تردمیل آبی چه مزیت هایی دارد؟

تردمیل آبی

کسی که دچار درد زانو یا هر گونه مشکل مفصلی است بهتر ست از انجام فعالیت هایی مانند دویدن اجتناب کند. به همین دلیل پیاده روی با هدف حفظ تناسب اندام برای این افراد سخت خواهد بود، اما اگر این فعالیت ها در داخل آب انجام شود، فشار وارد شده به مفاصل کمتر شده و راه رفتن در آب بدون مشکل خواهد بود.

[toggle title=”برای آشنایی بیشتر با تردمیل آبی ویدئوی زیر را مشاهده کنید!” state=”open” ]

[/toggle]

افراد در داخل آب تنها 20 درصد وزن خود را دارند، به همین دلیل انجام فعالیت ها در آب راحت تر خواهد بود، همچنین به دلیل مقاومت آّب، ورزش کردن در آب به تقویت عضلات کمک می کند. تردمیل آبی دستگاهی است که انجام برخی فعالیت ها و ورزش ها را در آب ممکن می سازد. با کمک این دستگاه به راحتی می توانید در داخل آب با سرعت دلخواه راه بروید یا بدوید.

تردمیل آبی شبیه به وان حمام است که در ابعاد بزرگتر ساخته شده است، با این تفاوت که دیواره های تردمیل آبی شفاف و بلندتر است. به علاوه در کف این دستگاه یک سطح محرک وجود دارد. دیواره های بلند تردمیل آبی به این خاطر است که سطح آب تا بتوان آن را بالاتر از قفسه سینه فرد پر آب کرد.

همچنین در داخل دستگاه مانیتورهایی وجود دارد که وضعیت فرد، داده ها و اعدادی را نشان می دهند. این مانیتورها در تردمیل معمولی نیز مشاهده می شوند، با این تفاوت که داده ها و مانیتورهای تردمیل آبی کمی پیچیده تر و پیشرفته تر هستند. در حقیقت تردمیل آبی بیش از یک دستگاه تناسب اندام محسوب می شود و بهتر است این دستگاه را از تجهیزات پزشکی در نظر بگیریم.

تردیمل آبی استرس ها را کاهش داده و همچنین به انجام ورزش به شکل بهتر کمک می کند. راه رفتن یا دویدن در تردمیل آبی ز بروز آسیب ها و کوفتگی های مسیر پیشگیری می کند.

با این دستگاه انجام تمرین های قلبی و عروقی و تمرین های مقاومتی، بدون خطر ناشی از جاذبه  و سنگینی وزن بر روی مفاصل امکان پذیر می شود. به علاوه انجام برخی تمرینات در داخل آب از طریق کاهش دمای بدن، کالری بیشتری می سوزاند، بدن را وادار به بالا بردن دما کرده و به نوبه خود انرژی تولید می کند. این روش به بدن کمک می کند که پس از اتمام تمرین سریعتر خنک شود.

برای کسانی که نمی توانند شنا کنند و یا دسترسی به استخر کم عمق ندارند، تردمیل آبی یک روش بی خطر برای تمرین کردن ارائه می دهد و دارای مزیت های شنا و پیاده روی است.

تردمیل آبی استاندارد را می توان تا سرعت 4 کیلومتر بر ساعت تنظیم کرد. این سرعت کم به نظر می رسد، اما به یاد داشته باشید که این حرکت را در داخل آب و همراه با فشار آب انجام می دهید.

انجام تمرین در داخل تردمیل آبی به تقویت عضلات، تاندون ها، رباط ها و مفاصل، به ویژه پس از جراحی یا جراحت کمک می کند. شناور بودن در داخل آب فشار زیادی را از روی عضلات برمی دارد. به علاوه نوع و چگونگی حرکت پاها از دیواره شیشه ای دستگاه قابل مشاهده است.

[toggle title=”گروه پزشکان جایروس را به خاطر بسپارید!” state=”open” ]ما بهترین ها را در ایران به شما معرفی می کنیم. سایت جایروس اولین سایت و مرکز تخصصی اطلاع رسانی مغز و اعصاب و روان در کشور فعالیت علمی و تحقیقاتی می کند. گروه پزشکان جایروس با معرفی برترین کادر درمانی در مناطق مختلف تهران و شهرستان های مختلف کشور حضور دارند و در رفع مشکلات جسمی در حیطه های مغزو اعصاب و روان و ارتوپدی و توانبخشی و مشکلات روانپزشکی به شما کمک می کنند. همین حالا می توانید از طریق صفحه تماس با ما  از متخصص مورد نظر خود نوبت بگیرید. اما چرا برای درمان گروه پزشکان جایروس را انتخاب می کنید؟ زیرا:

  • پزشکان ما با شما صادق هستند و رویه کار در این مجموعه به این صورت است که اقدامات اضافی تشخیصی و درمانی انجام نمی شوند و در نتیجه هزینه های دریافتی در این مرکز از مراکز مشابه بسیار ارزان تر است.
  • متخصصین ما دارای تسلط و تجربه کافی در امر طبابت می باشند و همگی دارای رزومه موفقی هستند. اغلب همکاران این مجموعه علاوه بر تحصیلات تخصصی در یک رشته خاص، در یک رشته فوق تخصصی نیز آموزش دیده و مهارت دارند.
  • خدماتی که توسط گروه پزشکان جایروس به شما ارائه می شود جامع و کامل است و معمولا شمارا از نیاز به مراجعه به مراکز متعدد و متفرقه بی نیاز می کند.
  • آخرین مرکزی که برای به دست آوردن سلامت مراجعه خواهید کرد، دپارتمان های گروه پزشکان جایروس خواهد بود؛ مطمئن باشید سلامت خود را به دست خواهید آورد.
  • در امر اطلاع رسانی تمام تلاش خود را می کنیم تا اطلاعاتی کامل و دقیق به شما ارائه دهیم.

در ادامه بهتر است بدانید گروه پزشکان جایروس برای اطلاع رسانی تنها به این سایت بسنده نکرده است. مجموعه سایت های ما در تمام زمینه ها فعال هستند و به سوالات پزشکی شما پاسخ می دهند.

مجموعه سایت های ما (علاوه بر سایت جایروس) عبارتند از:

www.sabzosalem.com (مرجع بزرگ و رایگان اطلاعات پزشکی کشور مجهز به سیستم های ویزیت مجازی، تست های سلامت، داروشناسی، دانشنامه بیماری ها و هزاران صفحه اطلاعات پزشکی رایگان)

www.zibaan.ir (مرجع اطلاعات زیبایی و پوست کشور با معرفی برترین مراکز پوست و لیزر در کشور)

اجازه بدهید بهترین ها برایتان اتفاق بیفتد. تصمیم با خود شماست.[/toggle]

 

[button color=”blue” size=”medium” link=” https://mikeshouts.com/aqua-treadmill-by-water-walker-spa/” target=”blank” ]منبع شماره 1[/button]   [button color=”blue” size=”medium” link=” http://www.dudeiwantthat.com/fitness/equipment/water-walker-underwater-treadmill.asp” target=”blank” ]منبع شماره 2[/button]

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *