ارتباط بین تغذیه با شیر مادر و ضریب هوشی

محتوای صفحه (قابل کلیک)

ارتباط بین تغذیه با شیر مادر و ضریب هوشی

shutterstock_106214729

متاسفانه، در سالهای اخیر مشاهده می شود که مادران با شیر خشک کودکان خود را تغذیه می کنند. در حالی که شیر مادر مزایای فراوانی برای کودک دارد.

تاثر رژیم غذایی در سالهای اول زندگی بر IQ 

بر اساس تحقیقات، رژیم غذایی در بدو تولد تاثیر بالایی بر ساختار مغز دارد. رژیم غذایی مغذی بر ضریب هوشی نیز تاثیر دارد. تغذیه با شیر مادر، امری منحصر به فرد است که حجم ماده سفید _مرتبط با IQ _ در تمامی بخشهای مغز، ماده خاکستری در منطقه زیر قشر مغز، و ضخامت لوب آهیانه را افزایش می دهد.

اثرات مثبت تغذیه با شیر مادر در بزرگسالی

تحقیقات اخیر نشان دادند که نه تنها شیر مادر، بلکه مدت زمان تغذیه با شیر مادر بسیار تاثیرگذار است. کودکانی که 12 ماه و یا بیشتر از شیر مادر تغذیه کرده بودند ضریب هوشی، پیشرفت تحصیلی و پتانسیل کسب درآمد بیشتری نسبت به دیگر کودکان داشتند. 

تغذیه با شیر مادر، اکسی توسین، و رشد مغز

برخی از دانشمندان معتقدند که هورمون اکسی توسین موجود در شیر مادر در تسهیل رشد مغز نقش دارد. در طولانی مدت، اکسی توسین پیوند و اعتماد بین مادر و کودک را افزایش می دهد. اکسی توسین در شکل دهی و حمایت از رشد فیزیکی سیستم عصبی مرکزی موثر است و با حفاظت از بافت های عصبی باعث بهبود زخم می شود. تغذیه با شیر مادر باعث رشد مغزی بهتر کودک می شود.

[divider]

نگارنده: شیرین قلی زاده

کلنیک فوق تخصصی مغز و اعصاب و روان آلومینا

0 0 votes
امتیاز دهی به این نوشته

بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021 ☎

واحد انجام تست خواب ☎ 02122639401 ☎

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب ☎ 02122648627 ☎

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021 ☎

 واحد مغز و اعصاب و روان غرب تهران (آزادی) ☎ 02166158469 ☎


درمان بی خوابی بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

عضویت
Notify of
guest

0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
0
نظر دارید؟ سوالی دارید؟x