تفاوت لذت جنسی در زن و مرد

توضیحات

مقاله زیر توسط دکتر ندا فرزانه روانپزشک در خصوص تفاوت ارگاسم جنسی در زن و مرد با گرایشات جنسی متفاوت و عوامل موثر در آن برای خوانندگان محترم بیان شده است.روند ارگاسم در زن و مرد ، بسیار پیچیده است و تحت تاثیر موارد متعددی مثل فیزیولوژی جنسی، احساسات ، اختلالات جسمی مثل بیماریهای مزمن ، دارو، جراحی و…میباشد.طبق جدیدترین مقالات ” گرایشات جنسی “زن و مرد نیز در روند ارگاسم جنسی موثر میباشد. البته “بیماریهای مزمن” میتوانند بر روی ” تمام مراحل رابطه جنسی ” از میل جنسی تا مرحله “فرونشینی ” بعد از ارگاسم موثر باشند که بسته به نوع بیماری مزمن جسمی ، مرحله ای که اختلال می یابد ، متفاوت است.از بیماریهای های جسمی میتوان به بیماری تخمدان پلی کیستیک، دیابت ، بیماریهای کلیوی اشاره کرد.

تفاوت لذت جنسی در زن و مرد

نقش بیماریها در ارگاسم

– البته در بیماریهای مزمن روانی مثل اختلال افسردگی اساسی، اسکیزوفرنی و اختلال دوقطبی نیز شکایات جنسی واضح و شایع میتواند باشد که البته باید درمانگر حتما بعد از برقراری راپورت درمانی به آنها اشاره کرده و در بیمار مبتلا سوال کند.

– اختلالات مزمن جسمی میتوانند علاوه بر تاثیر فیزیولوژیک ، نتایج مخرب “روانشناختی ” نیز روی ” زندگی جنسی” فرد بگذارند مثل تاثیر منفی روی کیفیت زندگی، رابطه با همسر ، صمیمیت با همسرو.. غیره که نیاز به ارزیابی روانپزشکی و چه بسا “رواندرمانی” حیاتی باشد.

– مراجعان متعددی به کلینیک ، هم زن و هم مرد به کلینیک به من و همکارانم با این شکایات روانشناختی مراجعه کرده اند که رواندرمانی نیز در آنها موثر واقع شده اند.

نقش گرایشات جنسی

-در مورد تاثیر گرایشات جنسی ” در زن ومرد و نیز” زن یا مرد بودن” نیز بر روی “ارگاسم ” تاکید شده است که در اینجا به پاره ای از آنها اشاره میکنم که علاقمندان میتوانند به سایر مقالاتی که در سایت توسط من و همکاران محترمم در مورد “گرایشات جنسی” مراجعه کنند.

-برخی از این موارد شامل موارد زیر اند:

– زنان دگرجنس‌گرا کمتر از مردان، زنان همجنس‌گرا و زنان دوجنس‌گرا اوج لذت جنسی (ارگاسم) را تجربه می‌کنند.
-همسرات می‌توانند “طیف متفاوتی از رفتارهای جنسی را امتحان کنند تا دفعات لذت جنسی آنها افزایش پیدا کند.”
رابطه دخول به تنهایی برای اغلب خانمها ارضا کننده نیست .
-زنان هم‌جنس‌گرا بیشتر از زنان دگرجنس‌گرا به اوج لذت جنسی می‌رسند حاکی از این است که بسیاری از زنان دگر‌جنس‌گرا هم می‌توانند دفعات بیشتری از اوج لذت جنسی را تجربه کنند.”
– بین سکس دهانی و افزایش دفعات ارگاسم در زنان دگرجنس‌گرا، زنان‌هم‌جنس‌گرا، مردان همجنس‌گرا و دوجنس‌گرا ارتباط وجود دارد.

عوامل تقویت کننده

دیگر رفتارهای جنسی که به افزایش دفعات ارگاسم منجر می‌شود عبارتند از:

-درخواست از همسر برای آنچه که می‌خواهند در حین رابطه جنسی اتفاق بیفتد
-حسین و ستایش از همسر برای کاری که حین رابطه جنسی انجام داده‌اند
-امتحان کردن موقعیت (پوزیشن)‌های جدید
-بروز احساسات جنسی در حین رابطه جنسی

-مورد مهم دیگر در تفاوت دفعات ارگاسم درجنس زن یا جنس مرد، دلایل اجتماعی و تکاملی میباشد.مثلا ناپسند دانستن اینکه زنان امیال جنسی خود را ابراز کنند یا این باور برخی مردان که بیشتر زنان با دخول به اوج لذت جنسی می‌رسند، می‌تواند مانع از موارد فوق شود.

تفاوت لذت جنسی در زن و مرد

البته در مقاله سایت که با عنوان ” نقش صمیمیت زوجین روی ارگاسم ، که توسط اینجانب نوشته شده، به انواع ارگاسم جنسی در زنان اشاره شده است که علاقمندان میتوانند آن را مطالعه کنند.

[button color=”red” size=”small” link=”https://gyrusclinic.com/%D9%86%D9%82%D8%B4-%D8%A7%D8%B1%DA%AF%D8%A7%D8%B3%D9%85-%D8%AF%D8%B1-%D8%B5%D9%85%DB%8C%D9%85%DB%8C%D8%AA-%D8%B2%D9%88%D8%AC%DB%8C%D9%86-2/” target=”blank” ]نقش ارگاسم در صمیمیت زوجین[/button]

-از تفاوت دیگری که از لحاظ ارگاسم در زن و مرد وجود دارد میتوان به این مورد نیز اشاره کرد که زنان شاید فکر کنند که فقط هدف ارگاسم در مردان انزال یا خروج منی است اما باید در مردان به ایجاد صمیمیت جنسی شوهر با زن در رابطه نیز اهمیت داد .مورد مهم دیگر این است که در ارگاسم شدن خانمها در رابطه جنسی با همسر ” پیوند عاطفی درازمدت با شوهر “ موثر ‌است.

درست یا غلط

– از اهداف نوشتن این مقاله افزایش آگاهی زوجین در مورد نقش عوامل متعدد در روابط جنسی و نیز افزایش برقراری صمیمت بین خود برای بهبود رابطه جنسی میباشد که میتواند به تحکیم خانواده و بهبود روابط بینجامد میباشد.

تحکیم خانواده

 

دکتر ندا فرزانه

دکتر ندا فرزانه

روانپزشک و روان درمانگر

بورد تخصص اعصاب و روان از دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی تهران

عضو انجمن رواندرمانی از 1396

عضو انجمن روانپزشکان ایران از 1391

عضو انجمن هیپنوتیزم بالینی ایران از سال 1396

عضو علمی انجمن ترنس سکچوال از 1396

بیشتر بدانیم

[button color=”red” size=”small” link=”https://gyrusclinic.com/%D9%85%D9%82%D8%A7%D8%B1%D8%A8%D8%AA-%D8%AC%D9%86%D8%B3%DB%8C-%D9%85%D8%A7%D9%86%D9%86%D8%AF-%DB%8C%DA%A9-%D9%88%D8%B1%D8%B2%D8%B4-%D8%AA%DB%8C%D9%85%DB%8C-%D8%A7%D8%B3%D8%AA-%D9%88-%D9%87%DB%8C/” target=”blank” ]مقاربت جنسی مثل ورزش تیمی است[/button]


بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *