ترک عادت کشیدن و کندن مو! (تریکوتیلومانیا)

کشیدن مو

تریکوتیلومانیا یک بیماری است که در آن فرد احساس می کند مجبور است موهای خود را بکشد!
این افراد ممکن است  موهای سر خود و یا مکان های دیگر، مانند ابرو و یا مژه های خود را بکشند و حتی بکنند.
تریکوتیلومانیا یک اختلال کنترل تکانه  است(یک اختلال است که در آن فرد قادر به جلوگیری از انجام یک عمل خاص نیست) .

 

این افراد  میل شدید به کشیدن مو و تنش شدید افزایش یابنده دارند و پس از بیرون کشیدن مو احساس آرامش و راحتی می کنند.
تریکوتیلومانیا می تواند باعث احساسات منفی، مانند احساس گناه شود. همچنین ممکن است به دلیل ایجاد کچلی موضعی باعث احساس خجالت و کاهش اعتماد به نفس شود.

 

در کلینیک آلومینا با استفاده از روش پس خوراند زیستی(بیوفیدبک) برای کمک به یک فرد، یاد میدهیم که چگونه عادت مو کندن را ترک کند.

بخش های فعال در بیوفیدبک شامل قسمتهای زیادی از بدن می باشند که شامل درجه حرارت دست ها و پاها، فعالیت عضلانی در صورت، پیشانی، گردن، شانه ها و پشت، نرخ تنفس و الگوهای ریتم تنفس، عرق کردن در نوک انگشتان و کف دست، ضربان قلب و الگوهای عادی ضربان قلب، و الگوهای امواج مغزی میباشد. پس خوراند زیستی (بیوفیدبک) کامپیوتری مورد استفاده در کلینیک  به شما در دیدن و درک تغییرات فیزیکی و عاطفی خود کمک می کند.

 

پس خوراند زیستی در کلینیک آلومینا کمک به درمان برخی از انواع وسواس ها و تریکوتیلومانیا(کندن مو بصورت عادتی) مفید است زیرا شما می توانید راه های جایگزینی رابه صورت آزاد تجربه و کاهش تنش را کشف کنید. در حالی که برای کاهش سطح استرس می توانید از راههای دیگری برای ارتباط و رفتار استفاده کنید.

 

دوره معمول درمان پس خوراند زیستی (بیوفیدبک) در کلینیک آلومینا معمولا در حدود 8 – 15 جلسه با تعداد زیادی از تکالیف در خانه همراه است. یکی از جنبه های این نوع  درمان این است که شما قادر به تشخیص موقعیت های استرس زا در خود میشوید، که معمولا نیز می تواند با بسیاری از نگرانی ها همراه باشد.

 

دو استراتژی معمول با استفاده از بیوفیدبک برای کشیدن مو (تریکوتیلومانیا)  در کلینیک آلومینا که به نظر می رسد بیشتر مفید باشد عبارتند از:

 

1) مستقیم ترین روش این است که بازخوردی در جهت عضلات مربوط به سطوح تنش عضلانی در نواحی صورت، پیشانی و گردن ارائه دهیم. هدف این است که الف) کاهش تنش عضلانی در این زمینه رخ دهد

B) تمرکز سالم بر صورت و سر در رهایی از استرس اتفاق بیافتد. در بیوفیدبک حس عضله می تواند برای کمک به ارائه آنچه که ما اسم جدیدش را عادت بد نامیدیم دست به کار شود و با کاهش سطح تنش عضلانی باعث کاهش کندن و کشیدن مو شود.

 

2) استفاده از بازخورد تنفس (با استفاده ازوسائل مخصوص لاستیکی هنگامی که با شکم تنفس میکنیم را نشان می دهد)، بازخورد دما شامل بازخورد عرق کردن از دست است.هر کدام از این روش های بازخورد دارای پتانسیل لازم به منظور کاهش اضطراب، و برای منحرف کردن توجه از رفتار نامطلوب است. از همه مهمتر، هر زمانی که مناسب باشد، باید احساس خوب را در فرد ایجاد کنیم.

 

پس خوراند زیستی فقط یک سری از تکنیک هایی است که به راحتی می تواند در کلینیک بیوفیدبک انجام شود . مو کشیدن شکلی از بازخورد زیستی (بیوفیدبک) است که در آن  بازخورد در هنگام نوازش و یا کشیدن و کندن مو باعث اصلاح رفتار می شود.

یک درمانگر می تواند از پیشنهاد بیوفیدبک به عنوان یک راه برای ایجاد الگوهای عادت جدید استفاده کند.

 

اگر ما بدانیم که می تواند یک دنیای بهتر وجود داشته باشد، شاید بعضی از ما برای پیدا کردنش تلاش کنیم.

 

4.3 6 votes
امتیاز دهی به این نوشته

بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

عضویت
Notify of
guest

87 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
سهی

مرکز خوب تو تهران

دنیا

سلام، من دو ساله عادت دارم موهامو بکشم یا بکنم، حس میکنم حجم موهام خیلی کم شده و ریشه ی موهام شل شده، توی اهواز هم فعالیت دارید؟ خواهش میکنم جواب بدین

سلام دوست گرامی
متاسفانه در خصوص مراکز اهواز اطلاعات دقیقی نداریم.

87
0
نظر دارید؟ سوالی دارید؟x