برای دریافت درمان افسردگی این نکات را فراموش نکنید!

زن تنها

برای دریافت بهتردرمان، نیازاست که شما یک نقش فعال در درمان خود بر عهده بگیرید. شما فقط یک بیمار نیستید. شما و دکتر باید به عنوان یک تیم کار کنید.

البته، شما ممکن است که شک داشته باشد که خودتان هم میتوانید به درمان کمک کنید اما این کار واقعا لازم و موثر است . افسردگی می تواند باعث ایجاد احساس ناتوانی در شما شود. اما با در نظر گرفتن هزینه درمان ، یک راه برای کنترل دوباره احساس خود ،میتواند به شما کمک کند .

در اینجا برخی از راهنمایی هایی که به شما کمک میکند ، ارائه می دهیم:

داروها را طبق تجویزپزشکتان و در زمان درست مصرف کنید: برای آنکه زمان داروها را آسان تر به یاد داشته باشید اگر شما این کار را همراه با فعالیت های دیگر، مانند مسواک زدن ، خوردن صبحانه ، و یا رفتن به تخت انجام دهید، احتمال فراموشی کم میشود.

هرگز مصرف دارو خود را بدون هماهنگی با پزشک خود متوقف نکنید. اگر شما نیاز به قطع مصرف دارو دارید ، به هر دلیل ، دکتر شما میتواند دوز دارویتان را به تدریج کاهش دهد. اگر شما دارو را به طور ناگهانی متوقف کنید، ممکن است عوارض جانبی داشته باشد. متوقف کردن درمان به طور ناگهانی نیز ممکن است باعث بازگشت افسردگی شود. تصور نکنید هنگامی که شما احساس بهتری می کنید، میتوانید دارو را قطع کنید. بسیاری از مردم  حتی زمانی که آنها احساس خوبی دارند، به ادامه درمان نیاز دارند. این می تواند باعث جلوگیری از افسرده شدن دوباره شود. به یاد داشته باشید ، اگر در حال حاضر شما احساس خوبی دارید، به علت درمان در حال اجرا است ، پس چرا درمان خود را در حال کاراست ، متوقف کنید؟

ایجاد تغییرات در شیوه زندگی : در بسیاری از افراد برای تکمیل درمان با ایجاد تغییراتی در شیوه زندگی میتوان به درمان سرعت بخشید. غذاهای سالم ، سرشار از میوه ها و سبزیجات و قند کم و چربی کم ، مصرف کنید. اجتناب از مصرف الکل و مواد مخدر که می تواند باعث ایجاد یا بدترشدن افسردگی شود. اطمینان حاصل کنید که از خواب شب شما خوب و کافی است. مطالعات متعدد نشان می دهد که فعالیت بدنی و ورزش می تواند به کاهش علائم و نشانه های افسردگی کمک کند.. با راه رفتن در اطراف محله با یک دوست به آرامی شروع کنید. به تدریج، ورزش را در بیشتر روزهای هفته بگنجانید.

کاهش استرس در خانه و در محل کار: برای کمک ابتدا  برخی از چیزهای استرس زا در زندگی خود را بیابید. ببینید اگر دوستان یا خانواده شما حاضرند برخی از کارهای روزانه را ، مانند کارهای خانه که موجب افزایش استرس شما میشود ، انجام دهند.

صادق باشید : مطرح کردن مسائل شخصی با یک درمانگر آسان نیست. اما اگر شما راستگو نیستید ، درمان ، کمتر احتمال دارد به شما کمک کند . اگر شما شک و تردید در مورد درمان یا روش درمانگر خود دارید، آنها را پنهان نکنید . در عوض، در مورد آنها آشکارا با درمانگر خود صحبت کنید. او از بازخورد شما خوشحال خواهد شد .

 شما ممکن است در حال حاضر احساس نا امیدی کنید و فکر کنید که هرگز حالتان بهتر نخواهد شد ، اما اگر شما اجازه دهید که درمان شما ادامه یابد، شما دوباره احساس خوبی خواهید داشت.

منبع:

www.webmd.com

123

طیبه گیلانی

کارشناس ارشد روانشناسی (مدیردپارتمان درمان های غیردارویی سردرد)


بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *