تاثیر مطالب پورن بر مردان

تاثیر پورن بر مردان

اکثر افراد همچنان این سوال را می پرسند که آیا موضوعات و تصاویر پورن برایمان خوب است یا بد؟ آیا این مطالب مخرب هستند یا رهایی بخش؟ پرسیدن مداوم اینگونه سوالات به طور اجتناب ناپذیری منجر به بروز نظرات مخالف و موافق می شود.

سوالی که پرسیده نشده است: پورن با ما چه می کند و آیا ما با آن مشکلی نداریم؟ تحقیقات زیادی در این زمینه انجام شده اند که یافته های همه آنها حاکی از این است که تماشای فیلم ها و تصاویر پورن باعث بروز نتایج ناخوشایند فردی و اجتماعی کوتاه مدت و بلند مدت می شود.

برخی افراد می توانند به تماشای پورن بنشینند بدون اینکه دچار مشکلی شوند یا عوارضی در آنها مشاهده شود. با این حال بسیاری از افراد، از جمله نوجوانان و یا سنین پایین تر که دارای ذهن کاملی نیستند، با تماشای این مطالب دچار ناهماهنگی در تمایلات جنسی می شوند. نمونه هایی از این افراد بسیار زیاد هستند که تماشای این مطالب برایشان به شکل نوعی اعتیاد در می آید.

در اولین مطالعه انجام شده بر روی ذهن افراد تماشا کننده پورن، که در موسسه ماکس پلانک در برلین انجام شد، محققان دریافتند که ساعت و سال های استفاده از پورن با کاهش ماده خاکستری در بخش هایی از مغز که دارای حساسیت به پاداش بودند، در ارتباط می باشد. به علاوه میزان پاسخگویی این افراد به عکس های عاشقانه نیز کاهش یافت.

ماده خاکستری کمتر به معنای گیرنده های دوپامین کمتر می باشد. محققان به این نتیجه رسیدند که تماشای کم یا زیاد پورن، اگر به طور مداوم باشد، سیستم پاداش ذهنی افراد را در بر می گیرد. به همین دلیل است که برخی مجلات معروف مد، که زنان برهنه را در تصاویر خود رائه می دادند، از ابتدای سال 2016 تمایلی به انجام این کار ندارند، چرا که رقابت با اینترنت نیز برای آنها کار سختی است.

یک تحقیق جداگانه در آلمان نشان داد که مشکلات کاربران به تعداد تب های باز شده و میزان برانگیختگی و تحریک آنها مربوط می شود. با استفاده از این مسئله می توان وابستگی برخی کاربران را به مطالب شگفت آور و جدیدتر پورن توضیح داد. این افراد برای نعوظ و رسیدن به اوج جنسی به تحریک بیشتری نیاز دارند.

تحقیقاتی که اخیرا در دانشگاه کمبریج انجام شد، نشان می دهد که مردانی که رفتارهای جنسی اجباری از خود نشان می دهند، نیاز به تصاویر بیشتر و تحریک آمیزتری نسبت به دیگر مردان، دارند زیرا آنها سریعتر به آنچه می بینند عادت می کنند.

در تحقیقات دیگری مشخص شد که افرادی که دارای رفتار جنسی اجباری هستند، نوعی اعتیاد رفتاری نشان می دهند که پس از تماشای پورن، در مدارهای لیمبیک مغزی مشابه اعتیاد به مواد مخدر است. نوعی تمایز بین تمایلات جنسی این افراد و پاسخ به پورن وجود دارد – این کاربران به طور اشتباه معتقدند که تصاویر و مطالبی که بیشتر باعث تحریک آنها می شود، در واقع نماینده تمایلات جنسی واقعی آنهاست.

بنابراین تصادفی نیست که کاربران پورن دارای سلایق جنسی تغییر یافته ای هستند؛ این افراد لذت کمتری از روابط خود و صمیمیت کمتری در زندگی واقعی دارند.

تاثیر پورن بر مردان0

بسیاری از مردان جوان در مورد اینکه چگونه پورن یک تصویر تحریف شده و غیرواقعی از مسائل جنسی و صمیمیت به آنها ارائه داده، صحبت کرده اند و تمام آنها علاقمند شدن به شریک زندگی خود و تحریک شدن توسط وی را کار دشواری می دانند.

در حقیقت برای بسیاری از آنها برقراری رابطه جنسی در زندگی واقعی یک تجربه خارجی و استرس زا می باشد. به این دلیل که مهارت های ارتباطی مورد نیاز است و لازم است که کل بدن آنها درگیر شود تا بتوانند با فرد سه بعدی دیگری ارتباط برقرار کنند.

به این مسئله بیشتر فکر کنید. هر چند اثر پورن آنلاین بر روی مغز و رفتار مردان هنوز به طور کامل مشخص نشده، اما پیش از این در تاریخ بشر هرگز مردان جوان پدیده ای به نام پورن را تجربه نکرده بوند.

در اولین بررسی جامع در مورد رفتارهای جنسی مردان که در سال 1948 در امریکا انجام شد، تنها 1 درصد از مردان زیر 30 سال و 3 درصد از مردان بین 30 تا 45 سال دارای اختلال نعوظ بوند. اما در تحقیقاتی که به تازگی انجام شده است، بیش از یک سوم مردان جوان در ارتش دچار اختلال نعوظ هستند. بررسی های دیگر نیز که بر روی افراد غیر نظامی در سراسر انجام شده است، دارای یافته های مشابهی می باشند، که پس از گسترش اینترنت پر سرعت این میزان در حال افزایش می باشد.

برای تحقیقات آینده با مردان جوانی در مورد نگرانی های آنها در رابطه با پورن و عدم وجود راهنمایی برای استفاده بیش از حد پورن، مصاحبه شد. احساس مشترکی که بین این افراد بود، عبارت است از: می خواهم با روانشناسان بیشتری در زمینه اعتیاد به پورن، آشنا شوم. در صورت آشنایی با یک روانشناس در مورد مشکلات خود در زمینه اعتیاد به پورن صحبت خواهم کرد.

این افراد به علاوه معتقد بودند که پورن بر روی دیگر زمینه های زندگی آنها، از جمله تمرکز و خوب بودن، تاثیر گذاشته است زیرا آنها پس از متوقف کردن خود ارضایی، متوجه تغییرات مثبت بزرگی در زندگی خود شدند.

این افراد به علاوه دریافتند که تا چه اندازه اضطراب اجتماعی آنها نیز بهبود یافته است – از جمله افزایش اعتماد به نفس، برقراری تماس های چشمی و تعامل با زنان. آنها در زندگی روزانه خود انرژی بیشتری از خود نشان می دادند، تمرکز برای آنها راحت تر شد و میزان افسردگی آنها کاسته شد.

هر چه تحقیقات بیشتری در این زمینه انجام می شود، نتایج روشن تری به دست می آیند که بیانگر این مسئله هستند که کاربران پورن از تاثیرات مضر آن رنج می برند. به هرحال تحقیقات بیشتری باید انجام شود. اگر مشکل ساز بودن پورن را رد می کنیم، در واقع در حال رد کردن بسیاری از افرادی هستیم که در این زمینه دچار مشکلات جدی شده اند که البته بسیاری از آنها زیر سن قانونی هستند.

نگارنده: سمیه محمدی

گروه پزشکان آلومینا


بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

1 دیدگاه دربارهٔ «تاثیر مطالب پورن بر مردان»

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *