اشتباهات رایج در فرآیند آشنایی برای ازدواج (1)

خطاهای رایج قبل از ازدواج

1)سوالات را به اندازه کافی نمی پرسیم

 بسیاری از ما حتی به اندازه خرید یک لباس نیز زمان نمی گذاریم تا سوالاتمان را از طرف مقابل بپرسیم. با این اشتباه ما فرصت کشف چیزهای تازه را از دست می دهیم که دانستن ان می تواند درباره انتخاب شریک زندگی ما حیاتی باشد.البته این پرسشها می تواند در حیطه های عاشقانه،مسائل اقتصادی و … باشد یکی از دلایلی که ما گاهی بعضی سوالات را نمی پرسیم آن است که ما نمی خواهیم همین سوالات را از ما بپرسند .

2)نشانه های هشدار دهنده را نادیده میگیریم

این مورد یکی از خطرناک ترین اشتباهاتی است که ما در هنگام ازدواج مرتکب میشویم.ما چیزی را از فرد مقابل خود می بینیم که نشانگر این واقعیت است که باید محتاط تر باشیم،اما خودآگاه یا ناخودآگاه از آن چشم پوشی می کنیم.

3)عجولانه یا زودهنگام ،سازش می کنیم

یکی دیگر از اشتباهات هنگام آشنایی ، این است که ارزش ها ،رفتارها،عادت های خود را به سرعت تغییر می دهیم تا وانمود کنیم که با فرد مقابل توافق و هماهنگی داریم وبا این کارها سعی می کنیم تا رابطه را حفظ کنیم.که این یک تفاهم قلابی و ساختگی است که بعد از مدتی فرد را از پا در می آورد.

4)تسلیم نیاز جنسی می شویم

وقتی کسی می خواهد ازدواج کند،یکی از مسائل عمده ای که در تصمیم گیری صحیح مانع ایجاد می کند،میل جنسی است.فرد هم جوان است و هم می داند که با ازدواج می تواند به میل جنسی خود پاسخ دهد.

5)تسلیم زرق وبرق های مادی وظاهری میشویم

فردی را تصور کنید که گرم،با محبت ،گشاده،متعهدوعلاقمند به خانواده است.شخصیتی فعال و پویا داردوبسیار مردم دار است.بسیار صمیمی است واز زندگی خود راضی است در ضمن از حس شوخ طبعی بالایی هم برخوردار است آیا او فرد مناسبی است برای ازدواج؟

حالا فرد دیگری را تصور کنید که کنترل کننده است .می خواهد همه چیز مطابق میل او باشد.اخلاق او وحشتناک است .انتقاد کننده وسرزنش کننده است و نمی تواند صمیمی باشد وهمیشه به خود فکر می کند.آیا او فرد مناسبی است برای ازدواج؟


خطای هاله‌ای، اشتباهی معمول قبل از ازدواج

 

به نظر شما آقایی که زیاد «ببخشید» می‌گوید، آدم مؤدبی است؟ خانمی که بالای میز رستوران برای گارسون انعام می‌گذارد دست و دلباز است؟ چنانچه کسی بموقع سر قرار بیاید یعنی همواره به تعهداتش پایبند است؟
تصویر خطای هاله‌ای، اشتباهی رایج پیش از ازدواج

چنانچه هنگام نشستن تان، سمت مقابل صندلی رستوران را برای شما با احترام عقب بکشد، یعنی حتماً به حقوق خانم‌ها احترام می‌گذارد؟ چنانچه خانمی در دیدار با شما آهسته و ملایم صحبت کند یعنی در زندگی فامیلی هرگز صدایش بلند نمی‌شود و به سمت مقابل احترام می‌گذارد؟

جواب تان مثبت است؟ مانند شرلوک هولمز از نشانه‌ها برآیند گیری می‌کنید؟ شاید در اشتباهید به عنوان مثال شاید واژه «ببخشید»، برای او یک تکیه کلام است و شاید هم ادبش ساختگی باشد و با به کار بردن این واژه فقط سعی دارد خودش را فرد با ادبی نشان بدهد.

خانمی که بالای میز رستوران برای گارسون انعام می‌گذارد هم لزوماً سخاوتمند نیست.

از کجا می‌دانید او برای فخرفروشی این کار را نکرده است یا شاید در آن شرایط وابسته به موقعیتش صلاح دیده انعامی به گارسون بدهد ولی در زندگی متاهلی، حاضر نباشد پولی خرج کند.

مردی که صندلی را برای بانوی مورد علاقه‌اش عقب می‌کشد هم لزوماً یک معتقد به حقوق خانم‌ها نیست.

او در حال ملاحظه کردن یک عرف اجتماعی است که از سال‌ها پیش درباره‌اش آموزش دیده است.

خانمی که آهسته صحبت میکند هم شاید در حال پیروی از هنجاری اجتماعی باشد یا سبک صحبت کردنش به دلیل نداشتن اعتماد بنفس اینگونه است و ….

چنانچه جواب تان به این پرسش‌ها مثبت باشد، در سنجش سمت مقابل گرفتار خطای هاله‌ای هستید.

خطای هاله‌ای یعنی تعبیر کردن مجموعه‌ای از نشانه‌های بی رابطه برای ساختن تصویری از شخصیت سمت مقابل.

در خطای هاله‌ای، برخی نشانه‌های بی رابطه به هم را در سمت مقابل با هم جمع می‌کنیم و از همه آن‌ها در مجاور هم برآیند بگیریم که او صفتی ویژه (خاص) دارد در حالی که این علائم به شکل منطقی قادر نیستند به معنی داشتن صفتی ویژه (خاص) باشند.

این خطا که جزو خطاهای معمول قبل از ازدواج است سبب میشود شناختی اشتباه و غیر حقیقی از سمت مقابل به دست آورید که با خصوصیات حقیقی او هیچ انطباقی نداشته باشد.

 


بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *