اخطار : وقتی احساس تنهایی می کنید قرارهای عاشقانه اینترنتی نگذارید!

 

 

گاهی با وجود اینکه تلوزیون برنامه دارد و روز خوبی داشتید احساس تنهایی می کنید و در همین موقع به سراغ برنامه های دوست یابی اینترنتی می روید و این برنامه ها تا حدی به شما کمک می کنند و میت واند تا حدی لبخند را بر لبان شما ظاهر کند.

 

خیلی از افرادی که در اوخر شب در چنین برنامه هایی دوست پیدا کرده اند می گویند که این روش ، بهترین راه برای جلوگیری از تنهایی نیست .

 

این روش ها در حالت عادی بسیار سرگرم کننده هستند اما در شرایطی که شما احساس تنهایی می کنید می تواند در خلق و خوی شما تاثیر بدتری گذارد و احساس تنهایی شما را شدت بخشد.

 

دوست یابی اینترنتی

 

در این جا 3 دلیل مهم که دوستیابی اینترنتی نمی تواند به شما کمک کند را مورد بحث قرار دهیم:

 

 

در مورد زمان ….

 

شواهد زیادی  نشان می دهند که احساس  با فقدان روابط با احساس عمیق و رضایت بخش ایجاد می شود. در حالی که روابطی است که به صورت آنلاین شروع میشوند مطمئنا می تواند به صورت عمیق و رضایت بخش تبدیل شود اما برای رسیدن به چنین احساس رضایتمندی نیاز به زمان بیشتری دارد .

این نوع دوستی ها برای رفع تنهایی برای یک الی دو ساعت میتواند مناسب باشد و از مزایای یک رابطه عاشقانه حضوری محروم خواهید ماند.

 

[divider]

 

در مورد تکنولوژی ….

این روزها بهترین راه آشنایی با افراد جدید استفاده از تکنولوژی است اما هر کسی می تواند تصویری متفوات از چیزی که هست را به دیگری نشان دهد و هنگامی که تصویر چهره و بدن در رابطه حذف شود پی بردن به میزان صداقت افراد نیز مشکل تر خواهد بود.

 

در یک رابطه نیز رضایتمندی زمانی اتفاق خواهد افتاد که شناخت بیشتری از یکدیگر در رابطه به وجود آید.

[divider]

 

در مورد استرس ….

با تحقیقاتی که در دانشگاه اوهایو انجام شده نتایج نشان داده است که :  این نوع آشنایی ها در ابتدا بسیار سرگرم کننده و جالب هستند اما در ادامه منجر به ایجاد استرس میشود که با افزایش پیامدهای بهداشتی منفی استرس در ارتباط است مخصوصا آشنایی ها و دوست یابی هایی که همراه با تنهایی است میتواند التهاب روانی و استرس را بیفزاید.

 

منبع :

psychologytoday

 

مریم عبداللهی

  • مریم عبداللهی 
  • روانشناس و نوروتراپیست
[divider]

مرکز تخصصی مشاوره و روانشناسی آلومینا 

 


گروه پزشکان جایروس (آلومینا) حاصل بزرگترین کار گروهی فوق تخصصی مغز و اعصاب و روان در ایران

Untitled 206x300 - اخطار : وقتی احساس تنهایی می کنید قرارهای عاشقانه اینترنتی نگذارید!

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

نقطه قوت مجموعه پزشکان جایروس نه لوستر های زیباست و نه تزییات راهرو! بلکه پزشکان و روانشناسان قوی است، کادر درمانی جایروس در تمام کشور بی نظیر است

ما از سال 1388 آغاز کردیم و اکنون گروه پزشکان جایروس با معرفی برترین کادر درمانی در مناطق مختلف تهران و شهرستان های مختلف کشور حضور دارند و در رفع مشکلات جسمی در حیطه های مغز و اعصاب و روان و ارتوپدی و توانبخشی و مشکلات روانپزشکی بزرگسالان و کودکان به شما مردم عزیز خدمت رسانی می کنند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: