تغییر رفتارهایی که افسردگی شما را بهبود می بخشد

 افسردگی

فکرخود رامشغول نگه دارید : در حالی فکر شما درگیر کار است، راه برای افکار منفی و تکرار این افکار بسته می شود. برای افراد افسرده ، اولین قدم واغلب سخت ترین گام این است ، بنابراین خود را به انجام کارهای متفاوت در طول روز مشغول کنید. آیا شما از سرگرمی خاصی لذت می برید و یا فکر می کنید کار خاصی باعث سرگرمی شما میشود؟ پس وقت خود را با آن پرکنید.

مراقبت از حیوانات خانگی : حیوانات خانگی نیاز به تغذیه ، مراقبت  و بازی دارند ،این کارها می تواند برای یک فرد افسرده  بسیار رضایت بخش باشد. این امربه ویژه به این دلیل که حیوانات حس قضاوت ندارند، بازگشت عشق و پذیرش را فراهم می آورد.

یادداشت برنامه روزمره زندگی : یک برنامه داشته باشید که هر روزچه کاری انجام می دهید ، هر چقدرهم پیش پا افتاده باشد، به تدریج با گسترش کارها و برنامه ریزی شما احساس بهتری خواهید کرد. این مهم نیست که شما شاغلید یا نه، یک برنامه می تواند شما را فعال و ذهن شما را مشغول نگه دارد در غیر این صورت ممکن است احساس پوچی یا بی ارزشی و یا بی هدف بودن به سراغتان بیاید.

لذت بردن : زمانی که شما خودتان را متقاعد میکنید که سزاوار لذت بردن نیستید باید از هر چیز سرگرم کننده برای درمان این حالت خود استفاده کنید ، یک کار وتفریح سرگرم کننده درهر روز، مانند تماشای یک فیلم کمدی محبوب و یا خواندن یک کتاب خنده دار و قدم زدن با دوستان می تواند به شما برای مدتی حس بهتری بدهد. اگر شما از باغبانی، پیاده روی طولانی ، خوردن شام بیرون از منزل لذت می برید، آن را انجام دهید و به تدریج تجارب لذت بخش تری را امتحان کنید.

به دیگران کمک کنید : این می تواند یک راه خوب عبور از افسردگی باشد و اغلب یک روش ایده آل برای استفاده از زمانی است که افکار منفی ومزاحم به سراغ شما می آیند . کمک به مردم برای حل مشکلات ، شما را با مشکلات و ناتوانی افراد دیگر آشنا میکند که موجب پذیرش راحتر مشکلاتتان می شود و افزایش اعتماد به نفس شما می شود.

منبع:

www.wikihow.com

123

طیبه گیلانی

کارشناس ارشد روانشناسی (مدیرارشد دپارتمان تحقیقات روان درمانی)


بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *