حافظه و تمرکز شدید

حافظه

حافظه برای شکل گیری هویت یک فرد و نشان دادن حس پایدار از واقعیت و عملکردهای روزانه ضروری می باشد. با وجود اهمیت اساسی حافظه مبنای آن در مغز تا حدود زیادی رمز آلود باقی مانده است. تلاش برای ساخت مدل های کامپیوتری مغز نشان دهنده میزان پیچیدگی بالای مغز نسبت به سیستم های نرم افزاری طراحی شده می باشد. حافظه انسان با اطلاعات ذخیره شده بر روی هارد دیسک بسیار متفاوت است، این اطلاعات نه تنها ناپدید می شوند، بلکه امکان جعل آنها نیز وجود دارد. اخیرا دانشمدان شروع به کاوش در مغز در سطح سلولی کرده اند که با استفاده از ابزاری مانند اپتوژنتیک به دستکاری مدارهای عصبی در حیوانات می پردازند.

با وجود پیشرفت سریع، اما همچنان قادر به درک فرآیندهای عصبی که حافظه کامل را تشکیل می دهند، نمی باشند. حافظه تنها زمانی شکست می خورد که – به دلیل بیماری هایی مانند آلزایمر، ضربه به سر و یا دیگر مشکلات مغزی – هماهنگی مداوم بین اعضای بی شمار مغز دچار مشکل می شود. این مقاله یک مرور کلی از اهمیت مشارکت ها در تحقیقات حافظه اعم از اساس مولکولی، آسیب شناسی و بیماری های عصبی ارائه می دهد.

منبع:

http://www.sciencemag.org/topic/memory

نگارنده: سمیه محمدی

شکوفه گنجعلی

  • شکوفه گنجعلی
  • روانشناس و نوروتراپیست

جهت کسب نوبت ویزیت در زمینه نوروفیدبک با ایشان در شعبه کرج اینجا کلیک کنید

گروه پزشکان جایروس

0 0 votes
امتیاز دهی به این نوشته

بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021 ☎

واحد انجام تست خواب ☎ 02122639401 ☎

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب ☎ 02122648627 ☎

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021 ☎

 واحد مغز و اعصاب و روان غرب تهران (آزادی) ☎ 02166158469 ☎


درمان بی خوابی بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

عضویت
Notify of
guest

0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
0
نظر دارید؟ سوالی دارید؟x