با این راهکارها ، انگیزه درمان افسردگی خود را افزایش دهید ( قسمت 2)

زن افسرده

بسیاری از پزشکان برای درمان افسردگی دارو تجویز می کنند. تمام دستورالعمل های مربوط به داروها، از جمله : مدت زمان مصرف دارو ، عوارض جانبی ، محدودیت مواد غذایی و دارویی ، سطح دوز مورد نیاز را از پزشک خود بپرسید. داروهای ضد افسردگی ، راه حل دائمی برای اکثر مردم نیست.

اگر شما نمی خواهید داروی ضد افسردگی مصرف کنید، این را به دکتر خود بگوئید ودرمورد گزینه های درمانی جایگزین ، تحقیق کنید، زیرا شما نیاز به انعطاف پذیری بیشتری برای درمان بدون کمک دارو دارید. این مهم است ، درک کنید مبارزه با افسردگی بدون کمک دارو ، چالش برانگیز است و می تواند از نظر زمانی طول بکشد . برای درمان غیر دارویی می توانید روان درمانی (درمان شناختی – رفتاری ) را در نظر بگیرید.

در مورد افسردگی تحقیق کنید. شما می توانید در مورد افسردگی مطالبی بخوانید. تکیه تنها بر روی آنچه که متخصصان پزشکی به در مورد بیماری می گویند، کافی نیست. دانش یک راه مهم برای اطمینان شما است که افسردگی واقعی است ، که در مورد آن با جدیت برخورد شود و این که راه های بسیاری برای آن را شکست وجود دارد. درک وسیع تری از افسردگی به کاهش برخی از ترس ها و نگرانی های کمک می کند. همچنین شما ابزارهای بسیاری را برای درمانتان می یابید وامتحان می کنید.

رفتن به کتابخانه محلی و امانت گرفتن کتاب در مورد افسردگی، اضطراب، و شادی می تواند در این راه به شما کمک کند. در روانشناسی ، کمک به درمان خود ، بخشی از درمان است. همچنین می توانید به صورت آنلاین و یا سایت های کتاب در مورد افسردگی استفاده کنید که هم مقرون به صرفه است و هم با اطلاعات روز علم آشنا شوید. استفاده ازدانشی که ازاین طریق آموخته اید و آموزش آن به دیگران در اطراف شما ، می تواند به دفع افکاری نظیر بی دست و پا بودن و احساس بی ارزشی  که از افکار منفی همراه با افسردگی است ، کمک کند.

احساسات خود را در جایی شخصی و کاملا خصوصی یادداشت کنید. دراین دفترچه یادداشت شما می توانید از تاریک ترین افکار خود آگاه شوید ، بدون اینکه نگران باشید که کسی شما را برای آنها قضاوت خواهد کرد. با کمک این دفتر با خلق و خوی خود بیشتر آشنا می شوید و به شما برای مبارزه با افسردگی کمک می کند . سعی کنید به صورت روزانه احساسات و افکار خود را یادداشت کنید.

منبع:

www.wikihow.com

کلینیک آلومینا مرکز تخصصی درمان افسردگی و سایر اختلالات روانپزشکی است.

123

طیبه گیلانی

کارشناس ارشد روانشناسی (مدیرارشد دپارتمان تحقیقات روان درمانی)


بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

2 دیدگاه دربارهٔ «با این راهکارها ، انگیزه درمان افسردگی خود را افزایش دهید ( قسمت 2)»

  1. مرکز تحقیقات مغزواعصاب و روان

   سلام
   دوست عزیز شما تعداد بسیار زیادی سوال مطرح نموده بودید که به تعدادی از آنها پاسخ داده شد ولی پاسخ به همه آنها برای ما مقدور نیست.
   سپاس

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *