بهبود باروری مرد و زن با تمشک

 

بهبود باروری مرد و زن با تمشک

 

متخصصان ادعا می کنند که، تمشک ممکن است با افزایش ویتامین C و منیزیم به بهبود باروری در هر دو گروه زن و مرد کمک کند، آنها اینگونه استدلال می کنند که آنتی اکسیدانها، و انواع توت ها از سلامت اسپرم حفاظت می کنند و خطر ابتلا به سقط جنین را کاهش می دهند.

در مطالعه ای که سال گذشته انجام شد،محققان آزمایشگاه ملی لارنس برکلی، یک ارتباط قوی بین مصرف بالای ویتامین C  و بهبود کیفیت DNA اسپرم در یافته بودند. تجزیه و تحلیل 80 داوطلب مرد نشان می داد کسانی که ویتامین C بیشتری مصرف می کنند، آسیب DNA اسپرم آنها 20 درصد کمتر از کسانی است که مصرف ویتامینC پایینی دارند.

نویسنده ی مقاله اندی وی روبک می گوید،ما دریافتیم که مردان 44 ساله و بالاتر  که مصرف حداقل عناصر معین برای اسپرم را در برنامه ی غذایی دارند،آسیب اسپرم آنها مشابه مقدار آسیب DNA اسپرم در مردان جوانتر بود. این به این معنی است که مردانی که در معرض خطر آسیبDNA اسپرم به دلیل بالا رفتن سن می باشند می توانند اقداماتی در مورد آن  انجام دهند.

 

شماره تماس های اصلی پزشکان جایروس برای نوبت گیری سریعتر

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

واحد انجام تست خواب 02122639401

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب ☎ 02122636863

واحد مشاوره و روانشناسی  22648627_021

 واحد مغز و اعصاب و روان غرب تهران (آزادی) ☎ 02166038295

ژولیت ویلسون مشاور تغذیه ی باروری می گوید:  سطح بالای فولات( یک نوع ویتامین B است که  رشد سلولها و سلامت جنین را افزایش می دهد)در تمشک ممکن است برای زنان بارور مفید باشد، در طول دوران بارداری سطح مناسبی از آن به پیشگیری از نقائص هنگام تولد در مغز و نخاع نوزاد کمک می کند.

تمشک هنوز در میان سایر توت ها  به عنوان یک ماده مغذی شناخته نشده است، اما تمشک دارای مواد مغذی زیادی است که نباید نادیده گرفته شود،همراه داشتن محتوای بالایی از ویتامینC- یک تکه از تمشک به همان میزان  173 انگور- که آن هم یک منبع خوب از فولات می باشد،و به عنوان جزئی کلیدی برای  باروری و رشد اولیه جنین شناخته می شود.

علاوه بر این تمشک یک میان وعده ی بسیار عالی برای کاهش وزن می باشد، مقدار بالای فیبر آن و شاخص گلیسمی( glycemic index ,GL) پایین ، روند جذب و سوخت و ساز  آهسته را تضمین  می کند و  به کنترل گرسنگی و سیری کمک می کند. ویلسون اشاره می کند که این برای باروری نیز می تواند مفید باشد، وزن سالم بدن به تعادل هورمون های جنسی و افزایش احتمال لقاح کمک می کند.

منبع

قرمز - بهبود باروری مرد و زن با تمشک

بیشتر بدانید

 

خواص تمشک

خواص تمشک برای تندرستی بسیار است.

یکی از خواص تمشک لاغری و کم کردن وزن است.

پس میتوانید در رژیم‌های لاغری تان از ان بهره جویی کنید.

یکی دیگر از خواص تمشک درمان و جلوگیری از مرض قند است.

هم چنین تمشک برای زیبایی پوست فواید خیلی فراوانی دارد..

در این قسمت از مجله پزشکی آسان طب بااهمیت‌ترین خواص تمشک را به شما اعلام می‌نماییم.

 

خواص تمشک چیست؟

گونه تمشک در جنگلهای شمال کشور از گرگان ، آستارا و همین طور در آذربایجان و کردستان و بختیاری و لرستان و کرمان و خراسان و دامنه‌های جنوبی البرز انتشار دارد: و در الیکا واقع در شمال شرقی کندوان تا ۲۵۰۰ متری ارتفاع از سطح دریا دیده شده است انشعابات آن گرد آلود و بدون گوشه و ضلع با خارهای خرد و غده‌ای است و با جست‌های ریشه جوش تکثیر میشود.

برگهایش غشائی و دارای کرکهای پراکنده است برگچه انتهایی آن تخم مرغی چهار گوش و با قاعده‌ای اندک و بیش قلبی شکل است.

گوشوارک‌های آن نیزه‌ای می‌باشد پا یک‌های گل آن خزی و با غده‌های فلسی است کاسه آن کرکدار و به میوه اتصال دارد.


بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و روان در ایران

Untitled 206x300 - بهبود باروری مرد و زن با تمشک

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

نقطه قوت مجموعه پزشکان جایروس نه لوستر های زیباست و نه تزییات راهرو! بلکه پزشکان و روانشناسان قوی است، کادر درمانی جایروس در تمام کشور بی نظیر است
شماره تماس های اصلی پزشکان جایروس برای نوبت گیری سریعتر

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

واحد انجام تست خواب 02122639401

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب ☎ 02122636863

واحد مشاوره و روانشناسی  22648627_021

 واحد مغز و اعصاب و روان غرب تهران (آزادی) ☎ 02166038295

بدون نظر
  1. مریم عبداللهی روانشناس , رواندرمانگر و نوروتراپیست می گوید

    امتیاز بینندگان:5 ستاره

  2. ناشناس می گوید

    امتیاز بینندگان:5 ستاره

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: