استرس واضطراب و تکنیک های مقابله با آن

استرس کاری

اضطراب و استرس واکنش طبیعی بدن نسبت به تغییرات و یا خواسته های ناشی از آن است.

هنگامی که تحت فشار بسیار زیاد استرس قرار می گیرید ،امکان دارد حس کنید زندگیتان خارج از کنترل است و یا اینکه حس کنید قربانی شرایط هستید. خبر خوب این است که ما کنترل هایی در واکنش به عوامل استرس زا داریم .

هنگامی که بدن تحت استرس بیش از حد قرار دارد سیگنال های هشدار دهنده مانند سردرد، ناراحتی معده ، افسردگی، یا حملات اضطراب می فرستد. گاهی اوقات ممکن است از حالت استرس خود بی اطلاع باشیم – گاهی اوقات استرس به حالت خزنده و بتدریج پیش می رود .

تا زمانی که خوردن بیش از حد روزانه ، احساس مداوم بیماری و یا احساس بی تفاوتی در مورد زندگی ممکن است توجه ما را به این نکته جلب کند .

در تجربه مشاوره در شهرها ، متوجه شده ایم  که محیط کار برای بسیاری از کارکنان شهرها می تواند بسیار پر تنش باشد.آنها ممکن است ناچار به مقابله با زور گویی در محل کار و انتظارات بسیار بالا ی کارفرمایان ، داشتن زمان بسیار کمی در خارج از محل کارباشند.

 

استرس

 

روابط با دوستان، همکاران و یا کودکان، که نیاز به زمان و انرژی ما دارد به عنوان نتیجه این استرس ها ، ممکن است لطمه ببینند. پیدا کردن یک تعادل معقول بین کار و زندگی چیزی است که مشاوره واقعا می تواند کمک کند.

ما می توانیم با استفاده از مکانیسم های مدیریت ، مدیریت زمان ، حل مسئله ، تمرین فیزیکی، سیستم های پشتیبانی شخصی خود مانند خانواده و دوستان، غذا خوردن سالم و داروهای طبیعی و یا مدیتیشن، استرس را مدیریت کنیم .

مشاوره به ما کمک می کند مهارت های مقابله ای که در مدیریت استرس موثرهستند را یاد بگیریم.رویکرد دیگر برای کاهش استرس این است که درک خود را از عوامل استرس زا  را تغییر دهیم دراین صورت دیگر چنین اثر منفی بر ما نخواهد داشت . تربیت ما و روش برخورد پدر و مادر ما با استرس تاثیر زیادی بر نحوه برخورد ما با استرس دارد .

تصویر مثبت یا منفی از خود مان ، یک بخش بزرگ در نحوه برخورد ما با استرس به عهده رویدادهای زندگی و درک ما از آنها و نگرش های ما  دارد .اگر شما پدر و مادری مضطرب دارید که بطور غیر عادی نگران  هستند ممکن است همانند آنها با این تفکر که دنیا جایی پر خطر است رشد کرده باشید .

بدون دانستن آن، شما در مسیری پر از اضطراب قرار می گیرید و در نتیجه بسیاری از موقعیت ها برای شما استرس زا خواهد بود.

تاثیری که استرس در ر زندگی شما می گدارد این است که پیشرفت شمارا متوقف کرده و مانعی ایجاد می کند تا شما بیشتر از زندگی دور شوید به عنوان مثال، جا به جایی خانه یک تجربه بسیار استرس زا برای اکثر مردم است، اما اگر شما یک وضعیت نامطلوب دارید اضطراب ممکن است تاثیر بیش از حد داشته باشد.

شما ممکن است بر روی چیزهایی منفی تمرکز کنید : ” اگربه موقع تحویل ندهند چه می شود؟ “نگاه کن این چیزی است که من قصد دارم از شر آن خلاص شوم ” .

شما ممکن است در مورد گرفتن قیمت مناسب  برای خانه نگران باشید و یا بر روی تمام چیزهایی که در حال پشت سر گذاشتن هستید، تمرکز کنید. از این منظر می تواند به طرز ترسناکی استرس زا و مزاحم باشد .

شما حتی ممکن است از جابه جایی صرف نظر کنید. کسی که با یک دید مثبت تر به همه چیز نگاه می کند همین موقعیت را به گونه ای دیگر می تواند ببیند .

آنها ممکن است در جستجوی یک خانه بزرگتر، یک باغ خوب باشند در نزدیکی دوستان و در نتیجه این کار با سختی هایی هم در این راه باشد چندان ناگوار به نظر نمی آید.

در مشاوره ما ریشه اضطراب و استرس را کشف می کنیم به شما بینشی داده می شود تا بدانید چگونه این وضعیت را مدیریت کنید. ما عوامل استرس زای خاص شما را شناسایی و به شما کمک می کنیم تا سیگنال های خود را تشخیص دهید. ب

عد از آن شما می توانید مهارت های مقابله ای برای برخورد با استرس را بیاموزید  و حتی بتدریج با تغییر ادراک و اعتقادات خود بتوانید تمام استرس ها را شناسایی و از بین ببرید.

نکته کلیدی دانستن این است که شما مجبورهستید بر تجربه استرس کنترل هایی انجام دهید. شما ازآنچه فکر می کنید قویتر هستید !

 

نگارنده : فریبا فیاض

 

مریم عبداللهی

مریم عبداللهی ، روانشناس و نوروتراپیست


بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *