بهبود زندگی افراد افسرده (1)

 زن افسرده

پیاده سازی برخی از تغییرات بزرگ (در صورت لزوم): اگر شما تصمیم گرفته اند برخی عوامل شخصی جدی که باعث شده که افسردگی شما بوجود آید، پس وقت آن است که یک نفس عمیق بکشید و شروع به برش عناصر نامطلوب از زندگی خودتان کنید. در اینجا چند راهکار که  شما می توانید برای بهبود زندگی خود و غلبه بر افسردگی انجام دهید ، بیان میشود:

دفترچه یادداشت افسردگی : شروع یادداشت احساسات می تواند به شما کمک کند تا احساسات خود را منعکس کنید و براحساسات خود در طول روز نظارت داشته باشید. حداقل یک بار در روز، ترجیحا شبها، زمانی که شما به نتیجه هر روز دست یافتید،احساسات خود را در این دفترچه یادداشت کنید . یادداشت روزانه در یک دفترچه می تواند شما را با افکار واحساساتتان آشنا کند و از چیزهایی که شما را خوشحال یا ناراحت میکند ، آگاه می سازد. همچنین به شما کمک می کند تمرکزتان را از تمام مسائل استرس زا روی مسائل دیگر قرار دهید.

از بین بردن روابط سمی و یا ناسالم از زندگی : اگر فردی باعث آزار شما میشود و صرف زمان با این فرد احساس شما را بدترمیکند ، بهتر است رابطه خود را با این فرد قطع کنید. اگراین فرد، یکی از اعضای خانواده است ، زمان کمتری را با آن شخص صرف کنید.

اگر شما به طور جدی اززندگی حرفه ای خود (شغل) نفرت دارید، به دنبال کاری بروید که دوست دارید انجام دهید.

اگر نمی توانید محیط زندگی خود را تحمل کنید، ببینید که آیا ممکن است یک مکان جدید برای زندگی پیدا کنید.

داشتن یک برنامه کاری منظم وثابت : اگر چه ممکن است احساس کنید آخرین چیزی که می خواهید انجام دهید این است که برنامه ای منظم ومشغولیت فکری داشته باشید، چرا که شما احساس می کنید خیلی غمگین و آرام هستید و داشتن یک برنامه پر مشغله شما را مجبور به فعال ماندن و متمرکز شدن میکند، و فکر کردن در مورد آن شما را نگران و نا امید میکند، اما فعال ماندن به عبور سریعتر شما از افسردگی کمک میکند .

در اینجا برخی مواردی که میتوانید در برنامه خود بگنجانید تا فعال بمانید را بیان می کنیم :

دوستی های مثبت و حمایتی

ورزش (خصوصا ورزش های هوازی)

داشتن سرگرمی و تفریح

اختصاص زمان هایی به مدیتیشن ، آرمیدگی ، یوگا

وقت بیشتری را بیرون ازمنزل بگذرانید با این کار کمتراحساس جدایی نسبت به دیگران میکنید.

منبع:

www.wikihow.com

123

طیبه گیلانی

کارشناس ارشد روانشناسی (مدیرارشد دپارتمان تحقیقات روان درمانی)

 


بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *