خود  کمک گرفتند.


اگر به دنبالی راهی برای افزایش هوش و حافظه و بهبود عملکرد مغزتان هستید، دوره تقویت هوش و تقویت حافظه دکتر مصطفی امیری را از دست ندهید.

تقویت هوش


 

بسیاری بر این باورند که روان پزشکان برای رفع مشکلات شخصی خود این رشته تحصیلی را انتخاب کردند. بیشتر روان پزشکان به دلایل شخصی این حرفه را انتخاب کردند، “خواه کسب تجربه باشد، یا میل شدید به شناخت انسان و یا کمک به دیگران.” هدف ابتدایی هرچه که هست، غایت اصلی روان پزشک کمک به مراجعان و رفع مشکلات آنهاست. اگر هدف اصلی پزشک کمک به بیمار نباشد، هیچگاه در حرفه خود موفق نخواهد بود.

به طور کلی، به خاطر داشته باشید همان طور که ما افراد مختلف با نژاد، شخصیت، رنگ پوست و … متفاوت داریم، به همان اندازه روان پزشک داریم. اگر تصور می کنید که با یک درمانگر یا روانپزشک خاص  احساس راحتی نمی کنید، می توانید به فرد دیگری مراجعه کنید.

منبع:

http://psychcentral.com

نگارنده: حدیث بختیاری

[divider]

کلینیک فوق تخصصی مغز و اعصاب و روان آلومینا


بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

2 دیدگاه دربارهٔ «حقایقی درباره روان درمانی»

 1. فاطمه تسلیمی پور

  با عرض سلام
  اینکه مردم به روان درمانی اگاهی ندارند یا توجه ندارند نیست ویزیت های روانشناسان آنقدر بالا ووحشتناک هست که عموما افراد توان استفاده از این خدمات را ندارند قانون کار ما پایه ی حقوق را 730 هزار تومان قرارداده با این مبلغ نون وپنیر هم نمیشه تهیه کرد آن وقت ویزیت 80 هزارتومانی می شه پرداخت کرد؟

  1. مرکز تحقیقات مغزواعصاب و روان

   بله حق باشماست و متاسفانه در این زمینه بیمه ها نیز همکاری مناسبی ندارند و با اینکه تعرفه ها در ایران چندین برابر کمتر از بقیه کشورهاست ولی بدلیل پوشش نامناسب بیمه ای هزینه ها برای بیشتر اقشار جامعه غیرقابل پرداخت است.
   امیدواریم این مشکل طی دو سال اینده حل شود

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *