امواج مغزی گاما چه کار می کنند؟

گاما

اولین گزارش از امواج مغزی گاما از سال 1964 بود که دانشمندان فعالیت الکتریکی در منطقه قشر بینایی ازبیداری میمون ها ثبت کردند.

به طور خاص هنگامی که مغز با فرکانس 40 هرتز افزایش یافته است  بخش های مختلفی از مغز قادر به بهره وری هستند.

 

فعالیت بیشتر و بالای گاما به افراد در پردازش ذهنی و عملکرد سطح بالا  کمک میکند.در یک مطالعه با راهبان بودایی، مشخص شد که فعالیت گاما به دلیل شفقت هایی که کشیده اند  افزایش یافته است .امواج گاما  به مغز شما کمک می کند تا نسبت به محیط اطراف خود آگاهی بیشتری داشته باشید و بهتر درک کنید. با استفاده از مراقبه نیز می توانید فعالیت گاما را افزایش دهید.امواج گاما و فعالیتشان پردازش ذهنی را تحت تاثیر قرار میدهند و کمک می کند تا به درک واقعیت برسید.

 

موج گاما

امواج گاما نقش مهمی در مرحله REM خواب و حرکات سریع چشم در این مرحله بازی میکند ،

علاوه بر مدیتیشن و مراقبه ، می توانید از طریق نوروفیدبکنیز فعالیت این موج را افزایش دهید.

 

منبع :

mentalhealthdaily

مریم عبداللهی

  • مریم عبداللهی 
  • روانشناس و نوروتراپیست
[divider]

مرکز تخصصی نوروفیدبک و بیوفیدبک آلومینا 


گروه پزشکان جایروس (آلومینا) حاصل بزرگترین کار گروهی فوق تخصصی مغز و اعصاب و روان در ایران

Untitled 206x300 - امواج مغزی گاما چه کار می کنند؟

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

نقطه قوت مجموعه پزشکان جایروس نه لوستر های زیباست و نه تزییات راهرو! بلکه پزشکان و روانشناسان قوی است، کادر درمانی جایروس در تمام کشور بی نظیر است

ما از سال 1388 آغاز کردیم و اکنون گروه پزشکان جایروس با معرفی برترین کادر درمانی در مناطق مختلف تهران و شهرستان های مختلف کشور حضور دارند و در رفع مشکلات جسمی در حیطه های مغز و اعصاب و روان و ارتوپدی و توانبخشی و مشکلات روانپزشکی بزرگسالان و کودکان به شما مردم عزیز خدمت رسانی می کنند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: