سایت تخصصی پزشکی و دارو | متخصص مغز و اعصاب |متخصص روانپزشکی | کلینیک روانشناسی | مرکز مشاوره ازدواج | زوج درمانی | تست خواب | درمان خروپف

 

فشار خون

فشار خون بالا یکی از بسیاری از خطرات بهداشتی مرتبط با نداشتن خواب به اندازه کافی است که اغلب باعث بی خوابی و یا در خواب ماندن می شود.

 

اگر چه اغلب اوقات یک مشکل شبانه در نظر گرفته میشود ولی برخی از مردم ممکن است با بی خوابی هایپر اروزال مواجه شوند و در طول روز نیز به مشکلاتی بر خورد می کنند.

 

در حال حاضر، تحقیقات جدید نشان می دهد که افراد مبتلا به بی خوابی مزمن هستند بیشتر در معرض خطر فشار خون بالا میباشند.

این مطالعه که در 2015 بر روی 200 نفر که مبتلا به بی خوابی مزمن مزمن بودند تحت بررسی قرار گرفتند و همه آنها در روز نیز چرت می زدند .

 

محققان دریافتند افراد مبتلا به بی خوابی مزمن که بیش از 14 دقیقه طول می کشید تا چرت بزننن 3 برابر بیشتر در معرض خطر فشار خون بالا در مقایسه با انهایی که خواب نرمال داشتند هستند.

 

درمان مانند: داروها و بیوفیدبک برای کمک به تعدیل برای افراد این افراد بهترین حالت است ، اگر چه تحقیقات بیشتری مورد نیاز است.

 

 

منبع :

health.harvard

 

مریم عبداللهی

مریم عبداللهی ، روانشناس و نوروتراپیست

اگه دوست داشتید ستاره بدید!

گروه پزشکان جایروس (آلومینا) حاصل بزرگترین کار گروهی فوق تخصصی مغز و اعصاب و روان در ایران

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

نقطه قوت مجموعه پزشکان جایروس نه لوستر های زیباست و نه تزییات راهرو! بلکه پزشکان و روانشناسان قوی است، کادر درمانی جایروس در تمام کشور بی نظیر است

ما از سال 1388 آغاز کردیم و اکنون گروه پزشکان جایروس با معرفی برترین کادر درمانی در مناطق مختلف تهران و شهرستان های مختلف کشور حضور دارند و در رفع مشکلات جسمی در حیطه های مغز و اعصاب و روان و ارتوپدی و توانبخشی و مشکلات روانپزشکی بزرگسالان و کودکان به شما مردم عزیز خدمت رسانی می کنند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: