بهترین مشاغل برای افراد مبتلا به بیش فعالی -نقص توجه( ADHD )

بهترین مشاغل برای افراد مبتلا به  بیش فعالی -نقص توجه

داشتن بزرگسال با اختلال بیش فعالی – نقص توجه ( ADHD ) به این معنی است که نقاط قوت و ضعف شما ممکن است با سایر افراد متفاوت باشد.

ممکن است برای تمرکز( افزایش تمرکز با نوروفیدبک ) بیشتر و سازماندهی یا انجام وظایف در زمان مشخص برایتان سختتر باشد. این می تواند چالش هایی را برای شما در کار ایجاد کند.

اما بعضی از مشاغل می تواند یک مقایسه بهتر برای اختلال بیش فعالی – نقص توجه ( ADHD )شما باشد. کلید انتخاب حرفه ای این است که بهترین استفاده را از مهارت های تان ببرید  می گیرد تا مشکلاتی را برای شما در کار ایجاد نکند.

 

بهترین مشاغل برای افراد مبتلا به  بیش فعالی -نقص توجه( ADHD )

 

 شما می توانید به عنوان حرفه آینده خود چند چیز را در نظر بگیرید:

 

چیزی را انتخاب کنید که لذت میبرید

هر کس در یک کار بهتر است که میتواند مهارتهای اصلی خود را در آن به نمایش بگذارد و باعث افزایش انگیزه وی میشود . این مطلب به خصوص برای افرادی که دچار اختلال بیش فعالی – نقص توجه هستند مناسب است برای اینکه میتوانند در آن کار بیشتر زمان بگذارند و کمتر خسته و ناامید شوند.


اگر به دنبالی راهی برای افزایش هوش و حافظه و بهبود عملکرد مغزتان هستید، دوره تقویت هوش و تقویت حافظه دکتر مصطفی امیری را از دست ندهید.

تقویت هوش


 


قبل از اینکه یک حرفه را انتخاب کنید،  لیست ایجاد کنید:

آنچه که در آن خوب هستید و مهارت دارید.

در قبال انجام آن کار چه چیزی دریافت خواهید کرد .

 

درمان پایدار وبدون عارضه اختلال بیش فعالی -نقص توجه با نوروفیدبک

 بر قدرت خود تمرکز کن

 


علائم اختلال بیش فعالی – نقص توجه( ADHD) از فرد به فرد متفاوت است. اختلال می تواند شما را بی قرار کند و به راحتی پریشان شوید .

یا این می تواند کاری را برای شما مهم است بر آن متمرکز کنید یا به چیز های دیگر ذهنتان را تغییر دهد.

اما مهم آن است که کاری که در آن مهارت دارید را انتهاب کنید تا مشکلات این اختلال کمتر نمایان شود.

 

تحقیقات نمشان داده اند که افراد مبتلا به اختلال بیش فعالی – نقص توجه اغلب خلاق هستند و شاید برای این افراد راحت تر باشد تا راههای منحصر به فردی را برای حل مشکلاتشان انتخاب کنند.بنابراین مشاغلی که برای ایده های اصلی و تفکر نوآورانه نیاز دارند، می تواند مناسب طبیعی باشد.

 

ترفند شغلی است که در آن ویژگی های ADHD شما ممکن است نقاط قوت شما باشد:

نمونه چنین مشاغل عبارتند از : هنرمندان، مخترعان، نوازندگان، طراحان، سازندگان، معلمان و متخصصان تبلیغات

 

برای خودت کار کن

 

برای شروع کسب و کار خود، باید بتوانید ریسک کنید، مستقل کار کنید و خلاقیت و متعهد باقی بمانید. اگر سازماندهی برای شما سخت و دشوار است می توانید هوشمند باشد تا با افرادی که می توانند این وظایف را انجام دهند، شریک شوید یا استخدام کنید.

 

 سریع حرکت کنید

 

افراد مبتلا به اختلال بیش فعالی – نقص توجه ( ADHD ) به راحتی خسته شده و یا پریشان می شوند. پیشرفت این است که شما ممکن است در شغل با تغییر ثابت و سرعت سریع رشد کنید.

وقتی که هر روز در محل کار احساس متفاوتی میکنید، ممکن است بیشتر درگیر و علاقه مند شوید.

نمونه مشاغل در این حیطه : آتش نشانان، افسران پلیس، پزشکان عمومی، پزشکان اورژانس و پرستاران، و تولیدکنندگان تلویزیون

 

در جمع باش

 برخی از افراد مبتلا به ADHD درتبادلات  اجتماعی رشد می کنند. اگر یکی از آنها هستید، یک حرفه را بر اساس روابط تان انتخاب کنید  مانند : کار با مشتریان یا دانش آموزان  را درنظر بگیرید.

نمونه شغل  دراین حیطه: فروشنده، معلم، و روابط عمومی حرفه ای

 

درمان اختلال بیش فعالی – نقص توجه

 

درمان رفتاری و دارو، می تواند به در کاهش علائم بیش فعالی – نقص توجه ( ADHD ) به شما کمک کند. با این حال، مهم است که به نقاط قوت خود و مهارتهایی که دارید بیشتر توجه کنید.

 

تحقیقات خود را انجام دهید


شکار شغل؟ وقت خود را برای یادگیری در مورد شغل های مختلف بگذارید. مصاحبه با کسی که کار شما را دارد بسیار مفید است .از وی بخواهید تا کار وی را حتی برای یک روز انجام دهید تا از نزدیک با این شغل آشنا شوید.

به یاد داشته باشید که مشخصه کار مهم است. به عنوان مثال، شما ممکن است به کار اجتماعی برای کمک به دیگران علاقه مند شوید. اما برخی از این موقعیت ها ممکن است خیلی مورد علاقه شما نباشد ، هنگامی که تحقیق خود را انجام می دهید، می توانید یاد بگیرید که درچه نوع کارهای اجتماعی  استعدادهای شما به نحو احسن شکوفا خواهند شد.

 

منبع

  • مریم عبداللهی
  • روانشناس و نوروتراپیست
  • درمانگر تخصصی اختلال بیش فعالی -نقص توجه

 

 


بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

0 دیدگاه دربارهٔ «بهترین مشاغل برای افراد مبتلا به بیش فعالی -نقص توجه( ADHD )»

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *