استفاده از روش های روان درمانی برای مهار و کنترل درد

درد مزمن

 

آیا شما از دردهای مزمن طولانی مدت رنج می برید؟ اگر این چنین است، شاید علاقمند باشید بدانید که بعلاوه روش های درمانی سلامت جسم، مانند: مصرف دارو، شواهد بسیاری مبنی بر سودمندی و اثر بخشی روش های روان درمانی برای تسکین و مهار درد های مزمن وجود دارد.

 

ماهیت دردهای مزمن چیست؟

 

بسیاری از ما به خوبی می توانیم احساسی که از درد بدن به ما دست می دهد را تصور کنیم، چون در طول زندگی حداقل یکبار آن را تجربه کردیم.

 

زمانی که در مورد آن بحث می شود، ما به یاد یک احساس شدید ناراحت کننده و ناخوشایند در بدن می افتیم. این درد زمانی سراغ ما می آید که کاری انجام دادیم که باعث آسیب جسمی به بدن شده و برای بدن مضر بوده است یا هشداری به حساب می آید تا در انسان انگیزه ایجاد کرده و در جهت بهداشت سلامت جسم و روح خود اقدام کند. این نوع از درد، از درد های رایج و زودگذر (در مقابل درد های شدید و مزمن)است.

 

برای مثال تصور کنید که به طور تصادفی بدن شما با یک کتری داغ تماس پیدا می کند، این سوزش و درد زودگذر ناشی از تماس با یک شیء داغ به ما هشدار می دهد که خطری وجود دارد و بهتر است که ما اقداماتی را برای جلوگیری از اینگونه آسیب ها انجام دهیم.

 

دردهای مزمن و کهنه نیز به همان اندازه شدید، ناراحت کننده و ناخوشایند هستند ولی در حالت کلی، این نوع از درد برای مدت طولانی انسان ماست و فرد بیمار ناگزیر به تحمل آن است و معمولا علل بروز درد های مزمن ناشی از ارتباط مستقیم با اجسام و محیط پیرامون ما نیست (مانند مثال بالا). اگرچه در وهله اول فرد بیمار کاملا به علل بروز درد آگاه است، برای مثال: آسیب جسمی یا وضعیت نامطلوب سلامت و …) اما علل تداوم درد بدن به درستی معلوم نیست.

 

در بسیاری از موارد، افراد دچار درد های مزمن آزمایشات بسیاری را به منظور تشخیص و ارزیابی وضعیت سلامت بدن انجام داده اند و به آنها گفته شده است که از نظر فیزیکی هیچ مشکلی وجود ندارد یا اینکه کاری نیست که بشود انجام داد تا درد را به طور کامل رفع کرد و تنها راه حل کنار امدن و تحمل درد است.

 

 

در ادامه :عوامل و شرایطی که شدت درد های مزمن را بدتر می کند

 


بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *