بازسازی شناختی: کاهش استرس با تغییر افکار

کاهش استرس با تغییر افکار

بازسازی شناختی روشی مفید برای درک احساسات و خلق و خوی نا امید کننده  و گاهی اوقات به چالش کشیدن باورهای اشتباه می باشد که ممکن است پایه غلطی داشته باشند. بازسازی شناختی تفکر منفی را به چالش کشیده و تغییر می دهد. به این ترتیب ، شما می توانید از بازسازی شناختی برای شکل دهی مجدد تفکرات منفی غیر ضروری که همه ی ما گاه به گاه تجربه می کنیم استفاده کنید.

خلق و خوی بد ناخوشایند است و می توانند بر کیفیت عملکرد شما تأثیر گذاشته و کارایی شما را کاهش دهند.  بعلاوه روابط شما با دیگران را نیز به خطر می اندازند. به این ترتیب تغییر تفکر منفی و یا تحریف شده که اغلب پیش زمینه خلق و خوی منفی می باشد به شما کمک می کند تا موقعیت های خود را در قالب مثبت قرار دهیم.

بازسازی شناختی توسط آلبرت الیس(Albert Ellis)، روانشناس در اواسط سال 1950توسعه یافت. و آن را یک جزء اصلی از رفتار درمانی شناختی (CBT) می باشد.با استفاده از CBT می توانید افکار منفی را گاهی با رفتار های مخرب همراه می باشد کنترل کرده و تغییر دهید. ایده اصلی بازسازی شناختی این است که ما خودمان مسئول حالات منفی خود هستیم و با ارزیابی معتبر و دقیق تر می توانیم تفکرمان را به صورت مثبت تری تغییر دهیم.

موارد کاربرد

بازسازی شناختی در درمان طیف گسترده ای از شرایط، از جمله افسردگی، اختلال استرس پس از سانحه(PTSD)، اعتیاد، اضطراب، هراس از اجتماع و استرس موفق بوده است.

 به عنوان مثال: تحقیقی در سال 2007 انجام شد که نشان می داد بازسازی شناختی در درمان افرادی که گرفتار غم و اندوه شدید بودند بسیار کمک کننده بوده است.

در ادامه: از روش بازسازی شناختی چگونه استفاده کنیم؟


بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *