برای تشخیص آلزایمر/فراموشی چه کاری باید انجام دهیم؟

راهکارهایی طبیعی برای غلبه بر کاهش حافظه

در ابتدا باید آزمایشات زیر در زمان تشخیص آلزایمر انجام شود: شمارش سلول های خون , تست عملکرد تیرویید و کبد و کلیه .همچنین بررسی از نظر سطح کلسیم و چربی و اسید فولیک و ویتامین ب12.

انجام تست حافظه:

در واقع زمانی که فرد خودش یا اطرافیانش از فراموشی شکایت دارند باید این اختلال توسط تست های شناختی ارزیابی شود که دمانس یا فراموشی وجود دارد و به چه شدتی

تستهای متنوعی جهت ارزیابی حافظه وجود دارد که یکی از این تست ها به نام تست موکاMOCA است که این تست به زبانهای مختلف ترجمه شده و نوع فارسی شده آن نیز وجود دارد. در افراد کم سواد به امتیاز بدست آمده عددی اضافه می شود.

مهمترین نکته در تشخیص دمانس رد افسردگی همزمان است. زیرا 30 درصد موارد افسردگی همزمان یا همراه وجود دارد. گاهی بیمار به علت افسردگی تمایلی برای به خاطر

آوردن مطالب ندارد. 

در بررسی دمانس جهت رد علل دیگر مثل ساب دورال(خونریزی مغزی) و تومورهای لوب فرونتال و هیدروسفالی نرمال انجام ام آر آی لازم می باشد و در صورت نبود امکان

انجام ام آر آی یا وجود باتری قلب انجام سی تی اسکن کمک کننده است.

انجام نوار مغزی به جز موارد خاص کمک کننده نیست.

انجام آنالیز مایع مغزی نخاعی در موارد عفونت مغزی و سابقه ابتلا به سیفلیس و وجود سلولهای سرطانی و هیدروسفالی بارز و نقص ایمنی زمینه  ای و سن کمتر از 55 سال و همچنین سیر سریعا پیشرونده فراموشی  لازم است.

در مواردی که سیر آلزایمر تیپیک نیست یا مشکوک هست  مایع مغزی نخاعی جهت چک آبتا آملوئید و تا پروتئین و فسفوتا پروتئین ارسال می شود.

از دیگر راه های تایید تشخیص انجام اسکن پرفیوژن مغزی (SPECT ) یا PET SCAN  است که محلهای اختلال عملکرد مغز را در دمانس نشان می دهد.

 

 

 

متخصص مغز و اعصاب

♦  دکتر زهرا وهابی متخصص مغز و اعصاب و ستون فقرات – دارای بورد تخصصی از دانشگاه علوم پزشکی تهران

  مدیر دپارتمان بیماریهای ستون فقرات و اختلالات عصب و عضله مجموعه کلینیک های تخصصی آلومینا

کلینیک آلومینا مرکز فوق تخصصی پیشگیری و درمان اختلالات مغز و اعصاب و روان در ایران است.

 تماس با ما


بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *