ارتباط حمله خواب با سیستم ایمنی بدن

 

ارتباط حمله خواب با  سیستم ایمنی

 

حمله خواب

ما شاهد برخی پیشرفت های قابل توجهی در درک حمله خواب ناشی از اختلال خواب بوده ایم .

 دو مطالعه جدید، به طور مستقل انجام شده است  که شواهد قوی برای آنچه که مدت ها مشکوک مانده است ارائه شده است:

 که حمله خواب یک اختلال خود ایمنی است ، توسط یک پاسخ اشتباه از سیستم دفاعی بدن موجب شده و توسط یک نوع خاصی ازژن ، سیستم ایمنی را تحت تاثیر قرار داده است .

حمله خواب یک اختلال عصبی ناشی از ناتوانی مغز در تنظیم دوره های خواب و بیداری است ، مطالعات نشان داده اند که اختلال عملکرد عصبی حمله خواب  احتمالا به علت فقدان( hypocretin ) هایپوکریتین، یک پروتئینی است که به عنوان نوروپپتید در ساقه مغز برای تحریک بیداری فعالیت می کند و به چرخه خواب و بیداری کمک می کند .

 اما علت کمبود  این پروتئین که  خود حمله خواب رابه وجود می اورد ، همچنان ناشناخته مانده است .

در سال های اخیر به اختلال در سیستم ایمنی بدن به عنوان یک محرک مورد بررسی قرار گرفت همچنین رشد تحقیقات ، شواهدی از یک جزء ژنتیکی قوی برای حمله خواب را فراهم کرده است .

آخرین یافته های یک مطالعه به اندازه کافی دلایل قانع کننده ای را  برای تایید حمله خواب به عنوان یک اختلال خود ایمنی نشان داد .

 در مطالعه دیگر مشخص می کند، تنوع ژنتیکی مرتبط با سیستم ایمنی خاص به عنوان یک پیش نیاز برای این وضعیت نیاز است.

محققان در دانشکده پزشکی دانشگاه استنفورد به مطالعه فعالیت های سلول T افراد داوطلب پرداختند ، در این حین افرادی که امادگی ژنتیکی به این اختلال راداشتند نشانه های قوی از اختلال در عملکرد سیستم هایپوکرین و کمبود آن را نشان دادند.

این بررسی ها بر روی افراد با خواب سالم نیز نشان داده شد که انها با کمبود این پروتئین مواجه نبوده و کشف کردند که اختلال حملات خواب با اختلال در سیستم ایمنی افراد رابطه مستقیم دارد.

همچنین محققان کشف کردند که بین بخشی از پروتئین هایپروکرین و ویروس انفولانزا H1N1که در سال 2009 به عنوان ” انفولانزای خوکی ”  شناخته شده بود و همه گیر شده بود شباهت وجود دارد و کسانی که این واکسن را استفاده کرده بودند دچار حملات خواب می شدند.

محققان دریافتند که در H1N1  سلول های T  افراد مورد حمله قرار میگیرند و به دلیل شباهتش با پروتئین هایپوکرتین، افراد دچار حملات خواب میشوند.

[divider]

درمان تخصصی اختلالات خواب زیر نظر متخصصان و فوق تخصص خواب در کلینیک تخصصی آلومینا انجام میگردد


بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *