جوش های صورت می تواند انواع مختلفی داشته باشد

 

جوش صورت

اکنه معمولی

آکنه شایع ترین بیماری پوست است که به صورت کومودون،پوسچول و اسکار مشخص میشود ، معمولا مخلوطی از ضایعات روی صورت ،شانه و پشت دیده میشود.

اکنه کونگلوباتا

فرم مزمن و شدیدا التهابی آکنه کیستیک می باشد ، ضایعات به صورت پاپول،پوسچول، کیستهای به هم پیوسته و آبسه هستند.

آکنه فولمینانس

شدیدترین و نادرترین نوع اکنهاست بروز ناگهانی ضایعات پاپولوپسترلر ( اکثرا در تنه) که سریعا اولسره میشوند و با علائم تب بالا ،درد عضلانی ،استخوانی ،لوکوسیتوز،افزایش …و ووو همراه است.

آکنه گرم منفی

این نوع آکنه در بیمارانی که به مدت طولانی برای درمان آکنه آنتی بیوتیک خوراکی مصرف کرده اند ، ایجاد میشود و پوسچول های سطحی در اطراف بینی ،گونه و چانه نیز دیده میشود.

آکنه استروئیدی

حدود 5-2 هفته پس از شروع استروئیدی خوراکی یا موضعی ،به طور ناگهانی ضایعات فولیکولر،پاپولر و پوسچولر به وجود می آیند.

آکنه نوزادان

ضایعات شبیه اکنه روی بینی و روی گونه ممکن است در هنگام تولد و یا در دوران نوزادی پدیدار میشوند،این ضایعات بدون درمان بر طرف می گردند در صورت لزوم می توان از اریترومایسین خوراکی و درمان های موضعی استفاده کرد.

آکنه های شغلی

در اثر تماس مستقیم با مواد صنعتی،ضایعات پوستی منتشر به صورت کومودونها و پوسچول های بزرگ ممکن است به وجود بیایند.بیشترین ترکیباتی که باعث اکنه شغلی میشوند عبارتند از : ترکیبات هیدروکربن های کلرینه،ترکیبات نفتی و مشتقات نفتی و انها ،روغن های صنعتی و روغن های برش .

آکنه های مکانیکی

فشارهای مکانیکی ممکن است ضایعات شبه آکنه ایجاد نمائید که عمدتا در زیر نواحی تماس با وسایل ارتوپدی و یا وسایل محافظ در بعضی ورزش ها به وجود می آید.

اکنه های ناشی از ترکیبات ارایشی

در خانم هایی که از ترکیبات آرایشی زیاد استفاده می کنندکومدون های سرباز وسربسته به وجود می آید.توصیه میشود که از لوازم آرایشی با پایه آب استفاده کنند.

اکنه ناشی از خاراندن صورت

این موارد اکثرا در بیماران آکنه ای که بیمار با فشار دست اقدام به درناژ کومدونها و پوسچول ها میک ند به وجود می آید ، گاهی اوقات یک زن جوان که تعداد کمی اکنه دارد یا اصلا آکنه ندارند با فشار دادن پوست با ناخن پوست له میشود و حالت دلمه پیدا می کند و سبب اسکار و هیپرپیگمانتاسیون قهوه ای رنگ در این نواحی میشود.

کومدون های سالخوردگی

در معرض آفتاب قرار گرفتن زیاد باعث به وجود امدن کومدون های بزرگ باز و بسته در اطراف چشم و ناحیه شقیقه میشود این کومدون ها التهاب ندارد .

منبع:

کلینیک تخصصی پوست ولیزر آلومینا


بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *