تفاوت بی اشتهایی با بی اشتهایی عصبی

بی اشتهایی عصبی

نباید بی اشتهایی  با بی اشتهایی عصبی اشتباه گرفته شود.

 بی اشتهایی و از دست دادن اشتها، از دست دادن علاقه به مواد غذایی است.

بی اشتهایی عصبی یک بیماری ذهنی جدی است ،بیماران علاقه شان به مواد غذایی را از دست نمی دهند بلکه عمدا مصرف نمی کنند و یک ترس غیر منطقی برای خوردن غذا دارند.

بی اشتهایی عصبی یک اختلال در غذا خوردن است که باعث می شود بیمار وزن از دست بدهد.

فرد مبتلا به اختلال بی اشتهایی ممکن است کم وزن باشد اما هنوز هم استرس شدید  دارد تا مبادا اضافه وزن پیدا کند ، ممکن است بیش از حد ورزشکند و رژیم غذایی داشته باشد و از مسهل و روش های دیگر برای لاغری بیشتر استفاده  کنند.

بی اشتهایی عصبی به طور معمول در طول سالهای نوجوانی یک شخص و یا اوایل بزرگسالی آغاز می شود، این سومین بیماری مزمن شایع ترین در میان نوجوانان است.

انجمن ملی بی اشتهایی عصبی و اختلالات وابسته می گوید که بین 85 ٪ تا 90٪ از تمام بیماران مبتلا به بی اشتهایی عصبی یا پرخوری عصبی خانم ها هستند .

مطالعات بسیاری نشان داده اند که خطر خودکشی در میان بیماران مبتلا به بی اشتهایی عصبی بالا است . مطالعه منتشر شده در مجله پلاس وان  نشان داد که در میان اختلالات خوردن ، بی اشتهایی عصبی دارای بالاترین نرخ خودکشی های تکمیل شده است.

منبع:

http://www.medicalnewstoday.com/articles/267432.php

درمان روانشناختی و دارویی در مرکز آلومینا ، جهت درمان مشکلات بی اشتهایی عصبی امکان پذیر می باشد ،جهت نوبت ویزیت به قسمت تماس با ما مراجعه کنید.


بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *