اضطراب و احساس بی قراری و ناخوشی

زمانی که دچار اضطراب و تنش های عصبی می شوید، اسید معده نیز تغییر می کند و اغلب اوقات افزایش پیدا می کند.
زمانی که دچار اضطراب و تنش های عصبی می شوید، اسید معده نیز تغییر می کند و اغلب اوقات افزایش پیدا می کند.

اسید معده

زمانی که دچار اضطراب و تنش های عصبی می شوید، اسید معده نیز تغییر می کند و اغلب اوقات افزایش پیدا می کند. افزایش اسید معده سبب می شود تصور کنید که بیمار هستید و البته در نهایت موجب بروز بیماری می شود.

علاوه بر اضطراب و فشارهای روحی و روانی، عوامل دیگری سبب حالت تهوع و استفراغ می شوند.
علاوه بر اضطراب و فشارهای روحی و روانی، عوامل دیگری سبب حالت تهوع و استفراغ می شوند.

حالت تهوع و دل به هم خوردگی

علاوه بر اضطراب و فشارهای روحی و روانی، عوامل دیگری سبب حالت تهوع و استفراغ می شوند. برای مثال، مشاهدات نشان می دهد برخی هورمون های مشخص و فرا رسان های عصبی (ماده اى كه موجب انتقال انگيزه ها و پيام ها در اعصاب مي شود) آزاد شده به بدن یا مغز دستور می دهد که شما را دچار دل آشوبگی کند. به همین علت است که اندرون انسان (دل و روده) بعنوان مغز دوم انسان نامگذاری شده اند و نسب به احساسات مختلف به شدت واکنش نشان می دهند.

834194_orig

آدرنالین

زمانی که دچار اضطراب و نگرانی می شوید، آدرنالین در قسمتهای مختلف بدن بالا و پایین می رود و همین عامل سبب می شود که شما استرس پیدا کنید. این حالت جریان خون را تغییر می دهد و اندام ها را دچار رعشه و لرزش می کند. ترشح آدرنالین موجب بروز احساس خستگی مفرط میشود.

تغییرات سیستم ایمنی بدن

 اضطراب و استرس موجب ایجاد تغییراتی در سیستم ایمنی بدن می گردد. سیستم ایمنی بدن وظیفه حفظ سلامت کل اندام های بدن را برعهده دارد و بروز کوچکترین مشکل، واکنش سریع سیستم ایمنی بدن را در پی دارد. به همین علت است که احساس بیمار گونگی پیش از خود بیماری به سراغ انسان می آید. محتمل است زمانی که اضطراب سیستم ایمنی بدن را تغییر میدهد، ايستايي (توقف جريان آبگونه مثلا خون در بدن ) منجر به بروز آسیب های جسمی در قسمت های مختلف بدن میگردد.

اضطراب باعث تحلیل رفتن انرژی، توان و احساسات  انسان می شود و خستگی نیز به تبع آن میتواند آزار دهنده باشد.
اضطراب باعث تحلیل رفتن انرژی، توان و احساسات انسان می شود و خستگی نیز به تبع آن میتواند آزار دهنده باشد.

خستگی مفرط

اضطراب باعث تحلیل رفتن انرژی، توان و احساسات  انسان می شود و خستگی نیز به تبع آن میتواند آزار دهنده باشد. زمانی که احساس خستگی و ناتوانی می کنید، تصور می کنید که اندام های بدنتان ضعیف و بیمار هستند یا ذهن تان به درستی کار نمی کند. البته باید توجه داشت که اضطراب و تنش های عصبی، ساختار شیمیایی مغز، عملکرد هورمون ها، عملکرد اندام ها، گردش خون، سیستم تنفسی،  جذب و دفع گلوکوز و مواد مغذی و … را تغییر می دهد. حتی تصور اینکه اضطراب می تواند چه پیامدهای احتمالی دیگری داشته باشد، موجب ناراحتی و بیماری انسان می شود.

تشدید احساسات

68009561@N00-2390168497

علاوه بر کسالت و رخوت پیش از بیماری، یکی دیگر از علائم بیماری اضطراب و استرس بیمار گونه، حساس شدن بیش از حد است، طوری که حواس پنجگانه شما بزرگتر شده و دامنه حساسیت بالاتر می رود، زیرا دقت و تمرکز ذهن یا مغز به شدت افزایش پیدا کرده است. برای مثال، احساس سیری پس از خوردن، حقیقتا احساس خاصی نیست، اما بسیاری از مردم نسبت به آن بی توجه هستند. افراد مبتلا به اضطراب و استرس بیمار گونه حتی اگر بخواهند، نمی توانند نسبت به این احساس بی توجه باشند. آنها بر روی مشکل تمرکز می کنند و مشکل پیوسته بزرگ و بزرگتر می شود تا جایی که موجب بیماری آنها می شود. هر زمان که شما میوه ای را میل می کنید اما از خوردن آن لذت نمیبرید و احساس خوبی پیدا نمی کنید یا به نحوی می نشینید که به معده و شکم شما فشار وارد می کند، بیشتر از افراد عادی متوجه احساس گرسنگی می شوید.


بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *