بیوفیدبک و کاربردهای آن

بیوفیدبک

بیوفیدبک تکنیکی است برای یادگیری چگونگی کنترل عملکردهای داخلی که به طور طبیعی خارج از اراده و آگاهی انسان می باشند. شما این کار را با استفاده از ابزاری فرا می گیرید که فرایندهای ذهنی و جسمی را اندازه گیری کرده و نمایش می دهد – شما را از مواردی آگاه می سازد که به راحتی نمی توانید کشف یا احساس کنید.

این کار بسیار ساده است، با استفاده از ابزار مورد نظر می توانید مشاهده کنید که چگونه توانایی شما بهبود می یابند. به عنوان مثال اگر در حال دویدن در یک مسابقه هستید، با همراه داشتن یک ساعت می توانید مشخص کنید چه زمانی کار خود را خوب انجام می دهید و چه زمانی خوب نیستید، بنابراین می توانید تکنیک های خود را برای انجام بهتر کار تنظیم کنید. همچنین اگر یک حسگر نمایش دهنده با خود داشته باشید، می توانید تنش عضلانی خود را کنترل کنید، این حسگرها میزان تنش عضلات و زمان شل بودن عضلات را به شما نشان می دهند. به علاوه اگر یک دستگاه کنترل ضربان قلب داشته باشید که بازخورد قلب را ارائه دهد، کنترل ضربان قلب نیز راحت می باشد.

با استفاده از یک دماسنج می توانید فرابگیرید که چگونه دمای پوست خود را تغییر دهید یا جریان خون خود را تغییر دهید و به نوبه خود در سردردهای میگرنی مداخله کنید. با یادگیری چگونگی کنترل عضلات لگن، می توانید از بی اختیاری ادرار جلوگیری کنید. ضربان قلب و سطح استرس نیز قابل کنترل می باشند.

بیوفیدبک یک تمرین استاندارد در اجراهای ورزشی می باشد. تاثیر مثبت تایید شده این روش مدت هاست که آن را یک روش پزشکی قابل قبول ساخته است.

نگارنده: سمیه محمدی

مریم عبداللهی

  • مریم عبداللهی 
  • روانشناس و بایوتراپیست 

[divider]

مرکز تخصصی نوروفیدبک و بیوفیدبک کلینیک فوق تخصصی مغز و اعصاب و روان آلومینا


بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *