ترویلیسم یا نفر سوم یک رابطه جنسی بودن

ترویلیسم و معنی آن

ترویلیسم چیست ؟ به طور معمول، حتی تصور خیانت یا ارتباط جنسی با شخص دیگری، حسادت و خشم زوجین را بر انگیخته می کند

این موضوع از لحاظ شرع مقدس و از لحاظ روانشناختی نیز مشکل محسوب می شود و نیاز به مشاوره و درمان دارد و هدف ما از انتشار این مطالب , افزایش اگاهی زوجین از انحرافات و مشکلات جنسی است.

اما برای بعضی از مردان، عمل تماشای همسرشان در حالی که با شخص دیگری رابطه جنسی دارد می تواند به طور موقت موجب لذت مرد شود.

ترویلیسم یا کاکولدینگ  نوعی اختلال جنسی است که مرد تمایل دارد که پارتنرش را در حال رابطه جنسی با شخص دیگری ببیند. بدون این که خودش در این رابطه باشد و یا حتی آن دو نفر اطلاعی از این ماجرا داشته باشند.

ترویلیسم
ترویلیسم

ترویلیسم برای بعضی ها به نظر یک کابوس شبانه می آید اما برای اشخاص دیگری مثل یک فانتزی جنسی است .و امروزه به شدت در میان زوجین افزایش پیدا کرده است.

این فتیش جنسی معمولا در میان زوج های متاهل پیش می آید که تمایل دارند همسر خود را در حال سکس با شخص دیگری ببینند.

اصطلاح کاکولدینگ  در اصل به مردانی گفته می شد که همسر خود را با دیگران به اشتراک می گذاشته اند.

این واژه  به نوبه خود، از نام نوعی پرنده به نام کوکو می آید  که تمایل دارد تخم های خود را در لانه ی پرنده  دیگری قرار دهد.

در بعضی موارد، این اتفاق می تواند به یک رابطه جنسی سه نفره تبدیل شود

یک مطالعه اخیر نشان داده است که تعداد بیشتری از افراد درگیر این فتیش جنسی می شوند و تمایل دارند که این فانتزی را از حصار ذهن خارج کرده و به آن جامه عمل بپوشانند.

تمایل مردان به مشاهده رابطه جنسی زنان

یک روان شناس معروف آمریکایی  از طریق یک برنامه جنسی ناشناس به نام Whiplr از چند مرد خواسته بود که توضیح دهند چرا آنها ترویلیسم را دوست دارند.

یکی از آن ها که مردی 29 ساله به نام سیمون بود که در لندن به شغل مشاور فناوری اطلاعات اشتغال داشت و به ظاهر فرد بسیار معقولی به نظر می آمد گفته بود که “دوست دارد گاهی دوست دخترش را در حال رابطه جنسی با دیگر مردان ببیند”

سیمون در ادامه گفته بود که گاهی این کار را با پارتنرش انجام می داده است

ترویلیسم
ترویلیسم

سیمون : “چیزی که بیش از هرچیزی در این شکل از رابطه جنسی دوست داشتم این بود که احساس بی پناهی می کردم.این که تماشا می کردم معشوقه ی من توسط مرد دیگری به تملک در آمده است احساسات جنسی مرا تحریک می کرد .در مواقعی که فقط خود ما دو تا رابطه داشتیم من فرد غالب بود و همه چیز تحت کنترل من بود ، اما زمانی که مرد دیگری به ما ملحق می شد ، من آن مرد خنثایی بودم که فقط تماشا می کرد.

اصل رابطه جنسی سالم مبتنی بر احساس تملک بر فرد دیگر است

اما این گونه مردان می گویند که : “من مزاحم کار مرد نمی شوم.بلکه فقط آن ها را تماشا می کنم که در حال رابطه جنسی هستند “. “این کار ما را به عنوان یک زوج نسبت به یکدیگر پر شور تر کرده است اما می دانیم که در طول این اتفاق هر کداممان نقش مخصوص به خود را داریم.تازه واردانی که به تازگی این کار را تجربه می کنند باید آن را به آهستگی  و به تدریج انجام دهند. چرا که ممکن است همه چیز به طرز وحشتناکی پیش برود اگر که زن و شوهر مطمئن نباشند که واقعا می خواهند این کار را بکنند “

هری 55 ساله، یکی از بانکداران از لندن نیز گفته بود که ترجیح می دهد در طول رابطه جنسی همسرش با مردان دیگر کنار گذاشته شده و تنها تماشاگر باشد.

علت بروز ترویلیسم

یکی از مراجعین جایروس کلینیک به روان شناسش گفته بود که همسرش تمایل عجیبی دارد که او را در حال رابطه جنسی با فرد دیگری ببیند.زن بسیار اشفته بود و نمی دانست که چگونه باید بر این تمایل غریب همسرش غلبه کند.توضیحی که برای این مسئله وجود دارد این گونه است :

تماشای پارتنر شما با یک شخص دیگر ،حضور داشتن در آن مکان و همچنین تحقیر کردن خود،راهی است که فرد قدرت خود را در موقعیت هایی که احساس ضعف می کند، بازمی گرداند.این نوعی مازوخیسم ذهنی است

در حالی که بعضی افراد درد جسمی را درطول رابطه جنسی دوست دارند  (مانند ضربه زدن،کتک خوردن و …) دیگرانی وجود دارند که از درد روانی و ذهنی لذت می برند  (مثلا می خواهند که در طول رابطه جنسی با الفاظ و لقب های زشت خطاب شوند ). رنج روحی می تواند بسیار قدرتمند باشد چرا که موجب تمایل و شهوت در مغز می شود

یکی دیگر از دلایلی که افراد به این شیوه از تحریک جنسی علاقه مند می شوند فاکتور ” رقابت” است.تحقیقاتی که راجع به “رقابت اسپرمی ” انجام شده است نشان داده که اگر مردی فکر می کند که همسرش به او خیانت کرده، هرچه بیشتر تمایل به رابطه جنسی با او داشته باشد، سخت تر می تواند تحریک شده و یا حتی انزال داشته باشد.فکر کردن به این “مرد خیالی ” موجب می گردد که این تمایل شدید تر شده و در نتیجه می توان گفت ترویلیسم محصول جانبی همین مسئله است .

ترویلیسم
ترویلیسم

درمان ترویلیسم

و البته مسئله بعدی ،عنصر ممنوعیت و تابو بودن این فتیش جنسی است.هرچه بیشتر به شما گفته شود که نباید کاری را انجام دهید ،تمایلتان به انجام آن بیشتر می شود.تابو ها بسیار شهوت برانگیز هستند و شکستن آن ها حتی شهوت برانگیزتر است.زنان قاعدتا نباید با مردانی غیر از همسرانشان رابطه جنسی داشته باشند و مردان نیز نباید از تماشای رابطه همسرشان با مردان دیگر لذت ببرند

به هر شکل و هر منطقی، این مسئله جهانی و همه گیر نیست.تمایل ممنوعه یک شخص ممکن است بزرگترین ترس شخص دیگری باشد.اما در بسیاری موارد،فرد ترس خود را از یک واقعه به یک میل تبدیل می کند و آن را اجرا می کند.

روان شناس این زن به او توصیه کرد که بهتر است به هنگام صحبت با شوهرش از این مسئله استفاده کند.خجالت نکشید که در مورد شرم ها و ترس های همسرتان از او سوال کنید.عشق در جایی میان آسیب پذیری و احساس ترس اتفاق می افتد

بیشتر بدانید

3.4 66 votes
امتیاز دهی به این نوشته

بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021 ☎

واحد انجام تست خواب ☎ 02122639401 ☎

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب ☎ 02122648627 ☎

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021 ☎

 واحد مغز و اعصاب و روان غرب تهران (آزادی) ☎ 02166158469 ☎


درمان بی خوابی بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

عضویت
Notify of
guest

29 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
احمد

یعنی شما این عمل رو تأیید میکنید؟

یک زن

من هم زنی هستم که همسرم این مشکل داره و همیشه از دوستانش صحبت میکنه به هنگام رابطه جنسی و لذت میبرد.

Last edited 2 years ago by یک زن

سلام دوست عزیز
بهتر است در این خصوص با سکس تراپیست صحبت کنید.
در صورت تمایل با مرکز شماره یک تماس بگیرید تا همکاران راهنماییتان کنند.

ساره

من زن هستم و این تمایل رو دارم.همسرم کاملا مرد عادی هست . تصور خیانت همسرم .. از چت کردن ساده گرفته تا سکس به شدت منو تحریک میکنه در حدی که بهترین سکسامونو زمانی دارم که این حسم تحریک شده. چیکار باید بکنم! این حسم ترسناکه!

سلام دوست عزیز
بهتر است در این زمینه با سکس تراپیست صحبت نمایید.
در صورت تمایل با مرکز شماره یک تماس بگیرید و از یکی از متخصصین این حوزه تایم مشاوره اخذ نمایید.

یکی

این یه اختلال جنسیه
وقتی ادم از 6 سالگی توی این مسایل باشه وقتی 30 سالش شد معلومه دیگه حتی امیزش با همسرش هم براش هیچ جذابیتی نداره
یه عده این قدر به فنا رفتن که با حیوونها رابطه میگیرن
وقتی اسلام میگفت ادم باشید مسخره میکردن. حالا دیگه نمیتونن جمعش کنن

من و تو

خودت هم‌ دقیقا همین مشکلو داری وگرنه این صفحه رو‌پیدا نمیکردی و اینجوری میخوای از فکر خودت فرار کنی :)؟

ارسس

آفرین، افرین،آفرین

ازی

من زنی هستم که همسرم موقع سکس وقتی که مشروبات الکلی مصرف میکنه از من میخواد که اسم یه زن از فامیل رو بگم و به طور خیالی اون زن هم در سکس ما شریک باشه و همسرم به طور خیالی باهاش حرف میزنه و سکس میکنن و لذت میبره به شدت احساس پوچی میکنم و نگران زندگیمم

سلام دوست گرامی
توصیه می شود در این خصوص با سکس تراپیست صحبت نمایید.
در صورت تمایل با مرکز شماره یک تماس بگیرید همکاران راهنماییتان می کنند.

نیلو

منم همچین مشکلی رو دارم

نازنین

من هم چنین مشکلی رو به تازگی با شوهرم دارم،تازه شوهرم بهم میگه تو آزادی باهرکس که خودت دوست داری باشی ،خیلی برام جای تعجب داره که چرا از این رو به اون رو شده،خیلی آدم متعصبی بود

سلام دوست گرامی
توصیه می شود در این خصوص با سکس تراپیست صحبت نمایید. در صورت تمایل با مرکز شماره یک تماس بگیرید همکاران راهنماییتان می کنند.

Mahi

دقیقا امسر منم همینطور شده .چیکار کردی با مشکلت؟

رضا

از دلایلش فکر میکنم تجربه کودکی و نحوه ارتباط عاطفی فرد با پدر یا مادرش که روی ناخودآگاه تاثیر داره و حتما خیلی از افرادی که به این مرحله رسیدن قبل ازدواج اهل خویشتن داری و کنترل تمایلاتشون نبودن و تقویت کردن این حس، بیماری هستش قطعا و باید درمان بشه تمایلات غیر طبیعی و خارج از رابطه سالم ازدواج، باید کنترل و درمان بشن وگرنه عواقب روحی و جسمی و… زیادی به دنبال دارن

دیبا

من هم بشدت از تصور سکس شوهرم با یک زن دیگه تحریک میشم. بعد از سالها رابطه و ترس از بروز این حس، دو یا سه ماه پیش این مساله رو باهاش مطرح کردم و خوشبختانه برخورد خیلی خوب و منطقی داشت. البته اصلا تمایلی به انجامش نداشت و حتی مطرح کردنش از طرف من موقع سکس باعث سردی و بی میلیش میشد. اما حالا بعد از چند ماه صحبت در این مورد، هر دومون به این امادگی رسیدیم که خانمی رو برای یکی بار تجربه ی رابطه ی گروهی کنارمون داشته باشیم. الان بیشترین مشکل من پیدا کردن خانمی… Read more »

آقایی خاص

خوش به حال شوهرت ، اینجور زنها کم گیر میاد

فربد

ما هم خیلی وقته دوس داریم انجامش بدیم اما هنوز پیدا نکردیم

دوست

خیلی کاره خطرناک و پیچیده ای هست ،به عواقبش فکر کنید ، قبل از این تجربه برید دنبال روان درمانی

ناشناس

این اختلال بر اثر خود ارضایی بیش از حد به وجود میاد که تحریک از حالت جسمی و تاچ به فکری و تصور و خیال میرسه مثل خوردن چایی با چوب بجای قند و تصورِ اینکه شیرینِ! بعد از رابطه از خودم بدم میاد که چرا همچین فکری به سرم خطور کرد… درمانِ قطعی وجود نداره

خخخخ

ربطی به خود ارضایی نداره. مشکل اصلی بحث لذت گرایی هست.
لذت گرایی از حد که رد بشه مشکل درست میکنه. حالا هر لذتی میخاد باشه. چه سکس با دختران متعدد باشه ، چه خود ارضایی باشه چه هر چی

تتلو رو نگاه کن
انقد سکس کرد که الان تغییر جنسیت داده شده دختر!

سپهر

خانم من هم همش دوس داره موقع سکس الت مصنوعی در عقب شون باشه و حس میکنن از دو طرف مورد سکس واقع شدن و لذت بخشه براشون با اینکه بعد از رابطه باهم ارضا میشه اما از ویبراتور هم لذت میبره ایا تمایلی به نفر سوم مرد داره؟؟

سلام دوست عزیز
توصیه می شود در این خصوص با سکس تراپیست صحبت نمایید.

ولی ما واقعا اجرا نکردیم بلکه بین خودمونه

سلام دوست عزیز
چنانچه این موضوع اختلالی در ارتباط شما ایجاد نمی کند و کیفیت ارتباط جنسی را کاهش نمی دهد می تواند موضوع جدی برای مطرح کردن با درمانگر نباشد.

مریم

سلام وقت بخیرمن با پارتنرم رابطه خوبی دارم
فقط بعضی وقتا دوست داره سکس چت کنه و از نفر سوم صحبت می کنه زن یا مرد این موضوع منو نگران می کنه ؟ نگرانیم درسته یا نه؟ لطفا راهنماییم کنید

سلام دوست گرامی
ممکن است این مورد برای پارتنر شما در حد فانتزی ذهنی باشد و یا موردی باشد که تمایل به انجام واقعی این عمل داشته باشد. توصیه می شود جهت بررسی این موضوع، با سکس تراپیست صحبت نمایید. در صورت تمایل می توانید با مرکز شماره یک تماس بگیرید همکاران راهنماییتان می کنند.

Arman

سلام من چند بار تصویری اقدام س ک س با همسرم داشتم و با مخالفتش قرار نگرفتم بعد اظهار ندامت و پشیمانی کردیم جفتمون آیا این احتمال دارد که گرایش پیدا کند با جنس مخالف

سلام دوست گرامی
سوال تان واضح نمی باشد. لطفا مجدد مطرح نمایید.

29
0
نظر دارید؟ سوالی دارید؟x