افزایش عملکرد حافظه با یافتن دامنه امواج مغزی

 

افزایش عملکرد حافظه با یافتن دامنه امواج مغزی و افزایش سرعت نوسانات

 

مغز از میلیون ها سلول به نام نورون ها ساخته شده است که با استفاده از پیام های الکتریکی برای ارتباط با هم استفاده می کنند.

با یافتن برخی دامنه امواج های مغزی خاص و تغییراتی در آنها می توان حافظه را بهبود داد و در نهایت عملکرد حافظه نیز افزایش می یابد.

اراده خدمات نوروتراپی => نوروفیدبک، بیوفیدبک و تی دی سی اس (TDCS) در مرکز مغزو اعصاب و روان جایروس 

تیم تحقیقاتی با تجزیه و تحلیل امواج مغزی درصدد بررسی این موضوع بودند که آیا حافظه می تواند با تحریک مغز وبا استفاده از فاش نورها و صداهایی که به امواج مغزی هماهنگی را آموزش می دهد، بهبود یابد؟

افراد، تحریک ریتمیک مغز را از فلش های بصری نور در عینک های مخصوص دریافت کردند و بوق های شنیداری را در هدفون شنیدند. این فرآیند به عنوان حباب شناخته می شود و مغز را آموزش می دهد تا در یک الگوی موج خاصی به نام تتا همگام شود.


اگر به دنبالی راهی برای افزایش هوش و حافظه و بهبود عملکرد مغزتان هستید، دوره تقویت هوش و تقویت حافظه دکتر مصطفی امیری را از دست ندهید.

تقویت هوش


 

افرادی که مغزشان برای تمرین تتا آموزش دیده بود، در مقایسه با افرادی که تحریک تصادفی دریافت می کردند، حافظه بهتری نشان دادند.

این تیم دریافت که می توان به طور ایمن امواج مغزی را برای بهبود حافظه افرادی که از اختلالات حافظه رنج می برند مورد تحقیق قرار گرفته است را دستکاری و بهبود بخشید.

دو آزمایش انجام شد تا مشخص شود که آیا تقویت امواج تتا با مطالعه فهرستی از 200 کلمه به صورت جداگانه، یادگیری و حافظه را بهبود می بخشد یا خیر؟ سپس آنها یک تست حافظه از آن کلمات با 100 کلمه جدید مخلوط کردند.

آزمایش اول تقویت امواج تتا در برابر امواج بتا را بررسی کرد و دوم تقویت الگوهای تتا را در مقابل الگوهای تصادفی مقایسه کرد.

در فاصله بین مطالعه و آزمون حافظه، 36 دقیقه محرکات صوتی و تصویری دنبال شد. تحریک سمعی و بصری مغز بسته به گروهی که افراد به آنها اختصاص داده شده بودند ارائه می شد – الگوهای صدای تتا، بتا یا تصادفی.

عینک‌ها همه چیز را به جز نورهای سوسو حذف میکردند. همچنین این هدفون تنها اجازه شنیدن صداهای ارائه شده را داشت و افراد می توانستند میزان صدا و روشنایی نورها را کنترل کنند.

در حالی که مطالعه ترکیبی موفقیت آمیز بود و تیم بر این باور است که این اثرات به سایر محرک‌ها و معیارهای حافظه در آینده تعمیم خواهد یافت.

 

منبع 

  • مریم عبداللهی 
  • روانشناس و رواندرمانگر
  • نوروتراپیست

 


بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *