ارتباط بین آلودگی هوا و خشونت

سرب و خشونت

شاید این سوال را هر روز از خود بپرسید که چرا مردم در تهران و شهرهای بزرگ اینقدر عصبی اند؟ چرا تا تصادفی به وقوع می پیوندد با یک وسیله سنگین به هم حمله می کنند.

شاید فرضیه زیر توجیهی برای این اتفاق باشد.

در سال 1990 در آمریکا جرم و جنایت به اوج خودش رسید،اما در انتهای همین دهه و با ورود به سال 2000 میزان جرم و جنایت بیش از 40 درصد کاهش یافت و این موضوع دقیقا همزمان با کاهش میزان سرب در آلاینده های هوا رخ داد. و باعث شد این فرضیه مطرح گردد که آیا ارتباطی بین این دو وجود دارد؟

نمونه ای از مطالعات انجام شده در دنیا:

  • یک مطالعه دیگر که در کشورهای مختلف انجام شده،دیده شده که بین تماس با سرب و افزایش خشونت در کشورها و شهرهای مختلف رابطه وجود دارد و علائم خشونت به دنبال در معرض سرب قرار گرفتن ممکن است تا حتی 20 سال بعد خودش را نشان دهد.
  • یک مطالعه در ایالت سینسیناتی آمریکا در می یابد که جوانان تحت پیگرد قانونی به دلیل بزهکاری چهار برابر بیشتر نسبت به کل جمعیت احتمال دارد  که سطح بالایی از سرب در استخوان خود داشته باشند.
  •  در مطالعات متعدد  نشان داده شده که: مسمومیت با سرب در دوران کودکی ، حتی در سطوح بسیار کم ، باعث اختلال در رشد قشر کمربندی قدامی و قشر پره فرونتال مغز می شود که در تنظیم رفتار و خلق و خوی نقش دارد و این اثر در پسران قوی تر از دختران است . مسمومیت با سرب با ابتلا به اختلال کمبود توجه ، تکانشگری ، پرخاشگری و اختلالات فکری و روانی همراه است.

********************************************************************************

در مجموع بنظر می رسد قرار گرفتن در معرض سرب (اگزوز ماشین ها و کارخانجات صنعتی) میتواند باعث مشکلات توجه و گرایش های ضد اجتماعی و کاهش هوش شود. اما اینکه چه میزانی از این فلز برای این تغییرات لازم است هنوز کاملا مشخص نشده است.

[divider]

دکتر مغز و اعصاب مصطفی امیری

  • دکتر مصطفی امیری متخصص مغز و اعصاب و ستون فقرات – دارای بورد تخصصی از دانشگاه علوم پزشکی تهران
  •  مدیر دپارتمان مغز و اعصاب مجموعه کلینیک های تخصصی آلومینا

کلینیک آلومینا مرکز فوق تخصصی پیشگیری و درمان اختلالات مغز و اعصاب و روان در ایران است.


بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *