استفاده زود هنگام آنتی بیوتیک و اثرات آن در رشد کودک

 

دارو خوردن
با توجه به تیم تحقیقاتی از جمله دکتر مارتین بلسر از دانشکده پزشکی نیویورک یک دوره از آنتی بیوتیک ها را که در سال 2011 به بیماران سرپایی در ایالات متحده تجویز میشدند را مورد بررسی قرار دادند که معادل 842 دوره در هر سال برای 1000 ازنفر مردم تجویز میشده است.

استفاده از آنتی بیوتیک در میان کودکان به طور متوسط ​​در ایالات متحده مصرف سه دوره از آنتی بیوتیک ها با سن 2 سال و 10 دوره با سن 10 سال تجویز میشود.

مطالعات قبلی نشان داده است مصرف زودرس آنتی بیوتیک ممکن است سلامت کودک را تحت تاثیر قرار دهد. بر اساس این مطالعه استفاده از آنتی بیوتیک های متعدد در دوران کودکی ممکن است افزایش وزن، رشد استخوان و باکتریهای روده را تحت تاثیر قرار دهد.

آنتی بیوتیک در دوران کودکی با افزایش خطر آرتریت ایدیوپاتیک نوجوانان نیز مرتبط است.

 

 

با این حال، دکتر بلسر و همکارانش توجه داشته اند که مطالعات قبلی، یافته های خود را با تجزیه و تحلیل اثرات دوز آنتی بیوتیک های متعدد در حیوانات بدست آورده اند هر چند انسان آنتی بیوتیک های متعددی در دوزهای اطراف 10-100 برابر بیشتر استفاده می کند. به این ترتیب، تیم تحقیقاتی مطالعات قبلی را زیر سوال بردند و آنها تحقیقشان را در موش های تازه متولد شده و کودک مورد بررسی قرار دادند.

 

تیم تحقیقاتی سه دوره کوتاه از آنتی بیوتیک های رایج را به موش های جوان زن:دادند مانند: آموکسی سیلین

موش ها همان دوزی را که کودک به طور متوسط در 2 سال اول زندگی دریافت می کند دریافت کردند و این موش با یک گروه کنترل که هیچ آنتی بیوتیکی دریافت نمی کردند مقایسه شدند.

 

 

نتایج این آزمایش نشان داد موش هایی که از آنتی بیوتیک استفاده کرده بودند نسبت به گروه کنترل ، تجربه افزایش وزن بیشتری داشتند وباعث شده بود تا باکتریای روده نیز تغییر پیدا کند و باعث عملکرد متابولیکی  شده بود.

 

 

منبع :

medicalnewstoday


بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *