تا چه زمانی باید به کودک برای رفتارهای مطلوب، پاداش داد؟

رفتاری که حدود پانزده روز پیاپی انجام شود ، معمولاً دیگر دشوار نیست . بیشتر پدر ومادرها در این مقطع ، رفتار مطلوب دیگری را در جدول می گنجانند .در ضمن پس از آنکه رفتار کودک معمولی شد ، بیشتر خانواده ها جدول را کنار می گذارند یا فقط  گه گاه  از آن استفاده می کنند. البته ، بهتر است به تعریف کردن از کوششهای فرزندتان ادامه دهید و اگر دیدید که رفتار نامطلوب مجدداً تکرار شد ، دوباره جدول را به کار بگیرید . بیشتر خانواده ها به دلیل اینکه زودتر از موعد ، ایجاد انگیزه را کنار می گذارند ، دچار مشکل می شوند . بنابراین ، اگر برنامه را کمی دیرتر از موعد هم تمام کنید ، ضرری ندارد .

در ضمن بد نیست به جای ایجاد انگیزه توسط پدر و مادر ، این کار را به تدریج به خود کودک واگذاشت. ابتدا ببینید چگونه خودتان را به کاری وا می دارید . برای نمونه ، وقتی کار تعمیر خانه به پایان می رسد ، ببینید چه جنبه هایی به شما احساس رضایت می دهد و آنها رابیان کنید.

سپس به کودک کمک کنید تا پیشرفت خود را بسنجد . کودک در رویارویی با یک وضعیت ترسناک ، چه کرده که مفید بوده ؟ چه کار باید کرد تا دفعۀ بعد ، حتی از این هم بهتر بشود ؟ همواره به کودک کمک کنید تا دست کم یک جنبۀ مثبت در آنچه رخ داده است ، بیابد .

پاداش به کودک

به یاد داشته باشید که حتی تلاش برای روبرو شدن با مورد ترس ، بهتر از هیچ است . در روند یادگیری کودک ، می توانید از پرسشهای دقیق دربارۀ قدمهای مثبت و منفی ، به پرسشهای کلی ، مانند ” روی هم رفته چطور بود ؟ ” برسید . هدف این است که در پایان ، به کودکان امکان دهیم به دلیل روبرو شدن با ترسهایشان ، خودشان را تحسین کنند.

بنابراین ، روند پیشرفت خوب را می توان ابتدا با دادن پاداش ملموس ، سپس تحسین پدر و مادر و سرانجام سنجش کودک توسط خود و پاداش دادن به خود ، مرحله بندی کرد . برسی دلایل موفقیت نیز کودک را تشویق می کند که موفقیت را حاصل رفتار خود بداند ، نه ناشی از اقبال یا رفتار دیگران . بیشتر بزرگسالان موفق ، این ویژگی را دارند .

[divider]

آلومینا، پیشگام در آموزش روش های تربیتی صحیح به خانواده ها


بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *