تفاوت همدلی با همدردی

 

 

در سال 1909، روانشناسی بنام ادوارد تیچنر کلمه همدلی” را زبان آلمانی به انگلیسی تعریف کرد و این کلمه بدین منظور ترجمه شد:

همدلی به عنوان توانایی فرد در به رسمیت شناختن و به اشتراک گذاشتن احساسات با شخص دیگر تعریف شده است.این همدلی حتی میتواند در صورت و چهره فرد هم تاثیر گذارد.

 

برای همدلی کردن نیاز است تا از نگاه فرد دیگر به موضوع نگاه کنیم و خودمان را به جای او فرض کنیم و یا تلاش کنیم که از نگاه او نیز به مساله نگاه کنیم زمانی می توانید حس یک گرسنه را بفهمید که خودتان را گرسنه فرض کنید.

 

همدلی اغلب با ترحم، همدردی و شفقت که هر کدام واکنش هایی نسبت به سرنوشت دیگران هستند ممکن است اشتباه گرفته شود. همئلی یک اذعان آگاهانه است .

 

همدلی

 

اما تفاوت بین هدلی با همدردی چیست؟

همدردی احساس مراقبت و نگرانی برای کسیکه اغلب یکی از نزدیکاناست و همراه با یک آرزو است برای دیدن او بهتر یا  شادترکردن او می باشد . در مقایسه با ترحم، همدردی به معنی احساس بیشتری به اشتراک گذاشته شده و همراه با تعامل عمیق تر شخصی است.

 

با این حال، همدردی بر خلاف همدلی، با یک چشم انداز مشترک و احساسات مشترک درگیر نیست در حالی که چهره همدردی انجام انتقال مراقبت و نگرانی است و در همدلی زجر مشترک را منتقل نمی کند.

 

همدردی و همدلی اغلب به یکدیگر منجر میشوند، اما نه همیشه در همدردی یک نگرش جدا و بی طرفانه باید داشته باشیم.

 

 

منبع :

psychologytoday.com


بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

1 دیدگاه دربارهٔ «تفاوت همدلی با همدردی»

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *