با این روش ها به کودک بیش فعال در مدرسه کمک کنید

با این روش ها به کود بیش فعال در مدرسه کمک کنید

 

با این روش ها به کود بیش فعال در مدرسه کمک کنید

تابستان فصلی است که بچه ها استراحت کنند،شبها دیر بخوابند، تفریح کنند و از آن لذت ببرند.اما بعد از پایان تعطیلات ،دوباره  روال معمول مدرسه شروع می شود. اگر شما فرزند خود را برای سال تحصیلی جدید آماده نکنید ممکن است با شکایت و گله مندی روبرو شوید. راه هایی وجود دارد که شما می توانید با بکارگیری آنها کودک خود را برای موفقیت در مدرسه آماده کنید.

سازماندهی

وجود سازماندهی در خانه ،کمک می کند تا کودک شما تکالیف خود را انجام دهد. راهکارهای مناسب برای ایجاد سازماندهی:

●  استفاده از تقویم و برنامه ریزی کردن.

● روی یک بولتن یا وایت برد کارهایی را که باید آن روز انجام دهید بنویسیدو هر روز آنها را پاک و موارد جدید را اضافه کنید، موارد مهم را هایلایت کنید.

● مواردی را که ممکن است حواس کودک را پرت کند از روی میز تحریر کودک بردارید.

● پوشه های رنگی شماره گذاری شده یا جعبه هایی را در نظر بگیرید و مشخص کنید جای چه چیزی است، برای اشیاء، تکالیف و یاکتاب های کودک.

اجازه بدهید کودک همراه شما برای تهیه موارد مورد نیاز در سال تحصیلی جدید بیاید. کتاب های علمی غیر درسی نیز برای کتابخانه ی او تهیه کنید.

برنامه ریزی برای سال جدید در یک تقویم

همه ی فعالیتهای که قرار است کودک در سال جدید انجام دهد در یک تقویم بزرگ بنویسید و برای آنها برنامه ریزی کنید. شامل: رفتن به باشگاه بعد از مدرسه،هنر، کلاس موسیقی و … را به طور منظم و با تاریخ در تقویم مشخص کنید.اگر قرار است کنار درس در آزمون ها یا فعالیت های تقویتی دیگری شرکت کند آنها را قبل از مدرسه مشخص کنید.اطمینان حاصل کنید که هر روز زمانی مناسب برای استراحت و تفریح و انجام تکالیف روزانه ی مدرسه در نظر گرفته باشید.اجازه بدهید کودک برای برنامه ریزی کنار شما باشد و احساس مالکیت و کنترل در برنامه های شخصی را داشته باشد. هر روز  با هم برنامه را مرور کنید تا کم کم  روال برنامه را درک کنند.

برای برنامه جدید آنها را آماده کنید

اگر کودک شما در طول تابستان عادت کرده است که دیر بخوابد،دیر بیدار شود.کم کم در اواخر تابستان او را برای مدرسه آماده کنید مثلاً صبح ها زودتر بیدارش کنید، پای میز صبحانه بنشانید تا قبل رفتن به مدرسه با برنامه جدید هماهنگ شود.

اگر داروها ی کودک را درطول تابستان با مشورت دکتر قطع کرده اید با مشورت دکتر دوباره مصرف آنها را آغاز کنید.

برنامه آن روز را یادداشت کنید

لیست روزانه ی کارهایی که قرار است انجام شود را روی یخچال یا هر جای دیگر ی که کودک می بیند بچسبانید. همه ی چیزهایی را که آنها ممکن است در مدرسه نیاز داشته باشند، قبل از رفتن برای او بنویسید، از جمله:

لباس پوشیدن

مرتب کردن تخت

صبحانه خوردن

چک کردن تکالیف آن روز

چک کردن کوله پشتی، کفش  ورزشی، لباس گرم و تغذیه

با معلم او صحبت کنید.

یک نامه به معلم جدیدکودک بنویسید یا یک ملاقات حضوری را با ترتیب دهید و در مورد تغییرات  کلاس درس که در گذشته به یادگیری بهتر او کمک کرده است صحبت کنید، برای مثال:برا ی تمرکز کودکان ADHD شاید راحت تر باشد جلوی کلاس بشینند.یا دور از پنجره  و دوستان بنشینند، ممکن است کودک شما زمان بیشتری برای انجام آزمون نیاز داشته باشد یا تکالیف او حجم کمتری داشته باشد . در باره ی همه ی این موارد  با معلم کودک صحبت کنید و از همه مهمتر در مورد  راهی که بشود همیشه با معلم در تماس بود نیز گفتگو کنید.

اگر مدرسه کودک شما عوض شده است ، یک جلسه ی مشاوره با مسئولین مدرسه درخواست کنید و در مورد سال گذشته و روال مدرسه قبلی و سطح کودک خود و روال مدرسه ی جدید  با آنها گفتگو و مشورت کنید.

منبع

 

مریم عبداللهی

مریم عبداللهی 

روانشناس و نوروتراپیست

درمانگر تخصصی کودکان


بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

0 دیدگاه دربارهٔ «با این روش ها به کودک بیش فعال در مدرسه کمک کنید»

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *