سایت تخصصی پزشکی و دارو | متخصص مغز و اعصاب |متخصص روانپزشکی | کلینیک روانشناسی | مرکز مشاوره ازدواج | زوج درمانی | تست خواب | درمان خروپف

اختلال رفتاری دردختران مبتلا به اختلال بیش فعالی – نقص توجه ( مرکز تخصصی نوروفیدبک آلومینا)

اختلال رفتاری دردختران مبتلا به اختلال بیش فعالی – نقص توجه

 

 

دختران مبتلا به اختلال بیش فعالی – نقص توجه ( ADHD)  اغلب اختلالات رفتاری مختلط دارند.

محققان دانشگاه کالیفرنیا در لس آنجلس اطلاعاتی را درباره تقریبا 2000 دختر که عمدتا در سن 8 تا 13 سالگی با  اختلال بیش فعالی – نقص توجه (ADHD)  و بدون این اختلال ( ADHD ) مورد مطالعه قرار گرفته، در تجزیه و تحلیل متون 18 مطالعات مورد بررسی قرار داده اند تا خلاصه ای از میزان هماهنگی درونی و بیرونی روانپزشکی ( فوق تخصص اعصاب و روان کودک و نوجوان )در جمعیت را بدست اورند.

محققان ادبیات منتشر شده را برای تجزیه و تحلیل خود با استفاده از موتورهای PubMed و Google Scholar کشف کردند.

 

اختلال رفتاری دردختران مبتلا به اختلال بیش فعالی - نقص توجه ( مرکز تخصصی نوروفیدبک آلومینا)

 

محققان از 18 مطالعه منتشر شده بر اساس مشخصات جمعیت شناسی مانند : سن، نژاد و قومیت و همچنین ویژگی های مطالعه مانند : منبع ارجاع و روش های تشخیصی استفاده می کردند. نویسندگان مطالعه افزودند حتی اگر کودکان مبتلا به ADHD در معرض خطر بیشتری برای سایر اختلالات روان شناختی باشند، در مورد این موضوع به طور خاص  دختران بیشتر مستعد هستند.

 

درمان غیردارویی اختلال بیش فعالی – نقص توجه با نوروفیدبک

 

محققان در مقایسه با تنها 14٪ از دختران بدون ADHD کشف کردند که بیش از یک سوم دختران مبتلا به اختلال اضطراب، بر اساس معیارهای اختلال اضطرابی، به عنوان درونی کردن اختلالات روانی مانند اضطراب و افسردگی، شناخته شده اند.

محققان همچنین مشخص کردند که 10٪ از دختران مبتلا به ADHD  در مقایسه با 3٪ دختران بدون ADHDبا افسردگی تشخیص داده شده اند .

محققان همچنین عوارض روانی در ارتباط با ADHD را مورد بررسی قرار دادند. کمی کمتر از نیمی از دختران مبتلا به (ADHD ) با اختلال خلقی تشخیص داده شده بودند، محققان ویژه گیهایی از جمله  نشانه هایی از رفتار عصبانی، خصمانه، تحریک پذیر یا بی حوصلگی حداقل 6 ماه است که موجب مشکلات قابل توجهی در دانشگاهی، اجتماعی و زندگی خانوادگی میشوند را عنوان کردند.

 

درمان اختلالات یادگیری با نوروفیدبک و توانبخشی ذهنی 

 

فقط 5٪ دختران بدون اختلال بیش فعالی (ADHD) با اختلال اضطراب تشخیص داده شدند. علاوه بر این، تقریبا 13٪ دختران مبتلا به اختلال بیش فعالی – نقص توجه (ADHD) اختلالات رفتاری را در مقایسه با کمتر از 1٪ بدون این اختلالتایید کرده اند .

محققان اظهار داشتند که اختلال رفتاری( رفتاردرمانی تخصصی در مرکز آلومینا ) شبیه اختلال اضطرابی است، اما شامل مشکلات شدید و خشونت آمیز رفتاری مانند آتش سوزی و ایجاد صدمه به حیوانات می شود.

 

استیو لی، نویسنده ارشد این مطالعه توضیح داد : ما می دانستیم که دختران مبتلا به اختلال بیش فعالی -نقص توجه ( ADHD ) مشکلات بیشتری نسبت به دختران بدون این اختلال ( ADHD ) دارند، اما ما شگفت زده شدیم که اختلالات رفتاری در بالای فهرست قرار دارند نه افسردگی و اضطراب “.

این اختلالات رفتاری مانند رفتارهای پرخطر جنسی، روابط خشونت آمیز، سوء مصرف مواد و جرم و جنایت بیش از اضطراب و افسردگی، را دراختلالات شدید بزرگسالان پیش بینی می کنند “.

 

منبع 

 

  • مریم عبداللهی
  • روانشناس و نوروتراپیست

 


گروه پزشکان جایروس (آلومینا) حاصل بزرگترین کار گروهی فوق تخصصی مغز و اعصاب و روان در ایران

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

نقطه قوت مجموعه پزشکان جایروس نه لوستر های زیباست و نه تزییات راهرو! بلکه پزشکان و روانشناسان قوی است، کادر درمانی جایروس در تمام کشور بی نظیر است

ما از سال 1388 آغاز کردیم و اکنون گروه پزشکان جایروس با معرفی برترین کادر درمانی در مناطق مختلف تهران و شهرستان های مختلف کشور حضور دارند و در رفع مشکلات جسمی در حیطه های مغز و اعصاب و روان و ارتوپدی و توانبخشی و مشکلات روانپزشکی بزرگسالان و کودکان به شما مردم عزیز خدمت رسانی می کنند.

بدون نظر
  1. مریم عبداللهی روانشناس , رواندرمانگر و نوروتراپیست می گوید

    امتیاز بینندگان:5 ستاره

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: