تاثیر موسیقی بر عملکرد و احساسات ورزشی ما

 

چگونه موسیقی می تواند درما احساس قدرتمند ی ایجاد کند؟

موسیقی

 

آیا بلند کردن وزنه در باشگاه و انجام ورزش های سنگین به نوع موسیقی که شما گوش میدهید مرتبط است؟ آیا موسیقی شما را در ورزشگاه تحریک میکند؟

 

این مطالعه بررسی هایی را بر روی چگونگی تاثیر گذاری موسیقی بر نحوه عملکرد ما انجام داده است.

تیم تحقیقاتی،از جمله دنیس هسو از دانشکده مدیریت کلاگ در دانشگاه نورث وسترن در اوانستون به تازگی یافته های خود را در مجله روانشناسی اجتماعی و علوم شخصیت منتشر کرده است.

هسو می گوید:” او و همکارانش مطالعه ای از تماشای رویدادهای مهم ورزشی داشته اند، آنها متوجه شده است :
” ورزشکارانی که خود را در موسیقی غرق کرده اند و گاهی بعضی ازآنها ، چشم خود را می بندند و برخی به آرامی سرشونو تکون میدهند به نظر می رسد که موسیقی، ذهن آنها را آماده برای رقابت میکند “.

تحقیقات گذشته نشان داده است که گوش دادن به موسیقی می تواند منافع بسیاری از جمله: افزایش یادگیری و انگیزه و کاهش درد جسمانی داشته باشد اما هیچ مطالعه ای تاثیر موسیقی بر احساس فرد رابررسی نکرده بودند.

در این مطالعه قبل از ورزش به تمامی شرکت کنندگان موسیقی 30 ثانیه ای را ارائه دادند و ورزش را ارائه دادند و از شرکت کنندگان درخواست شد تا میزان قدرتشان در ورزش را بسنجند.

نتایج آزمایشات نشان داد که آهنگ بندی ، ناخودآگاه احساس قدرت در میان شرکت کنندگان را تشویق کرد البته باید مد نظر داشت که تمامی اهنگ ها این احساس را در فرد افزایش نمی دهد وباید از آهنگ های قوی استفاده کرد .
مطالعات گذشته نشان داده است که صدای بم و صدای در موسیقی به تسلط در ارتباط است. بنابراین، Hsu و همکارانش انجام یک سری آزمایش را چگونه می بینید باس سطوح – احساس تحت تاثیر فرد از قدرت – دیجیتالی در قطعه بدون کلام موسیقی، متفاوت بود.

تیم توضیح می دهد که این یافته ها به طور خاص ممکن است از “فرضیه سرایت” حمایت میکند، این نظریه قدرت شنیدن یک آهنگ را برای بیان این احساسات در خود بیان می کند.

البته باید توجه داشت که گوش دادن به موسیقی می تواند جنبه تشویقی داشته باشد وموسیقی مورد نظرمی تواند با تجارب فرد ارتباط داشته باشد.

منبع:

medicalnewstoday

 

مریم عبداللهی

مریم عبداللهی، روانشناس و نوروتراپیست


بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *