تاثیر بیماری های روحی بر روی پوست و جسم

تاثیر بیماری های روحی بر روی پوست و جسم
تاثیر بیماری های روحی بر روی پوست و جسم

اختلالات ذهنی و بیماری های جسمی به طور مکرر در افراد بروز می کنند. برای اولین بار روانشناسان دانشگاه بازل و رور بوخوم الگوهای موقتی را در افراد جوان شناسایی کرده اند: آرتریت و بیماری های دستگاه گوارش همراه با افسردگی بسیار رایج می باشند، در حالیکه اختلالات اضطراب باعث بروز بیماری های پوستی می شوند.

بیماری های جسمی و اختلالات روانی بر روی کیفیت زندگی افراد تاثیر می گذارند و یک چالش بزرگ برای سیستم سلامت جسمی محسوب می شوند. اگر اختلالات جسمی و روحی به طور سیستماتیک از سنین پایین بروز کنند، این خطر وجود دارد که کودک یا نوجوان بیمار از تحولات و مشکلات نامطلوب رنج ببرد.

داده های 6500 نوجوان

در یک پروژه که تحت حمایت مالی بنیاد ملی علوم سوئیس بود، یک گروه تحقیقاتی توسط دکتر ماریون هدایت می شدند. این گروه تحقیقاتی ارتباط بین بیماری های جسمی و اختلالات روحی را در کودکان و افراد جوان مورد بررسی قرار داد. آنها داده های مربوط به 6483 نوجوان 13 تا 18 ساله را مورد تجزیه و تحلیل قرار دادند.

محققان خاطر نشان کردند که اگر این افراد سابقه ابتلا به برخی بیماری ها و اختلالات روحی را داشته باشند، برخی بیماری های جسمی را بیشتر تجربه خواهند کرد. اختلالات عاطفی مانند افسردگی اغلب با ورم مفاصل و بیماری های دستگاه گوارش همراه بودند. همین رابطه نیز بین اختلالات اضطراب و بروز بیماری پوستی وجود داشت. اختلالات اضطراب بیشتر در بین افرای شایع بود که دچار بیماری های قلبی بودند. به علاوه برای اولین بار نوعی ارتباط نزدیک بین اختلالات صرع و اختلالات خوردن تشخیص داده شد.

صرع و اختلالات خوردن

نتایج به دست آمده نوعی ارتباط علی و معلولی بین اختلالات روحی و بیماری جسمی نشان داد. سازمان های درمانی توجه خود را بر روی علت بروز بیماری جسمی و اختلالات روحی و فرایند درمان آنها معطوف کردند. در مطالعات پیش از این همان نویسنده ها و محققان شواهدی در مورد ارتباط بین اختلالات روحی و روانی و بیماری های جسمی ارائه داده بودند.

برای اولین بار محققان دریافتند که صرع خطر ابتلا به اختلال خوردن را افزایش می دهد. این یافته ها نشان می دهد که دیدگاه های مربوط به درمان صرع به طور بالقوه در زمینه درمان اختلالات خوردن نیز موثر هستند. محققان تاکید کردند که درمان اختلالات روحی و بیماری های جسمی باید از سنین پایین با هم در ارتباط باشند.

لینک منبع: اینجا کلیک کنید.

نگارنده: سمیه محمدی 

گروه پزشکان جایروس

ارائه خدمات دارویی و غیردارویی در مرکز سلامت روان رستا – آلومینا در کرج


بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *